Technopat.net'teki gereksiz bandan dolayı nefret ediyorum

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Türkçe kanunu nedeniyle forumda hiç kimse banlanmayacak. Gözlerinizi ağırtan mesajları raporlayabilirsiniz, elimizden geldiğince düzeltiriz.
Adminim, konuya açıklık getirdiğiniz için teşekkür ederim. :)

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Aynen, size katılıyorum. Keşke SDN'de de böyle metinler görsek de gözümüz ağlamasa... Şahsen oranın gibi sert kesin cezalar SDN'de de olsa, aynı ortam oluşurdu. İnsanlar ban korkusundan Türkçe'yi gerçek manasıyla öğrenip, dışarıda, ''Biz ailecek edebiyat okuduk siz ne diyorsunuz?'' gibisine konuşmaya başlıyor. :D Burdada aynı ban korkusu olsa, Türkçe'mizi düzgün kullanılsa...

İyi Forumlar...
Aslında çok bir şeye gerek yok. Konular yayınlanmadan önce onaya alınsa, hatalar düzeltilip yayına sunulsa bu sıkıntı çok büyük oranda düzelir. Onay konusunda yeterli moderatör sayısı ve aktifliği de var bence.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Aslında çok bir şeye gerek yok. Konular yayınlanmadan önce onaya alınsa, hatalar düzeltilip yayına sunulsa bu sıkıntı çok büyük oranda düzelir. Onay konusunda yeterli moderatör sayısı ve aktifliği de var bence.
Fikrinize kesinlikle katılıyorum. Yönetime bu konuyu bildireceğim... İyi forumlar dilerim.

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Biraz kuralcı bir site, ama özenli olmalarını seviyorum. Özellikle de yazım konusundaki titizlikleri, yeni yazım kuralları öğrenmeme neden oldu. Bu açıdan sevdiğim bir forum. Burası daha güzel ama.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
Forumda Türkçe'nin düzgün kullanılmasını zorunlu kılmaz çok saçmadır bence. 1 Sınıftan beri öğrenemediyse insanlar bu onların sorunu :D Ha isteyen kullanır isteyen kullanmaz. mesela ben bu cümlede olduğu gibi genelde küçük harfle başlarım, kime ne?

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Forumda Türkçe'nin düzgün kullanılmasını zorunlu kılmaz çok saçmadır bence. 1 Sınıftan beri öğrenemediyse insanlar bu onların sorunu :D Ha isteyen kullanır isteyen kullanmaz. mesela ben bu cümlede olduğu gibi genelde küçük harfle başlarım, kime ne?
:D.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu arada, gözlerinizi ağırtan mesajları raporlayabilirsiniz, elimizden geldiğince düzeltiriz... Türkçe kanunu nedeniyle ban diye birşey olmaz.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
BöYLe BiR MeSaJ oLmaDıKÇa RaPor eden olmaz sanırım. yazmaya üşendim ne zormuş be :D

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Bu arada, gözlerinizi ağırtan mesajları raporlayabilirsiniz, elimizden geldiğince düzeltiriz...
BöYLe BiR MeSaJ oLmaDıKÇa RaPor eden olmaz sanırım. yazmaya üşendim ne zormuş be :D
Size kalmış. :) Çok aşırı ise raporlayın elimizden geldiğince düzeltiriz. :)

Neşeli Enginar

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Sanirim 2 seneye yakindir Technopat'a üyeyim, aktif sayilabilecek üyelerdenim diyebilirim. Ayni zamanda chip, teknoseyir ve burada da üyeyim ve bu konudaki iletilerin hepsini okudum. Bence nefret nedenleriniz tamamen kisisel, nefret etmekte illaki kendi acinizdan haklisinizdir ve Technopat'in sosyal diye adlandirdiklari ortam yüzünden kan kaybetmeye devam ettigi dogrudur.

