dövüşmek

polislik olmadan birini nasıl döverim

• Kullanılan toplam oy
    1
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

yakupinan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
polislik olmadan birini nasıl dövebilirm. yardım edin bide sizin için çarpıyım

atik posta

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Gizliden takip edip bir köşede dövebilirsin ya da parayla adam tut, dövsünler :)

Dip ve not: Kötü bir niyet yok. Tamamen öneri istediği için önerdim.

yakupinan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
onda sıkıntı yokta , darp raporu felan uğraşmak istemiyom sonra

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Bak güzel kardeşim. Birini dövmek veya polislik olmak mesele değil. Mesela kavga anında 2 tarafın psikolojisi. Eğer güçler birbirine yakınsa kavga uzun sürer hatta etraftaki cisimler ile yaralanmaya dahi girer.
Cisim aslında çok gerekli değil yıllar önce attığım bir yumruk yüzünden şerefsizin biri ağır hasar aldı ama olan bana oldu. Daha geçen mahkemem sonuçlandı. İyi ki kamera kaydı ve saldırganlar 3 kişiydide nefsi müdafadan yırttım. Yoksa geleceğimde bir sabıka kaydım ile gereksiz bir yaşam sürebilirdim. O yüzden zorda kalmadığın sürece kavgaya bulaşma.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Her türlü cezayı yersin ilk saldıran sen olduğun için. Eğer ilk saldıran kişi sensen kaçarın yok. Karşı taraf isterse seni sözlü taciz etsin. Fiziksel bir saldırı yoksa sana yada başka birine karşı, senin bir şey yapman yasal değil. O zaman bile kontrollü olman lazım. Yasal olan noktalar var, olmayan noktalar var. Kafa tasına darbe beyin sarsıntısı geçirtebilir ve yasal değil. Misal şakaklar yasaldır. Omuzlar yasaldır. Bacaklar ve kollardan kilit yasaldır. Koltuk altları yasaldır. Diyafram ve çene de yasaldır ama kaburgaları bilmiyorum ama muhtemelen kendini savunuyor dahi olsan kemik kırarsan muhtemelen ceza alırsın.
--- Gönderi Güncellendi ---
Birini dövmek veya polislik olmak mesele değil.
Ayrıca bir kişiyi döven polis görev suçu işlemiş sayılır. Sivil hayatta suçu işlemene kıyasla çok daha büyük cezası vardır.

yakupinan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
eyw . ama canıma tak etti. çekip bi köşede halletmek istiyom. beni unuttu o kişi. dövsem nasıl ayıqacakki beni. sıkıntı olurmu genede. olursa nasıl ?
Her türlü cezayı yersin ilk saldıran sen olduğun için. Eğer ilk saldıran kişi sensen kaçarın yok. Karşı taraf isterse seni sözlü taciz etsin. Fiziksel bir saldırı yoksa sana yada başka birine karşı, senin bir şey yapman yasal değil. O zaman bile kontrollü olman lazım. Yasal olan noktalar var, olmayan noktalar var. Kafa tasına darbe beyin sarsıntısı geçirtebilir ve yasal değil. Misal şakaklar yasaldır. Omuzlar yasaldır. Bacaklar ve kollardan kilit yasaldır. Koltuk altları yasaldır. Diyafram ve çene de yasaldır ama kaburgaları bilmiyorum ama muhtemelen kendini savunuyor dahi olsan kemik kırarsan muhtemelen ceza alırsın.

