Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
son-dakika-haberi-ispartada-askeri-egitim-ucagi-dustu-3-sehit,vWvbF3jn6kOGq6LT11FQrg.jpg
SON DAKİKA HABERİ: Isparta'da CASA tipi askeri eğitim uçağı kalkıştan kısa bir süre sonra düştü. Uçakta yer alan 2 pilot ve 1 teknisyenin şehit olduğu açıklandı. TSK'dan yapılan açıklamada uçağın enkazına ve personellerin naaşına ulaşıldığı belirtildi.

Eğitim amacıyla kullanılan CASA tipi askeri uçak, Isparta'nın Yalvaç ilçesine bağlı Kırkbaş köyü Hodulluca Mevkii'nde düştü.

Eskişehir'den eğitim amaçlı kalkan uçakta yer alan 2 pilot ve bir teknisyenin şehit olduğu açıklandı.

Uçağın enkazı ve şehit olan Pilot Binbaşı Ümit Karamustafa, Hava Pilot Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı ile Teknisyen Astsubay Ömer Kadir Arlı'nın naaşlar Eğirdir Gölü'nün kuzeyinde bulundu.

Kazanın nedeni henüz belirlenemedi.

TSK'DAN AÇIKLAMA

Kazayla ilgili TSK'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"17 Ocak 2018 tarihinde 11.03’te konuşlu bulunduğu Eskişehir 1’inci Ana Jet Üs Komutanlığından planlı uçuş eğitimi maksadıyla içinde iki pilot ve bir teknisyen olduğu halde kalkış yapan bir CN-235 CASA tipi askeri nakliye uçağı ile saat 12.50 civarında radar irtibatı kesilmiş ve derhal arama kurtarma faaliyetlerine başlanmıştır. Saat 14.30 sularında Eğirdir Gölü kuzeyinde uçağımızın enkazına ve üç kahraman personelimizin naaşlarına ulaşılmıştır."

ucakisparta,YpIh_NzflkCnZwCChPckfw.jpg

ISPARTA VALİSİ: KARADAN ULAŞIM ZOR

Isparta Valisi Şehmus Günaydın, sapa bir yer olması nedeniyle bölgeye karadan ulaşımın zor olduğunu belirtti. NTV'ye konuşan Günaydın, bölgede yoğun sis olduğunu da kaydetti.

isparta-ucak,cu9S5jp4O0y02jfl7D_dmQ.jpg

CASA'LARIN DÖRDÜNCÜ KAZASI

CASA tipi uçaklar daha önce de ölümlü kazalara neden olmuştu. 2001 yılında CASA tipi uçaklarla 3 kaza gerçekleşmiş ve bu uçakların uçuşlarına bir süre ara verilmişti. Kazalarda 41 kişi hayatını kaybetmişti.

19 Ocak 2001'de Kayseri'de düşen CASA'da 3 kişi hayatını kaybetti.

17 Mayıs 2001'de düşen uçakta 34 asker şehit olmuştu. Malatya'ya inmeye çalışan uçak bordo bereli komandoları taşıyordu.

Olaydan iki gün sonra 19 Mayıs 2001'de test uçuşu sırasında düşen uçakta 4 kişi öldü.

Son dakika haberi: Isparta'da askeri eğitim uçağı düştü: 3 şehit

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Allah Rahmet Eylesin

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Allahu teâlâ rahmetiyle muvaffak eylesin Şehid-i müslimlerimizi inşAllah.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Allah Rahmet Eylesin o Casa tipi uçaklara uçan tabut diorlar niye alınmışlar ki?