Lumia 950XL mı iPhone 6S Plus mu?

Lumia mı iPhone'mi?

• Lumia 950 XL almalısın.

Kullanılan: 4 28.6%
  • iPhone 6S Plus almalısın.

Kullanılan: 10 71.4%

• Kullanılan toplam oy
    14

Bu konuyu okuyanlar

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
bu devirde lumia cidden ağlatir eski 1020 kullanicisi olarak soyluyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Açıkçası arkadaşlar G6, Mi6, gibi seçenekler aklımda dolaşıyor. Bataryası ve ekran büyüklüğü birince seçeneğim. Günü çıkartması da önemli. Ayrıca OnePlus 5 gibi garanti konusunda uğraştıracak telefonlara pek sıcak bakmıyorum.
OP5 garantide uğraştırıyorsa Mİ6 uğraştırmayacak mı?
Onu bunu geçtim servisde kore gazilerinin akrabalarını bile rezil rüsva eden LG mi uğraştırmayacaak.
OnePlus 5 al geç.
İzle

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Açıkçası arkadaşlar G6, Mi6, gibi seçenekler aklımda dolaşıyor. Bataryası ve ekran büyüklüğü birince seçeneğim. Günü çıkartması da önemli. Ayrıca OnePlus 5 gibi garanti konusunda uğraştıracak telefonlara pek sıcak bakmıyorum.
OP5 varken mi6 ya verilen paraya uzulurum ben.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Op 5 varken mi 6 düşünme garantiylede uğraşamam diyorsan G6 al geç bahsettikleri kadar kötü bir telefon değil o bütçede ön kamera dışında hem kaç ay geçti kronik çıkmadı

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Op 5 varken mi 6 düşünme garantiylede uğraşamam diyorsan G6 al geç bahsettikleri kadar kötü bir telefon değil o bütçede ön kamera dışında hem kaç ay geçti kronik çıkmadı
Aynen bak daha kronik çıkmadı büyük olay bu. :)

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Dostlar aslında biraz daha biriktirip, S8+'a mı zorlasam ne :D

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Ön kamera umrumda değil diyebilirim. :D Ekran uygun, batarya günü rahat çıkarıyorsa tamamdır. Fakat 6S Plus'ta düşündürüyor. Fakat 2K gibi bir parayı eski bir telefona yatırmak istemiyorum. G6'nın piyasası düşmez daha da herhalde. Apple'ye baksana 6S Plus 2. el hala 2K...

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Sdn cevaplıyor son bolumunde Kaan s8+ nın klavyesinin falan takılmaya basladıgını soyluyordu. Bilmiyorum.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
S8 Plus 3500 TL. 2400'e OnePlus 5'İ al uzun süre kullan zorlanıp da çıkılacak bir telefon değil S8 Plus niye sen OP5i uzun süre kulan yarın elin bollaşır daha iyisini alırsın yeni teknolojiler gelir falan
İyi hoşta, OP5'in piyasası pek yok... 2. el olarak.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İyi hoşta, OP5'in piyasası pek yok... 2. el olarak.
Bak şunu diyorum satmayacaksın o telefonu zaten. 950 XL'in pilini falan beğenen OP5'e bayılır. Bütçeni düşnüyorum al uzun süre güle güle kullan ben S7 kullanıcısı olarak kardeşime Mİ5S aldırdım ve eğer 2800'e HTC U11 görmesem 2300'e falan kendime OP5 alacaktım.

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Geçen aylarda bi çocuga powerbank verdim şarjı bitmiş. Iphone 6s kullanıyor. Taktı kablosunu telefon 2 saatte şarj oldu çocuğun tepki "yalnız bu çok hızlı şarj ediyormuş he". 2 saate seviniyor adamlar. Biz 20 dakikada 50 dolum alıyoruz. :D

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Geçen aylarda bi çocuga powerbank verdim şarjı bitmiş. Iphone 6s kullanıyor. Taktı kablosunu telefon 2 saatte şarj oldu çocuğun tepki "yalnız bu çok hızlı şarj ediyormuş he". 2 saate seviniyor adamlar. Biz 20 dakikada 50 dolum alıyoruz. :D
Vallaha ben G Flex 2'de de 20-25 Dk'da %50 doluyordu. Bilemedim bu arada 6S Plus.

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
OP5 ile 6S Plus karşılaştırılamaz. OP5 silindir gibi ezer geçer aklına gelebilecek her bir konuda
7 plus ı ezmiş bir telefon olaraktan. Karsılastırsalar 8 i de halleder hız manasında da karsılastırmıyor adamlar.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
4 sene boyunca Lumia 820 kullandım çok memnundum. Lumia 950 XL mükemmel bir cihazdır. Çok aradım ama bulamadım geçen sene alacaktım bulamayınca mecburen Iphone 6S Plus aldım. Şimdi bunu kullanıyorum memnunum ama şimdi verseler Lumia 950 XL' yi alır ve kullanırım uygulama eksikliğine rağmen. WP cihazlardan aldığım hazzı maalesef Iphone' den alamadım. Ah Lumia ahh....

