Söyle Rahatla

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nextman

Profesör
Reaksiyon puanı
567
Adil Kullanım Kotasına başka bir şey diyeceğim de neyse :mad::mad::mad::mad: iş yapamaz hale getiriyor insanı

M

Murat Burç

SDN Okuru
@nextman @eronis Windows 10 tam anlamıyla bir çöp Ama GERÇEK ANLAMDA BİR ÇÖP HAYATIMDA BÖYLE ÇÖP BİR İŞLETİM SİSTEMİ GÖRMEDİM EN SONUNDA MACBOOK ALDIRACAK BANA. Mühendislik programlarını destekliyorsa ya Hackhinitosh ya da Linux kuracağım. @nextman hackhinitoshdan gerçek MacOS performansı alır mıyım? Verimli olur mu? Yaygın mühendislik programlarını destekliyor mu?

nextman

Profesör
Reaksiyon puanı
567
@nextman @eronis Windows 10 tam anlamıyla bir çöp Ama GERÇEK ANLAMDA BİR ÇÖP HAYATIMDA BÖYLE ÇÖP BİR İŞLETİM SİSTEMİ GÖRMEDİM EN SONUNDA MACBOOK ALDIRACAK BANA. Mühendislik programlarını destekliyorsa ya Hackhinitosh ya da Linux kuracağım. @nextman hackhinitoshdan gerçek MacOS performansı alır mıyım? Verimli olur mu? Yaygın mühendislik programlarını destekliyor mu?

mühendislik programları bir yana proje dosyalarını sonradan açmada veya başka bir win pc den gelen dosyalarda sıkıntı olur. Netcad,AutoCad,miracle bunların başında geliyor arkadaşım.kext dosyaları da bilmeyen bir kullanıcı için zulüm haline gelebiliyor hackintosh da

M

Murat Burç

SDN Okuru
mühendislik programları bir yana proje dosyalarını sonradan açmada veya başka bir win pc den gelen dosyalarda sıkıntı olur. Netcad,AutoCad,miracle bunların başında geliyor arkadaşım.kext dosyaları da bilmeyen bir kullanıcı için zulüm haline gelebiliyor hackintosh da
Ya gerçek MacOS?

nextman

Profesör
Reaksiyon puanı
567
Ya gerçek MacOS?
inan arkana bile bakmazsın gün geçtikçe windows'un alışılmış uygulamalarını macOS da karşılığı sayısı artıyor, tabi mühendislik açısından öncelikle ne tür programlar kullanacaksan kurulu bir macOS sistemde incele derim.Veya Youtube da mutlaka kurulumu var performans testleri var onlara göz gezdir.

Windows iyi hoş güzel de sana her zaman dedim teknik ve grafik programlarda macOS sistem ha oyun internet müzik multimedya ise iş onda windows.
aranjörler mesela ben asla windows kullanan görmedim hep macOS sistemdedir programları Cubase,Reason bunların başında gelir.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Neden pcye Mac OS kurmuyorsun?

M

Murat Burç

SDN Okuru
inan arkana bile bakmazsın gün geçtikçe windows'un alışılmış uygulamalarını macOS da karşılığı sayısı artıyor, tabi mühendislik açısından öncelikle ne tür programlar kullanacaksan kurulu bir macOS sistemde incele derim.Veya Youtube da mutlaka kurulumu var performans testleri var onlara göz gezdir.

Windows iyi hoş güzel de sana her zaman dedim teknik ve grafik programlarda macOS sistem ha oyun internet müzik multimedya ise iş onda windows.
aranjörler mesela ben asla windows kullanan görmedim hep macOS sistemdedir programları Cubase,Reason bunların başında gelir.
Sorun program performansı değil sorun bilgisayarı arayüzde kasması. Recep baltaşında dile getirdiği masaüstünde sağ tıklayınca bekleme 1709'da bende oluşan saçma chrome hataları. Windows 7 aşırı akıcı aşırı stabil aşırı hatasız bir işletim sistemi iken windows 10 sadece bir çöp.
Matlab, Autocad ,3DS programları , Solid , visiual studio(kesin vardır) vb programlar varsa Windows beni unutsun.
Şimdi sen diyorsun ki gerçek macos sorun çıkartmaz Hackhinitosh sorun çıkartır doğru anlıyorum değil mi?
--- Gönderi Güncellendi ---
Neden pcye Mac OS kurmuyorsun?
Gerçek MacOS performansı verecek mi onu düşünüyorum

nextman

Profesör
Reaksiyon puanı
567
deneyin ama benim 20 küsürden fazla makinaya denemem olmuştur ki her sisteme ve modele imaj bulmanız bulsanızda donanım desteği almanız imkansız insanlar hackintosh'a uygun donanımlı laptop veya pcleri özellikle arıyorlar tabi sonraları hüsran olabiliyor.Unutulmamalıdır ki çalışan imaj düzenlenmiş bir imaj dosyasından ibaret.

