Laptop ekranın da çizgiler

Bu konuyu okuyanlar

Ufuk Tan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ekranda çizgiler meydana gelmişti, elimle çizgilerin üzerine basınç uyguladım ve olduğu yerde biraz dağıldı gibi oldu ama çizgilerin altında maus vb gözüküyor. Pc ekran görüntüsünü aldığımda çizgiler gözükmüyor sizce bu ekrana ne olmuş olabilir.Yardımızı bekliyorum yoksa yakacam laptop'u.

boysofhell

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar ekranda çizgiler meydana gelmişti, elimle çizgilerin üzerine basınç uyguladım ve olduğu yerde biraz dağıldı gibi oldu ama çizgilerin altında maus vb gözüküyor. Pc ekran görüntüsünü aldığımda çizgiler gözükmüyor sizce bu ekrana ne olmuş olabilir.Yardımızı bekliyorum yoksa yakacam laptop'u.

Ekran görüntüsü aldığında zaten gözükemez :D :D Fiziksel bir temas sonucu olduysa giderileceğini düşünmemekle birlikte ekran temizleme jelleri var denemeni öneririm

Ufuk Tan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekranı söküp bakacam ne olmuş diye ama internette bahsettikleri gibi ekranda gizlide olsa vida yok.Çerçevesini nasıl sökeceğimi bilemedim
Lenova G50-70 modeli

boysofhell

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Ekranı söküp bakacam ne olmuş diye ama internette bahsettikleri gibi ekranda gizlide olsa vida yok.Çerçevesini nasıl sökeceğimi bilemedim
Lenova G50-70 modeli

Bence sökme 1 çizik başına daha büyük sorunlar açmasın. Çok mu rahatsız ediyor ? Telefon ile fotoğraf çekme şansın var mı belki bilenler çıkar

Ufuk Tan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çektimde resim 3mb olduğu halde boyut hatası veriyor.Zaten foruma da yeni üye olduğum için acemisiyim.Çizgiler rahatsız ediyor solid,autocad vb uygulamalarda sol üst köşe kör ediyor :)

ali efe candan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ekran paneli gitmiştir başka ne olacak ki. donanım bilginiz yok ise teknik serviste 200-350 tl gibi maliyetle yaptırabilirsiniz. Not tamir ücreti hariç el emeği kişiden kişiye değişir.

Ufuk Tan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Paneli sökmeyi başardım, üstünde yazan koda uygun bir panel alıp yapmayı planlıyorum.Gitti gidiyor vb. sitelerde 150-200Tl bandı arasında paneller mevcut, sadece paneli tamir etme şansım olabilir mi acaba diye düşünmüştüm.Panelde sıkışma vb. bir olay olur mu ? + Panel çözünürlüğü 1366-786 olması lazım çözünürlüğü daha yüksek olan bir panel takma olayı oluyor mu yoksa aynı serinin ekranını mı takmak zorundayım.

Son mesajlar