Vatan Bilgisayar'ın Oyununa Gelmeyin

Bu konuyu okuyanlar

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Merhaba arkadaşlar size bu konu başlığı altında Vatan Bilgisayar'ın yaptığı bir alışveriş hilesinden bahsedeceğim.
Vatan Bilgisayar mağazaların da ve online alışveriş sitesin de fiyatların hep bir tık yüksek olduğunu farkettim. Ufak bir araştırma ile şu bilgilere vardım ;
Vatan bilgisayar Ürünlerini diğer firmalar gibi Dolar bazında satmakta. Kurda ki artışları anında fiyatlarında yansıtmakta. Ancak düşüşleri hemen yansıtmıyorlar. Yani online alışveriş sitesinde bir laptop beğendiniz, ilk işiniz F5 tuşuna basıp sayfayı yenilemek olsun . Her an fiyatı artabilir.
Gelelim ikinci tespitime ;
Vatan Bilgisayar'da fiyat araştırması yaparken , haftasonu istediğim cihazın 1500 Tl indirime girdiğini gördüm. Yani diğer firmaların sattığı fiyat. Buda demek oluyor ki , Vatan Bilgisayar haftasonu sözüm ona indirim yapmış gibi cihazları aynı fiyattan satıyor. Eğer alıcağınız cihazın istediğiniz modeli sadece Vatan Bilgisayar'da var ise 'Haftasonları'nı bekleyin arkadaşlar.

EvrenK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Vatan Bilgisayar diğer bence diğer teknoloji alışveriş sitelerine göre bir adım daha önde. Hiç değilse sattıkları malın arkasında duruyorlar varsın 100 - 200 lira fark olsun.

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
bencede vatan computer 100-200 tl lik farkı firma güvenilirliğine alıyorlar en azından nerden aldıgın belli haftaonu ındırımlerini kaçırmamak lazım

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Takip edeceksin fiyatları zamanında teknosa bir mesaj attı bana mesaj şu 1000 to ve üzeri alışverişe 100 tl indirim o sırada takip ettiğim ürün vatanda indirime girdi ve teknosa nın altına düştü.Gittim teknosaya dedim vatanda bu fiyat teknosa bizde o fiyata veririz dedi ürün 1000 tl üstü olduğu için birde indirim yaptırdım :) çok çok hesaplı geldi

fatihselimyakar

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Güzel bir noktaya parmak basmışsınız. Vatan özelinde konuşmamak lazım çoğu internet satışı firmasında böyle oyunlar mevcut her zaman en az 3 siteden fiyat karşılaştırarak.Aynı donanımdaki başka cihazların fiyatına bakarak bilinçli alışveriş yapmak daha önemli sanırım.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Aylardır fiyatının düşmesini beklediğim ekran kartı bir türlü inmiyor ya bir kaç ay önceki ekran kartı 750 TL den 900 TL ye yükseldi sonra 851 düştü bugün 854 TL ye yükseliyor bu nasıl bir iştir ya

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Yapılacak en iyi şey takip bence tabi bir siteden değil bir kaç site tabiki yapılmalı illaki bir yerden fırsat düşüyor

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Internetten alışveriş yapsam Vatan Bilgisayar umrumda bile olmazda sinir ediyor

Kzorba26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar size bu konu başlığı altında Vatan Bilgisayar'ın yaptığı bir alışveriş hilesinden bahsedeceğim.
Vatan Bilgisayar mağazaların da ve online alışveriş sitesin de fiyatların hep bir tık yüksek olduğunu farkettim. Ufak bir araştırma ile şu bilgilere vardım ;
Vatan bilgisayar Ürünlerini diğer firmalar gibi Dolar bazında satmakta. Kurda ki artışları anında fiyatlarında yansıtmakta. Ancak düşüşleri hemen yansıtmıyorlar. Yani online alışveriş sitesinde bir laptop beğendiniz, ilk işiniz F5 tuşuna basıp sayfayı yenilemek olsun . Her an fiyatı artabilir.
Gelelim ikinci tespitime ;
Vatan Bilgisayar'da fiyat araştırması yaparken , haftasonu istediğim cihazın 1500 Tl indirime girdiğini gördüm. Yani diğer firmaların sattığı fiyat. Buda demek oluyor ki , Vatan Bilgisayar haftasonu sözüm ona indirim yapmış gibi cihazları aynı fiyattan satıyor. Eğer alıcağınız cihazın istediğiniz modeli sadece Vatan Bilgisayar'da var ise 'Haftasonları'nı bekleyin arkadaşlar.
Mağazasında fiyatların yazdığı kartlarda belirtilir bu durum. Fiyat atıyorum 3.84 dolar kurundan hesaplanmıştır. Kasada güncel dolar kurundan hesaplanacaktır diye belirtilir.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
doğru araştırma yaparsanız daha uygun fiyata alabilirsiniz vatan bilgisayara bağlanmaya gerek yok

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Vatan bilgisayar cevizlibağ şubesi indirimli eski müşteriyse bir indirim daha yapıyor...çok ucuza geliyor....

remaz3442

Asistan
Reaksiyon puanı
51
vatan ürünleri gayet iyi uygun fiyatta yakalıyorum ben bir sorun yaşamadım