Dizüstü Bilgisayar Isındığı İçin Kapanma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Arkadaşlar şu an üstünde bulunduğum dizüstü bilgisayarın pili yok. Pili bozuk. Dolayısıyla sürekli şarjda. Ve bu da onu çok ısındırıyor.
Pil mi almak daha mantıklıdır yoksa soğutucu almak mı?

Veya aşırı ısınmasına bir çözüm var mıdır. Genelde Minecraft oynarken bu sorun oluyor çünkü.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Arkadaşlar şu an üstünde bulunduğum dizüstü bilgisayarın pili yok. Pili bozuk. Dolayısıyla sürekli şarjda. Ve bu da onu çok ısındırıyor.
Pil mi almak daha mantıklıdır yoksa soğutucu almak mı?

Veya aşırı ısınmasına bir çözüm var mıdır. Genelde Minecraft oynarken bu sorun oluyor çünkü.
Pil ile alakası yok ısınma olayının.Aida64 yazılımı ile bilgisayarın ısı değerlerini ölçer misiniz?Eğer 90 dereceden fazla ise soğutucu almanızı öneririm.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Merhabalar,
öncelikle fan temizliği ve termal macun yenilemesi, ardından bir soğutucu alın... İşinizi görecektir...

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Pil ile alakası yok ısınma olayının.Aida64 yazılımı ile bilgisayarın ısı değerlerini ölçer misiniz?Eğer 90 dereceden fazla ise soğutucu almanızı öneririm.
Eğer dışardan farkedilebiliyosa bu ısı olayı gerçekten çok bir ısınma durumu yok gibi. Elinizi koyunca eliniz yanmıyor. 90 derece çılabilir ama düşünmüyorum o kadar çıkabileceğini.
bir de aida64 yazılımına baktım. özellik falan da gösteriyomuş ama yüklersem ısı olayına nasıl bakacağım yardımcı olur musunuz

Merhabalar,
öncelikle fan temizliği ve termal macun yenilemesi, ardından bir soğutucu alın... İşinizi görecektir...
Merhabalar bu işlem ne kadar tutar teşekkürler

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Eğer dışardan farkedilebiliyosa bu ısı olayı gerçekten çok bir ısınma durumu yok gibi. Elinizi koyunca eliniz yanmıyor. 90 derece çılabilir ama düşünmüyorum o kadar çıkabileceğini.
bir de aida64 yazılımına baktım. özellik falan da gösteriyomuş ama yüklersem ısı olayına nasıl bakacağım yardımcı olur musunuz

Merhabalar bu işlem ne kadar tutar teşekkürler

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    61.1 KB · Görüntüleme: 664
  • 2.png
    2.png
    92.7 KB · Görüntüleme: 833

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Biraz sizi tuttum ama, bu yazılımın kurulum işlemi basit midir acaba?

MaaxRole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Belkide eğer dizüstü bilgisayarınızda ikinci bir ekran kartı var ise oyunu oynarken ikinci ekran kartına geçmiyor olabilir. Yani sürekli işlemci üzerinde çalıştığı için ve işlemcideki ekran kartı çok düşük özellikte olduğu için bilgisayarı hemen kapatıyor olabilir. İkinci ekran kartları genellikle çok güçlü ekran kartlarıdır en azından işlemcininkine göre. İkinci ekran kartınız NVIDIA ise, NVIDIA'nın sitesinden GeForce Experince isimli yazılımı indirin her şeyi o halleder zaten ama AMD ise, pek fazla yardımcı olamayacağım çünkü AMD konusunda hiç deneyimim yok ama internette biraz araştırırsanız ekran kartı ayarlarını nasıl yapabileceğini öğrenebilirsiniz.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Belkide eğer dizüstü bilgisayarınızda ikinci bir ekran kartı var ise oyunu oynarken ikinci ekran kartına geçmiyor olabilir. Yani sürekli işlemci üzerinde çalıştığı için ve işlemcideki ekran kartı çok düşük özellikte olduğu için bilgisayarı hemen kapatıyor olabilir. İkinci ekran kartları genellikle çok güçlü ekran kartlarıdır en azından işlemcininkine göre. İkinci ekran kartınız NVIDIA ise, NVIDIA'nın sitesinden GeForce Experince isimli yazılımı indirin her şeyi o halleder zaten ama AMD ise, pek fazla yardımcı olamayacağım çünkü AMD konusunda hiç deneyimim yok ama internette biraz araştırırsanız ekran kartı ayarlarını nasıl yapabileceğini öğrenebilirsiniz.
Hayır 2. bir ekran kartım yok.
--- Gönderi Güncellendi ---
@Görkem Say Allah razı olsun. Isılar yüksek çıktı 82 derece gördüm ama anca alabildim ekran fotoğrafını. Düşünceniz nedir?
Evet sadece exe dosyasını indirip kuracaksınız daha sonra yukarıda anlattığım şekilde bakabilirsiniz :)
https://i.hizliresim.com/LOBNyV.png

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Merhabalar,
Teşekkür ediyorum size, dizüstü bilgisayarımın parçalarını söküp elektrik süpürgesi ile kabaca temizledim. Sorun tamamen düzeldi. Termal macun almayı düşünüyorum yakında.
Bu sorunu yaşayan arkadaşlara önerim, bir kasa temizliği, eğer sorun halen devam ediyorsa ise termal macun almanızı öneririm.