Aliexpress'ten nasıl alışveriş yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

emlakci_fuat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ne alacağınızla alakalı bir durummuş gümrüğe takılma kısmı.Ben telefon kılıfı,makyaj malzemesi aldım.telefon kılıfının 1i geldi.makyaj malzemeleri takılabiliyormuş gümrüğe bakalım göreceğim bende gelip gelmeyeceğini,henüz bekliyorum.Diğer aldığım 11 tane telefon kılıfım da henüz gelmedi 20 gün önce sipariş vermiştim onlar da yakında gelir sanırım

süre çok uzun, birde gümrüğe takıldığında para iadesi oluyor mu?

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
süre çok uzun, birde gümrüğe takıldığında para iadesi oluyor mu?

30 euronun üzeri alışveriş ve cep telefonu dışında takılmıyor gümrüğe. gerçi ben geçen ay 40 euroluk bi araç kamerası aldım ama takılmadı.

gümrükte ürün kontrolü öyle basit bişey değil. binlerce ürün geçerken gümrük memurları aralarında eline geleni kontrol ediyor. binde bir bi kontrol söz konusu yani. ben şimdiye kadar 30 a yakın ürün aldım, sadece 1 paketim açılmış kapanmış geldi. gümrükte bakmışlar yani. onun dışında hiç bi paketim kontrol edilmeden geldi. cep telefonu alımı tamamen yasak ama onu bile sorunsuz alanlar oluyor.

Ebrhll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu nedir arkadaşlar ya geri mi dönüyor telefon kılıfı anlamadım

Ekli dosyalar

• 2F064C58-8C87-4CA3-9732-E4D106415BAD.png
    2F064C58-8C87-4CA3-9732-E4D106415BAD.png
    164.5 KB · Görüntüleme: 439

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Sıkıntı yok. Bekleyin. Otomatik onay süresini geçirmeyin.

Ebrhll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Ekli dosyalar

• 4F8FA068-8F6F-4BCE-A48E-8306AB71B309.jpeg
    4F8FA068-8F6F-4BCE-A48E-8306AB71B309.jpeg
    574.9 KB · Görüntüleme: 709

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
otomatik onay süresi değil o, ürünün senin eline geçme süresi. eğer o süre içerisinde ürün gelemezse dispute (paranı geri talep etme) seçeneği çıkacak. o seçeneğe tıklayıp paranı geri alabiliyorsun. ama sana tavsiyem hemen dispute açmaman. benim o süre geçtikten 1 hafta sonra ürünümün geldiği oldu. neredeyse 2 ay gibi bir sürede. Dispute açtığım için paramı da geri almıştım halbu ki. sonra satıcıyla iletişime geçip ürünün geldiğini söyleyip parayı vermek istediğimi söyledim. sistemde onun da bi kolaylığını sağlamışlar, adama parasını ilettim.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
otomatik onay süresi değil o, ürünün senin eline geçme süresi. eğer o süre içerisinde ürün gelemezse dispute (paranı geri talep etme) seçeneği çıkacak. o seçeneğe tıklayıp paranı geri alabiliyorsun. ama sana tavsiyem hemen dispute açmaman. benim o süre geçtikten 1 hafta sonra ürünümün geldiği oldu. neredeyse 2 ay gibi bir sürede. Dispute açtığım için paramı da geri almıştım halbu ki. sonra satıcıyla iletişime geçip ürünün geldiğini söyleyip parayı vermek istediğimi söyledim. sistemde onun da bi kolaylığını sağlamışlar, adama parasını ilettim.
Yanlış veya eksik bilgi vermeyin.
Purchase protection will end.
Alışveriş koruması bitecektir.
Yani bu süreden sonra dispute açılması satıcının inisiyatifindedir. Dolayısıyla bazı ürünlerde açılabilir bazılarında ise açılamaz. Açılsa bile para iadesi garanti değildir.
Ama takipsiz gönderilerde süre dolmadan açılan disputede iade garantidir.
Birçok satıcı posta gecikmelerini bildiği için süreyi 3 aya kadar uzun tutuyor.
Ama 2 aydan sonra gelmesi çok nadirdir.
Tabi bir de satıcının postaya geç verme durumu var.
Bence süre dolmadan açın.
Ben takipli gönderide 1 hafta sistemde göremeyince işkillenip dispute açtım. Satıcı anında kabul etti. Çünkü sisteme takip no girmiş ama ürünü temin edemediği için gönderemiyor.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
aynı kapıya çıkıyor söylediklerimiz. aliexpres dispute açınca paranı her türlü veriyor. şerefsiz bir tanıdığım aynı hesap üzerinden her siparişine dipute açıyor ve hem gelen ürünü alıyor hem de parasını. hala banlanmadı bu adam. çok esnekler bu konuda. müşteri memnuniyetini abartmışlar.

Ebrhll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sıkıntı yok. Bekleyin. Otomatik onay süresini geçirmeyin.
Bu kırmızı yazan sayı otomatik onay süresi değil mi? Doğru yere bakıyorum um
aynı kapıya çıkıyor söylediklerimiz. aliexpres dispute açınca paranı her türlü veriyor. şerefsiz bir tanıdığım aynı hesap üzerinden her siparişine dipute açıyor ve hem gelen ürünü alıyor hem de parasını. hala banlanmadı bu adam. çok esnekler bu konuda. müşteri memnuniyetini abartmışlar.
O halde benim henüz bekleme sürem var ve dispute açmama gerek Yok doğru anladım değil mi? O yolladığım gün sayısı 5 e gelince bana hala ürün gelmemişse o zaman açayım dispute değil mi? Zaten amacım paramı geri almak değil kılıflarım gelsin o

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Bu kırmızı yazan sayı otomatik onay süresi değil mi? Doğru yere bakıyorum um

O halde benim henüz bekleme sürem var ve dispute açmama gerek Yok doğru anladım değil mi? O yolladığım gün sayısı 5 e gelince bana hala ürün gelmemişse o zaman açayım dispute değil mi? Zaten amacım paramı geri almak değil kılıflarım gelsin o
Aynen. Eğer ilk başta süre 30 günse bitime 3-5 gün kala satıcıya msj yazıp süreyi uzatmasını isteyin (Expand delivery time). 15 gün uzatır. Uzatmazsa dispute açın. Zaten sistem 2-3 gün önce eposta ile sizi uyarır süre bitiyor diye.

