Dell Inspiron 5379 Isınma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

oferturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

2 gün evvel Dell Inspiron 5379 model ,dokunmatiği olan laptop satın aldım. Gerek google chromedan gerekse firefox üzerinden internetten gezerken bilgisayar ısınıyor. Derecesine baktığımda 70-75 hatta 85 leri gördüm. Girdiğim siteler de video siteleri gibi kasabilcek siteler değil, forum,yazı,haber siteleri. Bu dereceler normal mi bu model için ? Servisi aradım, bu model için evde bakım yokmuş, kargoyla yollamam gerekcek. Dereceyi azaltmak için öneriniz var mı ? Ya da geri mi iade etmeliyim?

Yardımınız ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

bumblebee8

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Günümüzün bu ince tasarımlı dizüstü bilgisayarlarında sıcaklık değeri ortalama olarak ne kadardır bir bilgim yok, ancak 75-80 değerleri arzu edilen değerler değil. Overclock işiyle uğraşan insanlar bile 65 derece santigrat yukarısını istemez. Kargo ile yolladığınız takdirde ürünün elinize ulaşması bir hayli geç olacak ve geri iade hakkınızı da kaybedeceksiniz. Belki serinin tamamı sorunludur belki sadece sizin üniteniz sorunludur, bilemiyorum. Ancak ürünü iade etmeniz en mantıklı seçenek. En kötü ihtimalle aynısından bir tane daha satın alırsınız. Eğer yeni aldınığızda bir problem yoksa zaten sorun çözülmüş olur, ancak eğer yeni aldığınızda da aynı sorun varsa demek ki bu seride bir sorun var demektir. Onu da iade edersiniz ve başka bir modele yönelirsiniz.