Technopat'in tamamen mükemmeli yakalamak icin bu kurallari cikardigini düsünüyorum, ama biz Türkler'de yemiyor bu, biz özgürlügümüze düskün gerektigi yerde -de ekini bitisik yazmak isteyen ya da unutan asi insanlariz ne yapalim :)
Her zaman ve her yerde belirttigim gibi Technopat Bilgisayar ve Bilgisayar bilesenleri konusunda gercekten cok bilgili bir site, gerek yöneticileri gerek üyeleri olsun bu konuda kendilerini iyi yetistirmisler. Ama maalesef hepsi bu, onlarca kez öneri getirmeme ragmen dikkate alinmadi, önerilerim baska kategorilere de yönelmeleri ve video yapan personeli arttirmalariydi, zira maalesef Recep & Ali ikilisi Technopatin yüzü haline geldiler ve bu cok tehlikeli bir durum, ileride site büyüyünce video yapmaya ve incelemelere yetisemiyecekler, baska insanlar bu incelemeyi yaptikca Technopat geri planda kalacak dedim, ama sakalim olmasina ragmen önerim dinlenmedi :)

Yani PC konusunda bir sikintiniz varsa elbette önce Technopat derim, lakin benim gibi kalici olmayin, cevabinizi alir almaz hemen topuklayin :)

Neyse konudan cikiyorum sanirim hemen nefretinizin asil sebebi hakkinda bir kac yorum yapayim.
Maalesef Technopat'in forum söhreti cok kötü yüzlerce üyenin uyarilarini dikkate almamalari yüzünden bir cok ortamda cok Ti'ye alinmis bir site, hani youtube'daki videolari ve samimiyetlerini görünce böyle yanaklarini sikasi geliyor Recep ve Ali ikilisinin. Ama is forum ortamina gelince cok sizofrene bagliyorlar :)

Hakli ya da Haksiz sekilde ceza aliyorsunuz daha sonra hakkinizi aramak icin konu acinca kendince cevap verip konunuz kilitleniyor yani mutlaka aldiginiz cezayi haketmissinizdir ve kendinizi savunma hakkiniz yoktur. Cok cok nadir istisnalar disinda genel durum böyle.
SikayetVar gibi Türkiye'de kötü markalarin nabzini tutan bir sitede bile onlarca Technopat konusu acilmis. Trajikomik bir durum.
Ben bile surada video yapmistim zamaninda :)
Eksi ve diger sözlük yorumlarini saymiyorum bile.
Forumun yas ortalamasi 18'in altinda olmasi nedeniyle tabii genclerin kani kayniyor, bir de yazma haklari ellerinden alininca SDN, DH gibi sitelerde yüzlerce sikayet konusu aciliyor, ama ilginctir Teknoseyir, SDN, DH Technopat hakkinda olumlu ya da olumsuz konular acilmasina izin verse de Teknopat buna asla izin vermez. Belki de reklamin iyisi kötüsü yoktur mantigiyla yaklasip tavirlarindan ödün vermiyorlardir kimbilir.
Kisacasi Cifte standart, ego tatmini yüzünden banlama, gibi bazi eksileri olmasa technopat 10 numara sitedir. Bu yazdiklarimi orada da yazmisimdir onlarca, cogusu onaylanmamistir orasi ayri. :) Yani orada ayri burada ayri oynamam. Burada hicbir siteyi de kötülemiyorum, kötülemek ile gercekler arasinda bir ucurum vardir zira. Yani banlandiniz diye nefret etmeyin ben de simdiye kadar 41 kere banlandim, her banlandigimda sebeplerine bakip tebessüm ettim sadece ve etmeye devam edecegim. Technopat sizi degil ancak kendini cezalandirabilir.

GURUR TABLOSU 41 KERE MASALLAH:)
25.10.2017_151050.jpg

Bence sorunlar yerine cözümleri konusalim.

Sevgiler :)

Sonradan gelen Edit (Ciddiye alinmayacaksa): Herkes kendi cöplügünün horozu, teknopat da oranin SDN'de buranin kurallarina uyun pis üyeler. :)

Son düzenleme:

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Sanirim 2 seneye yakindir Technopat'a üyeyim, aktif sayilabilecek üyelerdenim diyebilirim. Ayni zamanda chip, teknoseyir ve burada da üyeyim ve bu konudaki iletilerin hepsini okudum. Bence nefret nedenleriniz tamamen kisisel, nefret etmekte illaki kendi acinizdan haklisinizdir ve Technopat'in sosyal diye adlandirdiklari ortam yüzünden kan kaybetmeye devam ettigi dogrudur.

