'Yıldız Tilbe: Türk olduğunu bilseydim dönerdim...'

Bu konuyu okuyanlar

onlineadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hürriyet Gazetesi yazarı Cengiz Semercioğlu, O Ses Türkiye çekimleri sırasında yaşanan bir olayı köşesine taşıdı. Semercioğlu, daha önce "Allah Hitler'den razı olsun" sözleriyle tepki çeken Yıldız Tilbe'nin, şimdi de O Ses Türkiye çekimlerinde bir yarışmacıya "Türk olduğunu bilseydim dönerdim" dediğini ve Gökhan Özoğuz'un da Tilbe'ye tepki gösterdiğini köşesinde yazdı.

Cengiz SEMERCİOĞLU / HÜRRİYET

Yıldız Tilbe: Türk olduğunu bilseydim dönerdim...

Önceki gün yapılan çekimlerde, muhtemelen ekranda izleyemeyeceğiniz bu tartışmada neler yaşandığını anlatayım...

Yarışmaya Balkan müziği söyleyen bir kadın katılmış, bütün jüri dönmüş bir tek Yıldız dönmemiş...
Performansın sonunda da “Aaa sen Türkmüşsün... Ben seni yabancısın sandım. Türk olduğunu bilsem dönerdim” demiş.
Bu söze Gökhan sinirlenmiş, “Bu yarışmaya yabancılar da geliyor, niye dönmezdin ki” diyerek Yıldız’a itiraz etmiş...
Diyorum ya Yıldız bu ırkçılık sınavını geçemeyecek diye, yaptığı hatanın farkında değil ısrarcı olmuş...
“Burası O Ses Türkiye, ben Türk arıyorum. Burası O Ses İngiltere değil, öyle olsaydı İngiliz arardım” demiş.
Gökhan’ı tanırım, böyle ayrımcılıklar konusunda sessiz kalacak biri değildir.
O da öyle yapmış, sesini yükseltmiş, “Sen o zaman Kürtlerin yarışmasına da itiraz edersin” falan deyince ortalık karışmış.
Olaya Acun müdahale etmiş, sakin olun diye tarafları uyarmış, olay ikilinin mikrofon seslerinin kesilmesine kadar varmış.
Sonunda bakmışlar olacak gibi değil, seyirciyi, yarışmacıları gönderip çekimi iptal etmişler.

Yazının devamını okumak için TIKLAYIN

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Yazının geri kalanından bir bölüm

Yıldız Tilbe geçen günkü bir bölümde de Azerbaycanlı bir Türk’ün konuşmasına takılarak, “Ben takımımıza güzel Türkçe konuşan arıyorum” demiş, Azeri Türkü’nün konuşmasını beğenmediğini belli etmişti...

Birincisi Azeri değil Azerbaycan Türkü olmalı. Türklerde Azeri ırkı yok.
İkincisi yuh diyorum madem Türk ırkından yarışmacı istiyorsun, bu da Türk ve neden konuşmasına takılıyorsun, garip.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Bence durum çok fazla abartılmış, burada ırkçılıkla ilgili bir şey olmadığını aksine mantıklı olarak O SES TÜRKİYE'yse kazanan kişinin Türk olmasını istediğidir. Bencede olması gereken budur.