VR gözlükte 3D film izlerken altyazı problemi

Bu konuyu okuyanlar

Kelloween

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,

Amacım VR gözlük ile 3D film izlemek.Öncelikle srt formatındaki altyazıyı 3D subtitler ile sub formatına dönüştürüyorum ve pc'de kontrol ettiğimde gom player vb. uyumlu programlarda dçönüştürmeyi check ediyorum.Altyazıyı görüntü dosyasıyla birlikte ayrı ayrı atamadığım için MkvToolNix ile içine gömmeyi denedim ama olup olmadığını pc'de elimdeki mediaplayer programları ile check edemedim yani altyazıyı bölerek görüntüye ekleyemedim!

***Görüntü ve altyazı dosyalarını iki ayrı dosya halinde ya da altyazıyı video dosyasının içine gömerek iphone'a nasıl aktarıp kullanabileceğim konusunda yardımcı olabilecek olan var mı?

Teşekkürler...

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
VR ile film izlenmez. 5 10 dakika sonra gözün bozulur.

Kelloween

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaliteli merceği olan bi gözlükse neden bozulsun o dediğin 5 tl lik gözlüklerde olur çözdüm ben zaten olayı teşekkürler

Ongun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Görüntü kalitesinin yüksek olması ve kullanılan vr gözlüğün iyi bir lense sahip olması en önemli unsurlar. Sorununuzu çözdüğünüze göre bize de yaptığımız 360 video çalışmalarını sizlerle paylaşmak kalmış.

Kelloween

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Detaylı araştırmalarım sonucu Bobo VR Z4 model gözlük almıştım gerçekten kaliteli bir ürün.Gerek mercek gerekse kulaklık performansı ile üst düzey deneyim veriyor fakat burdaki kritik nokta kullanılan telefonun 5-5,5" civarında yüksek çözünürlükte olması. 3D filmlere 3D subtitler programı ile 3 boyutlu altyazı oluşturup MKV ToolNix programı ile de dosyanın içine gömüyorum.Altyazı orta ve geri planda oluşturup fontlarını uygun büyüklüğe ayarlıyorum tabi bunu herkes kendi ayarlarıma göre deneyerek yapmalıdır.Bu şekilde VR gözlükle altyazılı görüntü dosyalarını mümkün olan en efektif şekilde izleyebilirsiniz.Tabi uzun metrajlı bir film ise ara vererek yapmakta fayda var.