Technopat'in tamamen mükemmeli yakalamak icin bu kurallari cikardigini düsünüyorum, ama biz Türkler'de yemiyor bu, biz özgürlügümüze düskün gerektigi yerde -de ekini bitisik yazmak isteyen ya da unutan asi insanlariz ne yapalim :)
Her zaman ve her yerde belirttigim gibi Technopat Bilgisayar ve Bilgisayar bilesenleri konusunda gercekten cok bilgili bir site, gerek yöneticileri gerek üyeleri olsun bu konuda kendilerini iyi yetistirmisler. Ama maalesef hepsi bu, onlarca kez öneri getirmeme ragmen dikkate alinmadi, önerilerim baska kategorilere de yönelmeleri ve video yapan personeli arttirmalariydi, zira maalesef Recep & Ali ikilisi Technopatin yüzü haline geldiler ve bu cok tehlikeli bir durum, ileride site büyüyünce video yapmaya ve incelemelere yetisemiyecekler, baska insanlar bu incelemeyi yaptikca Technopat geri planda kalacak dedim, ama sakalim olmasina ragmen önerim dinlenmedi :)

Yani PC konusunda bir sikintiniz varsa elbette önce Technopat derim, lakin benim gibi kalici olmayin, cevabinizi alir almaz hemen topuklayin :)

Neyse konudan cikiyorum sanirim hemen nefretinizin asil sebebi hakkinda bir kac yorum yapayim.
Maalesef Technopat'in forum söhreti cok kötü yüzlerce üyenin uyarilarini dikkate almamalari yüzünden bir cok ortamda cok Ti'ye alinmis bir site, hani youtube'daki videolari ve samimiyetlerini görünce böyle yanaklarini sikasi geliyor Recep ve Ali ikilisinin. Ama is forum ortamina gelince cok sizofrene bagliyorlar :)

Hakli ya da Haksiz sekilde ceza aliyorsunuz daha sonra hakkinizi aramak icin konu acinca kendince cevap verip konunuz kilitleniyor yani mutlaka aldiginiz cezayi haketmissinizdir ve kendinizi savunma hakkiniz yoktur. Cok cok nadir istisnalar disinda genel durum böyle.
SikayetVar gibi Türkiye'de kötü markalarin nabzini tutan bir sitede bile onlarca Technopat konusu acilmis. Trajikomik bir durum.
Forumun yas ortalamasi 18'in altinda olmasi nedeniyle tabii genclerin kani kayniyor, bir de yazma haklari ellerinden alininca SDN, DH gibi sitelerde yüzlerce sikayet konusu aciliyor, ama ilginctir Teknoseyir, SDN, DH Technopat hakkinda olumlu ya da olumsuz konular acilmasina izin verse de Teknopat buna asla izin vermez. Belki de reklamin iyisi kötüsü yoktur mantigiyla yaklasip tavirlarindan ödün vermiyorlardir kimbilir.
Kisacasi Cifte standart, ego tatmini yüzünden banlama, gibi bazi eksileri olmasa technopat 10 numara sitedir. Bu yazdiklarimi orada da yazmisimdir onlarca, cogusu onaylanmamistir orasi ayri. :) Yani orada ayri burada ayri oynamam. Burada hicbir siteyi de kötülemiyorum, kötülemek ile gercekler arasinda bir ucurum vardir zira. Yani banlandiniz diye nefret etmeyin ben de simdiye kadar 41 kere banlandim, her banlandigimda sebeplerine bakip tebessüm ettim sadece ve etmeye devam edecegim. Technopat sizi degil ancak kendini cezalandirabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 29048

Sonradan gelen Edit (Ciddiye alinmayacaksa): Herkes kendi cöplügünün horozu, teknopat da oranin SDN'de buranin kurallarina uyun pis üyeler. :)
Sadece... :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121

Ekli dosyayı görüntüle 29048

Screenshot_20171025_181016.png

...

TerabyteForever

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Ekran Alıntısı.JPG
"Yazım yanlışı olan mesajı alıntılama nedeniyle 1 puan ceza yediniz"
Bir de sınırsız ban.

