Hem mimarlık hem de oyun için bilgisayar?

Bu konuyu okuyanlar

sezenbillurr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu benim almayı planladığım bilgisayar: DELL INSPIRON 15 5567 CORE İ7 7500U 2.7GHZ-8GB RAM-1TB HDD-4GB-15.6"W10

vs

Bu da arkadaşımın aldığı: LENOVO IDEAPAD 700 CORE İ5 6300HQ 2.3GHZ-12GB RAM-1TB HDD-15.6"-GTX950M

Sizce bu bilgisayardan hangisi arkadaşlar? İç mimarlık okuyorum hem okulda işime yarasın istiyorum hemde oyun oynamak için. Eğer bu fiyatın biraz üstü ya da civarı bilgisayar önerileriniz varsa söylerseniz sevinirim:))

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Merhabalar;

Bütçeniz ne kadar acaba?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bakın ben bu ürünün bir eski kasası olan 7567 modelini 7 aydır kullanıyorum çok memnunum kaldı ki bu model çok daha iyi.Kasa kalitesi,panel,performans ve soğutma olarak çok iyi.Parmak izi okuyucusu da cabası.Bu ürün bahsetmiş olduğunuz 2 üründen de kat kat iyi.Son nesil ekran kartı ve işlemci ile tam bir fiyat/performans ürünü.
Dell 7577 Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı

sezenbillurr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bakın ben bu ürünün bir eski kasası olan 7567 modelini 7 aydır kullanıyorum çok memnunum kaldı ki bu model çok daha iyi.Kasa kalitesi,panel,performans ve soğutma olarak çok iyi.Parmak izi okuyucusu da cabası.Bu ürün bahsetmiş olduğunuz 2 üründen de kat kat iyi.Son nesil ekran kartı ve işlemci ile tam bir fiyat/performans ürünü.
Dell 7577 Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı

Çok teşekkür ederim☺️ Mimarlık için iyi olduğundan şüphem yok elbette hiç ekran kartından da anlamam sorum belki saçma gelebilir fakat Sims ya da GTA gibi oyunları iyi grafikte oynayabilir miyim peki?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Çok teşekkür ederim☺️ Mimarlık için iyi olduğundan şüphem yok elbette hiç ekran kartından da anlamam sorum belki saçma gelebilir fakat Sims ya da GTA gibi oyunları iyi grafikte oynayabilir miyim peki?
GTA V en üst-üst ayarlarda akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz.Sims gibi oyunları zorlanmadan kaldıracaktır.İçerisinde SSD mevcut.İşletim sisteminizi ve önemli programlarınızı buraya kurarsanız sistem hem çok hızlı çalışır hemde mimarlık programlarınızdan tam verim alırsınız.

sezenbillurr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GTA V en üst-üst ayarlarda akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz.Sims gibi oyunları zorlanmadan kaldıracaktır.İçerisinde SSD mevcut.İşletim sisteminizi ve önemli programlarınızı buraya kurarsanız sistem hem çok hızlı çalışır hemde mimarlık programlarınızdan tam verim alırsınız.

Anladım yardımınız için çok teşekkür ederiim:)