M

Murat Burç

SDN Okuru
4 sene boyunca Lumia 820 kullandım çok memnundum. Lumia 950 XL mükemmel bir cihazdır. Çok aradım ama bulamadım geçen sene alacaktım bulamayınca mecburen Iphone 6S Plus aldım. Şimdi bunu kullanıyorum memnunum ama şimdi verseler Lumia 950 XL' yi alır ve kullanırım uygulama eksikliğine rağmen. WP cihazlardan aldığım hazzı maalesef Iphone' den alamadım. Ah Lumia ahh....
Saf androidli Nokia 8'e geçin Nokia o hissi verir size :D

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Dostlar aslında biraz daha biriktirip, S8+'a mı zorlasam ne :D
Ben g6 kullanıyorum şikayetçi olduğum tek bir şey var oda bildirim ışığı yok. Onun dışında mutluyum. Ben 2400 tl ye elden op5 alacaktım bulamadım ondan aldım. Ama hiç pişman olmadım. Su geçirmez olması işlemcinin 1 üst model olmasından daha önemli imiş onu anladım. Op5 bulursan op5 al ama bence
--- Gönderi Güncellendi ---
Vallaha ben G Flex 2'de de 20-25 Dk'da %50 doluyordu. Bilemedim bu arada 6S Plus.
G6 30 dk da %60 şarj oluyor. %90 olması 1 saat %100 olması 1 saat 12 sk filan sürüyor. 1.5 gün rahat rahat giidyor

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
950 xl kullanıcısı olarak 6s plus derim, aksini iddia eden varsa takasa girerim:)

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
6S Plus daha alınmaz abi OP5 gayet büyük bir telefon zaten. Hayvanlar gibi de kullanırsın. Niye kasıyorsun abi. LG G6 alacağına git S7 Edge al yani. Mi 6 da tasarım olarak harika bence eğer Migros’ta seramiği 2050 liraysa git bak al çok premium bir tasarım kolay arayüz SD 835 tam bir canavar. Hızlı şarj çok önemli baba. Zor durumda kaldıkça anlıyorsun bunu. Tak şarja 30 dk da %50 şarj olsun gerçekten harika. Telefon alırken çok önem verdiğim konulardan biri olacak hızlı şarj. Ben tasarım yönünden Mi 6’yı daha çok beğendim, ikisi arasında çok büyük performans farkı yoktur diye düşünüyorum. Kamera olarak OP5 bir tık iyi olabilir ama bence bu gözardı edilebilir. Pahalıya kaçmaya gerek yok 2050’ye Mi 6 seramik varsa hemen alınır.

M

Murat Burç

SDN Okuru
6S Plus daha alınmaz abi OP5 gayet büyük bir telefon zaten. Hayvanlar gibi de kullanırsın. Niye kasıyorsun abi. LG G6 alacağına git S7 Edge al yani. Mi 6 da tasarım olarak harika bence eğer Migros’ta seramiği 2050 liraysa git bak al çok premium bir tasarım kolay arayüz SD 835 tam bir canavar. Hızlı şarj çok önemli baba. Zor durumda kaldıkça anlıyorsun bunu. Tak şarja 30 dk da %50 şarj olsun gerçekten harika. Telefon alırken çok önem verdiğim konulardan biri olacak hızlı şarj. Ben tasarım yönünden Mi 6’yı daha çok beğendim, ikisi arasında çok büyük performans farkı yoktur diye düşünüyorum. Kamera olarak OP5 bir tık iyi olabilir ama bence bu gözardı edilebilir. Pahalıya kaçmaya gerek yok 2050’ye Mi 6 seramik varsa hemen alınır.
Senden mantıklı cevaplar görebilmek güzel desem çok mu kızdırırım seni :D

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
Senden mantıklı cevaplar görebilmek güzel desem çok mu kızdırırım seni :D
Yoo kızmam aksine sevinirim. Senin genel görüşlerini bildiğimden yorumlarımın çoğunu mantıksız görmeni anlayabiliyorum, ortak görüşlerimizin de olması güzel. :D Ayrıca Miui 9 beta sürümü ile bile pil konusunda hayvani gelişmeler olduğunu okudum ekşide. Normal sürümde daha da iyi olacaktır. Mi 6 senin için biçilmiş kaftan bence. Ben çok beğeniyorum o telefonu, şu anda yakın bir arkadaşım da kullanıyor, ondan tecrübelerini sorarım. Bahsettiğim arkadaş Xperia Z’yi bile 5 sene kullandı daha 1.5 ay oldu Mi 6’ya geçti. Ona da ben önerdim Mi 6’yı.