Son düzenleme:

NorthWonder

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Konuyu gördükten sonra biraz gezineyim dedim , sosyalden moderatör alımıyla ilgili bir konuya rastladım ve şu manzarayı gördüm.Şu mutluluk paha biçilemez benim için.Ne desem az , hani böyle yıllardır birşeyi beklersiniz , bir süre sonra ümidinizi kesersiniz sonradan bi anda oluverir ya , aynı hesap bendeki.Yazan adamı tanımıyorum ama ellerine sağlık.
o6XJvX.png

Şu adam zamanında ben telefona renk önerisi yaparken , açık mavi yerine "açıkmavi" yazdığım için aynı nickte bulunan hesabımı silmişti.Hala unutmuyorum bu saçma olayı.Üzerinden yaklaşık 3 yıl kadar geçti ama ilk günkü nefretimi / sinirimi korumaktayım.Kendisi yapınca bir özür mesajı bile atmıyor.Kendileri yetkili(!) ya , o istediğini yapabilir.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Adamların kendi mekanı, tavırları bu yani. Kimseyi zorla tutmadıkları için seni canı sıkıldığı için banlasa bile hiçbir hak talep edemezsin. :D

Neşeli Enginar

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Suç ben de mi?
Gerçekten şu yazımın alakasız mesaj olduğunu mu düşünüyorsunuz? Gerçekten mi?

Moderatorun her zaman hakli oldugunu kabul edeceginiz güne kadar suc sizde :) Yahu takiliyorum dostum, sakin ol :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Adamların kendi mekanı, tavırları bu yani. Kimseyi zorla tutmadıkları için seni canı sıkıldığı için banlasa bile hiçbir hak talep edemezsin. :D

Anlatmak istedigimi güzel özetlemissin. :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Zamanında ben de orada takılıyordum 6 ay ban yedim ve bıraktım.Yalnız şöyle enteresan bir olay oldu.Orada iken ceza aldığım halde yazım kurallarına hiç dikkat etmezdim, ceza üstüne ceza yerdim yine aynı şekilde yazardım.Burada ise koyduğum virgüle veya kısaltmaya kadar dikkat etmeye çalışıyorum herhangi bir kısıtlama olmamasına rağmen.Çocuğu ders diye baskılayıp daha kötü sonuçlar almasına sebep olan aileler gibi Technopat :D.

TerabyteForever

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Haketmissindir sikinti yok, aldiginiz her ceza hakettiginiz cezadir, haketmeseydiniz o cezayi almazdiniz. :)
Itiraz yok, kabullen ve cezana boyun eg :)

Yav 3-5 siyasete girdik diye olmaz, herkesin siyasi görüşü farklı. Herifler saygı duymıyor.

Son cezalarıma bakın isterseniz. Kullanıcı adım fotoda gözüküyor.

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Zamanında ben de orada takılıyordum 6 ay ban yedim ve bıraktım.Yalnız şöyle enteresan bir olay oldu.Orada iken ceza aldığım halde yazım kurallarına hiç dikkat etmezdim, ceza üstüne ceza yerdim yine aynı şekilde yazardım.Burada ise koyduğum virgüle veya kısaltmaya kadar dikkat etmeye çalışıyorum herhangi bir kısıtlama olmamasına rağmen.Çocuğu ders diye baskılayıp daha kötü sonuçlar almasına sebep olan aileler gibi Technopat :D.
Hahahahaha gülmekten öldüm ya :D

Ebuhasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Yazım kurallarını geçtik'te, Faşist Diktatör bir kafa yapısına sahipler, dini değerlere siyasi görüşe saygı göstermiyorlar, Hak, Hukuk, Fikir Hürriyeti yok, mesele bu tür şeyler, bunlar olmasa tamam.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Benim en kıl olduğum nokta adamların resmi siteye değil de başka bir kaynaktan yükleyince ban atması. Yahu yaz bir kod, mesaja koyulan resimleri siteye upload etsin ya da çıkar metin editöründen resim şeyini, iptal et bb kodunu. Ortada bir ton alternatif var. Adamlar çözüm üretmiyor ki, belli yani sana bana hizmet etmek için o forumu açmadıkları, anca kural bu diye bassın. Hani arşiv gibi site hazırlamak istiyorlar iyi güzel de, aklı çalışan adam ban ata ata adam kaçırıp ortalığı çoluk çocuk doldurmaz. Biraz kafa çalıştırır hem insanlara kolaylık olması için çabalar, hem de daha ılımlı davranır. İnternette bol kural donatıp da faydalı insanları tarafına çeken bir site dahi yoktur eğer orijinal bir fikir değilse.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Ben şey olayına ayarım; Kullanıcı İncelemesi diye bölüm açmışlar adamlar, ama oraya paylaştığım konuyu ya başka bir yere paylaşmamış olacağım ya da ilk oraya paylaşıp diğer site veya forumlara paylaşacağım. Bu şu demek oluyor aslında, biz en iyisiyiz ve diğerlerinden bizene.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar