Yazıcı - garip karakter sorunu

Bu konuyu okuyanlar

yedek1000

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
71
Merhaba yazıcı usb ile bağlı bir yazıcı. Çalıştığım firmada kullanılıyor, yazıcı ara ara fazladan basmaya başlıyor, sayfasının başından, bir kaç satır, bazen bir satır garip karakterler çıkartıyor.

Sorunun çözümünü internetten araştırdım ama net bir şey bulamadım. Ben genelde pdf formatlı belgelerde bu sorunun olduğunu biliyorum, pdf leri chrome üzerinden açtırıyorum bu şekilde sorun düzeliyordu. Ama ben gittikten 2-3 saat sonra tekrar aynı sorun için aranıyorum.

Yazıcı değiştirsem sorun çözülmeyecek keza bilgisayarda. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

yedek1000

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
71
PDF programını son sürüme güncelleyip deneyin. Chrome da sıkıntı olmuyor dimi yanlış anlamadım ??
Hocam sıkıntıyı bende tam net anlayamadım açık söylemek gerekirse. Ben gidiyorum normal baskı geliyor, çıkıyorum 2-3 saat sonra yine arıyorlar. Birden çok çıktı geliyor ve bu garip karakterler çıktısı geliyor. Chrome de sorun olmuyor ama nereden ve nasıl o hatayı alıyorlar tam anlayamıyorum.
Bir iki forumda dil ile ilgili çözüm verilmiş deneyeceğim bir diğer forumda görüntü olarak yazdırılması tavsiye edilmiş. Şimdi gher seferinde görüntü olarak yazdır seçeneğini mi seçecek kullanıcı oda sıkıntı olacak benim için.

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Hocam sıkıntıyı bende tam net anlayamadım açık söylemek gerekirse. Ben gidiyorum normal baskı geliyor, çıkıyorum 2-3 saat sonra yine arıyorlar. Birden çok çıktı geliyor ve bu garip karakterler çıktısı geliyor. Chrome de sorun olmuyor ama nereden ve nasıl o hatayı alıyorlar tam anlayamıyorum.
Bir iki forumda dil ile ilgili çözüm verilmiş deneyeceğim bir diğer forumda görüntü olarak yazdırılması tavsiye edilmiş. Şimdi gher seferinde görüntü olarak yazdır seçeneğini mi seçecek kullanıcı oda sıkıntı olacak benim için.
Chrome'da herhangi bir sıkıntı yoksa sorun yazıcı ile değil PDF programı ile dir bu yüzden PDF programının son sürümünü indirin yada son sürüme güncelleyin tekrar aynı hata olursa buraya yazın

Son mesajlar