Ayrıca bir kişiyi döven polis görev suçu işlemiş sayılır. Sivil hayatta suçu işlemene kıyasla çok daha büyük cezası vardır.
polislik derken ben polis değilim ha. karakolluk olmaktan bahsediyorum. yanlış anlaşılma olmasın

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
eyw . ama canıma tak etti. çekip bi köşede halletmek istiyom. beni unuttu o kişi. dövsem nasıl ayıqacakki beni. sıkıntı olurmu genede. olursa nasıl ?
Şimdi bu konuşmamızı polisler okumuyor mu sanıyorsun peki ? :p Yani sadece buradaki konuşmandan ip adresini takip ederek bile yapanın sen olduğuna dair kanıt oluşturabilirler. Sosyal medya ve forumlar polis için harika bir bilgi kaynağıdır. Çok bunaldıysan git spor salonuna yada dövüş kursuna yazıl. Bir aktiviteye yönel yada müzik yap. Bir doktorla görüş bunalımını. Sonra kafanı duvarlara vurursun ki ne gereksizlik yapmışım bir şey yokken diye. Hayat senin hayatın tabi...

yakupinan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
eyw
elinize sağlık. sadece bilgi amaçlı yapmıştım bu anketi. ama böle bir şey başıma gelirse de ne yapmam gerektiğini veya yapmamam gerektiğini söylediniz. sağ olun ;)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
elinize sağlık. sadece bilgi amaçlı yapmıştım bu anketi. ama böle bir şey başıma gelirse de ne yapmam gerektiğini veya yapmamam gerektiğini söylediniz. sağ olun ;)
Dediğim gibi, şiddet hiçbir zaman çözüm değildir ve her zaman karşında kendinden iyi biriyle dövüşmen muhtemel. En güzeli kimseye bulaşmamak. Gerçekten gerekli değilse kavgaya girişme, sonunda canına mal olabilir.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Eklemek istiyorum ki genelde ilk temastan kavganın kazananı belli olur ve bir kavga normalde en fazla 10 saniye sürüyor. Daha fazla değil. Zaten daha uzun sürüyorsa ortada yanlış bir şey var demektir :p Yoksa bir boksçunun kroşesini yedikten, hayalara darbe aldıktan yada burnuna yada diyaframa sert bir darbe yedikten sonra hala hiçbirşey olmamış gibi aynı performansta dövüşebilecek biri varsa tanışmak isterim :)

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Eklemek istiyorum ki genelde ilk temastan kavganın kazananı belli olur ve bir kavga normalde en fazla 10 saniye sürüyor. Daha fazla değil. Zaten daha uzun sürüyorsa ortada yanlış bir şey var demektir :p Yoksa bir boksçunun kroşesini yedikten, hayalara darbe aldıktan yada burnuna yada diyaframa sert bir darbe yedikten sonra hala hiçbirşey olmamış gibi aynı performansta dövüşebilecek biri varsa tanışmak isterim :)
Ara beni yiğidim

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Birini illaha döveceksen ne parmak izi ne bir kalıntı bırakacaksın yalnız o kişiyi gizlice bayıltıp döversen daha iyi olur olanları hatırlamamış olur böylece etrafına bakıp güvenlik kamerası bulunmayan bir de bulunduğun sürece polislik olmuş olmazsın

atik posta

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Doktor bana her naneyi yap; ama güreş etme dedi (Yatak güreşi hariç.).

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Doktor bana her naneyi yap; ama güreş etme dedi (Yatak güreşi hariç.).
4 yıl boyunca güreş yapmış biri olarak kaç tane arkadaşımın sakatlandığını hatırlamıyorum dahi. Güreş aslında haddinden fazla risklidir

atik posta

Asistan
Reaksiyon puanı
54
F1kan güreş yapmakta sıkıntı yok. Skolyoz ameliyatı oldum 15-17 yıl önce. Çocukken doktor bisiklet sür, basketbol oyna, koş; ama güreş (kavga) kapma dedi. Güreş derken, kavgayı bahsetmek istedim. Oysaki normal spor olan güreş, vücut için çok iyi bir spor. Ben de 7-9 yıl body vücut geliştirme yaptım doktorun izniyle. Ara ara teakwondo, boks yaptım. Body'e iş dolayısıyla çok devam edemesem de, ara sıra yapmaya devam ediyorum.