Ebrhll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynen. Eğer ilk başta süre 30 günse bitime 3-5 gün kala satıcıya msj yazıp süreyi uzatmasını isteyin (Expand delivery time). 15 gün uzatır. Uzatmazsa dispute açın. Zaten sistem 2-3 gün önce eposta ile sizi uyarır süre bitiyor diye.
Çok teşekkür ederim Ben de kılıf geri gidiyor sandım ilk yolladığım fotoğrafta Başakşehir de görünüyor ardından yeniden kargoya verilmiş gibi görünce dedim herhalde geri gidiyor Çin e

Ebrhll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar iyi geceler bir şey sormam gerek, bu telefon kılıfı bana gelmedi henüz ve teslim süresi 10 Kasım da bitiyor yazıyor ben yarın dispute açayım mı? Satıcıyla iletişime geçtim ama bekleyin biraz daha diyor sadece.Yoksa otomatik onay süresi mi önemli olan dispute açmak İçin? Otomatik onay süresinde 30 gün yazıyor şu an

Ekli dosyalar

• BBC4B86E-DE23-4339-B284-7AF6411E31F2.jpeg
    BBC4B86E-DE23-4339-B284-7AF6411E31F2.jpeg
    180.6 KB · Görüntüleme: 718
  • B30ACFEA-8B84-4DAE-898F-9013BADF9B11.png
    B30ACFEA-8B84-4DAE-898F-9013BADF9B11.png
    228.2 KB · Görüntüleme: 1,150

Ebrhll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aliexpress den aldığım kılıfın siparişi tamamlanmış görünüyor ama bana gelmedi ürün bende dispute açtım 40 gün önce sipariş vermişim yaklaşık aslında sanırım bekleme sürem vardı ama sipariş tamamlandı diye görünce açtım dispute umarım yanlış yapmamışımdır

Ekli dosyalar

• D400F4BE-0641-4164-8A43-AEC46F278906.png
    D400F4BE-0641-4164-8A43-AEC46F278906.png
    151.3 KB · Görüntüleme: 985

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Aliexpress den aldığım kılıfın siparişi tamamlanmış görünüyor ama bana gelmedi ürün bende dispute açtım 40 gün önce sipariş vermişim yaklaşık aslında sanırım bekleme sürem vardı ama sipariş tamamlandı diye görünce açtım dispute umarım yanlış yapmamışımdır

bence ürün eline geçecek, acele etmişsin. ürün gelirse eğer satıcıya durumu iletirsin, sana bi link verecektir, o linkte gerçek olmayan bir ürün var, tanesi 1 dolar şeklinde, satın aldığın ürünün fiyatına denk gelecek kadar satın alıyorsun ondan, bu şekilde satıcının parasını vermiş oluyorsun.

Ebrhll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bence ürün eline geçecek, acele etmişsin. ürün gelirse eğer satıcıya durumu iletirsin, sana bi link verecektir, o linkte gerçek olmayan bir ürün var, tanesi 1 dolar şeklinde, satın aldığın ürünün fiyatına denk gelecek kadar satın alıyorsun ondan, bu şekilde satıcının parasını vermiş oluyorsun.
İptal ettim bu sabah disputeyi 2 hafta daha bekleyin yazmışlar.

Ebrhll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar yine ben :) aliexpress den sipariş ettiğim 3 ürün de bugün teslim edilmezse destek ekibimizle iletişime geçin yazıyor yani dispute açmak mı oluyor?

Ekli dosyalar

• 65D83ACC-6EE5-4ACB-8276-BECACA074182.jpeg
    65D83ACC-6EE5-4ACB-8276-BECACA074182.jpeg
    185.1 KB · Görüntüleme: 1,051

Mustafa Türkmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar Aliexpress alışveriş rehberi açtım , Aliexspress'de alışveriş yapmadan siteme ziyaretlerinizi beklerim ,

Aliexpress güvenli mi yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz

ycl.mrt.zkn

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Arkadaslar bende simdi telefon kilifi alacaktim ama model secme yok sepete girdigimde benim telefondan fakli model secili olarak gordum kilif icin model nasil secebiliyoruz acaba

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Kargoda sorun yaşayan yoktur umarım

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Aliexpress'ten ürün alıyorsanız o ürünü aldığınızı bir süre unutun. Bir ara evdeyken önünüze gelecek er yada geç, bende hep öyle oldu. En son üç gün önce telefon kılıfım geldi, sipariş verdiğimi bile unutmuşum ama güzel tabi kalitesi, fiyatı falan. Değiyor yani.

baysam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
devamlı alışveriş yaptığım bir sitedir aliexpress alışveriş yapmak için çin siteleri içinde en ucuz sitelerden biri. Genelde Türkiyede bulunan ancak çinden daha ucuza getirtmek isteyenlerin favorisi. Ancak son zamanlarda her ürüne vergi alınması kargo gecikmeleri gümrük sorunlarının artması ile eski cazibesini yitiriyor gibi yinede eskisi gibi olmasada halen rağbet görüyor.