Topladığım sistemle HP OMEN 15 Karşılaştırma

Bu konuyu okuyanlar

Osmanyilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Topladığım bu sisteme monitör ekleyip 4500TL'ye çıkacaktım tam. Bugün indirim varmış vatanda bu laptopu gördüm. Benim sistemle fiyatı da aynı özellikleri de aynı. Ben masaüstünü dizüstüne göre daha ucuz olduğu için tercih etmiştim. Geliştirilebilmesi falan tabi ki çok iyi ama bir yerde sürekli durmak zorunda. O yüzden bu laptopu almayı düşünüyorum bu sistmin yerine sizce nasıl olur?
OMEN HP 15-CE008NT CORE İ7 7700HQ 2.8GHZ-16GB-1TB+128SSD-15.6-GTX1050 Tİ 4GB-W10
son.png

Osmanyilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Laptop istediğim için değil, bu laptopın fiyatıyla benim sistemin fiyatı çakıştığı için sordum. Bu laptoptan daha iyi bir özelliği yok sistemimin. Sizce de mantıklı mı toplamak yerine bu laptopı almak?

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Laptop istediğim için değil, bu laptopın fiyatıyla benim sistemin fiyatı çakıştığı için sordum. Bu laptoptan daha iyi bir özelliği yok sistemimin. Sizce de mantıklı mı toplamak yerine bu laptopı almak?
Masaüstü PC her zaman geleceği daha açıktır. Zira Ryzen platformunun 2021'e kadar destek alacağı belirtildi... 2021'e kadar yükseltilebilir demek...

Osmanyilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam sence bu pcyi toplasam bu haliyle kaç sene boyunca parça eklememe gerek olmaz? Ve bu notebook kaç yıl kullanılabilir?

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Hocam sence bu pcyi toplasam bu haliyle kaç sene boyunca parça eklememe gerek olmaz? Ve bu notebook kaç yıl kullanılabilir?
İki bilgisayarda 3 sene götürür, ayrıca Ryzen'i ileride yükseltme yaparsan çok daha götürür. Ayrıca senin yapacağın veya oynayacağın oyun kalitesine de bağlı...

Osmanyilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamam hocam teşekkür ederim. Masaüstü alacağım. Iyi geceler :)