M

Murat Burç

SDN Okuru
deneyin ama benim 20 küsürden fazla makinaya denemem olmuştur ki her sisteme ve modele imaj bulmanız bulsanızda donanım desteği almanız imkansız insanlar hackintosh'a uygun donanımlı laptop veya pcleri özellikle arıyorlar tabi sonraları hüsran olabiliyor.Unutulmamalıdır ki çalışan imaj düzenlenmiş bir imaj dosyasından ibaret.
Kaldık yine aptal Windows'a.

nextman

Profesör
Reaksiyon puanı
567
bak mesela örnek bir matlab videosu izle derim

Reaksiyon puanı
16,118
videoların sesi ayarsız vokal yani konuşma sesi düşük müzik özellikle basslar çok abartılı tamam 2.1 md2012-3012 var ikiside açık ikiside normal 2.0 gibi yani ön kanal ayarlı çok ses oluyor demek bu istersem 4.0,4.1,7.1 veya 5.1 de ayarlanabiliyor...
bu o siyah olunca md2012 gri 3012...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bence mühendis adamın en iyi arkadaşı Win7’dir. Bildiğim kadarıyla senin işlemcin Win7’de çalışsın diye bazı yamalar kullanılabiliyor. Şu an evin interneti yok, mobildeyim. Win bölümüne konu açarsan yardımcı olmaya çalışırım :)
Driver desteği yok diye biliyorum.
Bence mühendis adamın en iyi arkadaşı Win7’dir.
Neden?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Dell’in sitesinde yok mu ?

Çünkü Win10’un hantallığı yada arka kapıları yok. Hala iyi bir yazılım desteği var. Alışıldık ve daha söz dinleyen bir sistem.
Sanırım yok bir kaç yerde Win7 driver desteğinin kısıtlı olduğunu okumuştum. Dell sitesinde driverler var ama Win7'de çalışır mı bilmiyorum.

AsmTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Genç arkadaşlarımız forumda baya heyecanlı.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Artık forumda daha aktif olacağım beyler :D Ama sadece kendi alanlarım da oyun,laptop ve telefon konularunda. Çok boşladık

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bu kadar düşmeyin arkadaş :D
Site tanıtımları diye bir konu vardı bizim forumda yahu gidin yasak değilse (yasaktır da :D) orada yapın ne yapacaksanız :D
Site tanıtımları = Bir siteyi tanıtmak
Eğitim = Eğitim konuları, haberleri
Yasak yada olmaması değil durum. Misal geçen ben telefon konusunda linux’tan benzetme yaptım, sen linux bölümüne yaz bunmarı dedin hatırlarsan. Düzen önemli. Herşeyin yeri var forumda :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Site tanıtımları = Bir siteyi tanıtmak
Eğitim = Eğitim konuları, haberleri
Yasak yada olmaması değil durum. Misal geçen ben telefon konusunda linux’tan benzetme yaptım, sen linux bölümüne yaz bunmarı dedin hatırlarsan. Düzen önemli. Herşeyin yeri var forumda :)
Ne zaman dedim yahu hiç hatırlamıyorum

Anıl Bozkurt

Asistan
Reaksiyon puanı
23
daha tercihe 1-2 yıl var ama şöyle bir soru sorayım, muhtemelen en iyi üniversitelerden gelir sıralamam. mühendislik mi tıp mı?

M

Murat Burç

SDN Okuru
daha tercihe 1-2 yıl var ama şöyle bir soru sorayım, muhtemelen en iyi üniversitelerden gelir sıralamam. mühendislik mi tıp mı?
27 yaşındasın tercih ne iş :D
O bir kenara sen bi o kadar iddalı olduğun iyi sıralamayı yap o zaman düşünürsün desem geç olacak
Bence mühendislik

Anıl Bozkurt

Asistan
Reaksiyon puanı
23
27 yaşındasın tercih ne iş :D
O bir kenara sen bi o kadar iddalı olduğun iyi sıralamayı yap o zaman düşünürsün desem geç olacak
Bence mühendislik
çok da iddialı değilim hayırlısı yaşı da kabul etmez site diye yapmıştım düzeltemiyorum mühendislik inşaat mı elektrik elektronik mi

M

Murat Burç

SDN Okuru
çok da iddialı değilim hayırlısı yaşı da kabul etmez site diye yapmıştım düzeltemiyorum mühendislik inşaat mı elektrik elektronik mi
TR'de inşaat ile daha çok iş yaparsın ama bence iyi bir elektrik-elektronikçi ,elektronik tarafına yönelirse Türkiye için bilemem ama kendini iyi geliştirirse iyi para kazanır

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Oynadığım oyundan,uyuduğum uykudan,çalıştığım dersten,dinlediğim müzikten zevk almıyorum.Emeği geçen herkesin Allah Belasını Versin. Ben buna yaşamak demem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...