Toplayacağım Sistem Nasıl Bir Bakın

Bu konuyu okuyanlar

Yaşar Sirkeci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
SSD'ye windows os kurmayı düşünüyorsan çok az ama linux kerneli kuracaksan kurtarabilir.

ugrygl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bu sisteme bu ps az hocam. Çalıştır(ama)dığın da yanında olup ben demiştim demeyi ister gibiyim. Daha kötüsü çalışır gibi yapıp biraz sonra kapanması canını çok sıkabilir sağlam oyunlarda bilgin olsun.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,082
Bu sisteme bu ps az hocam. Çalıştır(ama)dığın da yanında olup ben demiştim demeyi ister gibiyim. Daha kötüsü çalışır gibi yapıp biraz sonra kapanması canını çok sıkabilir sağlam oyunlarda bilgin olsun.
Kardeş bu sistem max 250watt güç tüketir. Yani daha az tüketiyorda kendim böyle söyledim.
Neden kapansın ki sistem?

Ben i3 4130 + Msi lightning gtx 680 (2 adet 8 pin) kullandım. Biliyormusun hangi güç kaynağını kullanıyordum?
Zalman 500-Le
Bi defa olsun oyunda ve renderde restart atmadı.

ugrygl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
sevindim hayırlı olsun o zaman güle güle kullanın.

xSpYeX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SSD'ye windows os kurmayı düşünüyorsan çok az ama linux kerneli kuracaksan kurtarabilir.
kanka windows 10 en fazla 50 gb yer bence yaw
--- Gönderi Güncellendi ---
Kardeş bu sistem max 250watt güç tüketir. Yani daha az tüketiyorda kendim böyle söyledim.
Neden kapansın ki sistem?

Ben i3 4130 + Msi lightning gtx 680 (2 adet 8 pin) kullandım. Biliyormusun hangi güç kaynağını kullanıyordum?
Zalman 500-Le
Bi defa olsun oyunda ve renderde restart atmadı.

teşekürrler
nasıl yani bu sistem 550 watt yer mi hocam
sevindim hayırlı olsun o zaman güle güle kullanın.
çok teşşekkürler

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,082
kanka windows 10 en fazla 50 gb yer bence yaw
Aynen... 8.1 kullanıyorum tüm uygulamalar yüklü halde 22gb yer kaplyor, oyunları diğer disk bölümünde saklıyorum

nJagjl.jpg

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,341
Süper bir sistem olmuş uyumludur eğer bütçenizi arttırabiliyorsanız işlemci için sıvı soğutma kullanmanızı tavsiye ederim

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Sistem uyumlu. Fakat HDD'yi 1 TB yapıp SSD'yi 120 GB yapmanız çok daha iyi olacaktır. Ayrıca Sandisk önermem. Zira performansı diğer SSD'lere göre çok düşük...

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,082
Bilginizle SSD an itibariyle satılmıyor. Yerine Olsam 3 yada 4 Adet 500GB HDD alardım. Raid 0 Yapardım.

SSD gibi performanslı 1500 yada 2000GB diskim olurdu. :)

SSD ye göre daha uzun ömürlü olurdu. TB larca veriyi yazıp silirseniz HDD ömründen gitdi diyemezsiniz. Risk yoktur, Çünkü Yıllarca Kullanılabilir Darbe filan görmezse.

xSpYeX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Süper bir sistem olmuş uyumludur eğer bütçenizi arttırabiliyorsanız işlemci için sıvı soğutma kullanmanızı tavsiye ederim
Maalesef hocam.
Sistem uyumlu. Fakat HDD'yi 1 TB yapıp SSD'yi 120 GB yapmanız çok daha iyi olacaktır. Ayrıca Sandisk önermem. Zira performansı diğer SSD'lere göre çok düşük...
sizi uzun zmaandır takip ediyordum öncellikle teşşekürler ama bütcem buna yetti ve büyük GB li oyunlar kurup inteernetten film indiriyorum ayrıca video çekiyorum 1 tb yetmez yani Windows 10 64 gb kurulur demi

Son düzenleyen moderatör:

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,341
MALASEF HOCAM

sizi uzun zmaandır takip ediyordum öncellikle teşşekürler ama bütcem buna yetti ve büyük gb li oyunlar kurup inteernetten filim indiriyorum ayrııca video çekiyorum 1 tb yetmez yani windwos 10 64 gb kurulur demi

Windows 10 Pro 64 bit kurarsan daha iyi olabilir

xSpYeX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sizi uzun zmaandır takip ediyordum öncellikle teşşekürler ama bütcem buna yetti ve büyük gb li oyunlar kurup inteernetten
Windows 10 Pro 64 bit kurarsan daha iyi olabilir
ssd yi 120 gb yaptım kasadan kısarak windows 10 pro 64 bit yükleyecem
Bilginizle SSD an itibariyle satılmıyor. Yerine Olsam 3 yada 4 Adet 500GB HDD alardım. Raid 0 Yapardım.

SSD ye göre daha uzun ömürlü olurdu. TB larca veriyi yazıp silirseniz HDD ömründen gitdi diyemezsiniz. Risk yoktur, Çünkü Yıllarca Kullanılabilir Darbe filan görmezse.
nasıl ssd satılmıyor

öyle çok pahalı oluyor ama

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Maalesef hocam.

sizi uzun zmaandır takip ediyordum öncellikle teşşekürler ama bütcem buna yetti ve büyük GB li oyunlar kurup inteernetten film indiriyorum ayrıca video çekiyorum 1 tb yetmez yani Windows 10 64 gb kurulur demi
Rica ederim. Teşekkür ederim. Tüm konulara bakamayabiliyorum. Eğer bakmamı isterseniz, @FRosa şeklinde konuya etiketlerseniz bildirim sırasınca bakabilirim. Ayrıca evet, Windows 10 64 Bit kurulur. :)

İyi Forumlar...

xSpYeX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

nasıl ssd satılmıyor
Rica ederim. Teşekkür ederim. Tüm konulara bakamayabiliyorum. Eğer bakmamı isterseniz, @FRosa şeklinde konuya etiketlerseniz bildirim sırasınca bakabilirim. Ayrıca evet, Windows 10 64 Bit kurulur. :)

İyi Forumlar...
@FRosa ssd yi bunu yaptım

WD Green 120GB 540MB-430MB/s 2.5" Sata 3 SSD WDS120G1G0A
yaptım hocam nasıl bu ssd uygun mu sistemle
dün sistem 4000 tl idi şuan 3500 tl doların saçmalığı sanırsam

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Belirttiğim SSD daha iyidir. Şimdiden hayırlısı olsun.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Rica ederim. :)

İyi Forumlar...