Access point bağlantısı yapamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

gazolayy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar büyük bir eve geçtim internetim arka odalardan çekmiyor..
elimde 2 adet modem var kaplosuz özelliği olan 1 adette acses point var,
kaplosuz sinyali modemden alıp evin diğer taraflarına kablosuz verme amacım
--- Gönderi Güncellendi ---
bu konuyu bilen biri yok fazlaca internette araştırdım bu konu için çok fazla bir bilgi bulamadım...kaplolu sorunsuz kurabiliyorum internetten araştırdığım kadar ama kablosuz nette bilgi yok gibi birşey

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
arkadaşlar büyük bir eve geçtim internetim arka odalardan çekmiyor..
elimde 2 adet modem var kaplosuz özelliği olan 1 adette acses point var,
kaplosuz sinyali modemden alıp evin diğer taraflarına kablosuz verme amacım
bu konuyu bilen biri yok fazlaca internette araştırdım bu konu için çok fazla bir bilgi bulamadım...kaplolu sorunsuz kurabiliyorum internetten araştırdığım kadar ama kablosuz nette bilgi yok gibi birşey

İki cihazın markası nedir?

gazolayy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1: tp-lınk model td-w8901n ( modem )
2: airties model air5650 v2 ( modem )
3: airties model air 4310 (ap)
şunuda bilmelimisiniz bilmiyorum ama söyliyeyim...internete giren modem farklı o huwai süperonlıne verdi fiber modem arkasında bir modem olan..huwai hg253 modeli

gazolayy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
wTCssL.jpg
am3cKK.jpg
[/IMG]
am3cKK.jpg
[/IMG] bunları okudum..buradaki bilgilerle kablolu bağlantı yaılıyor bana kablosuz sinyali alıp gene kablosuz cep telefonarına verecek ayarlar lazım
burada olan şu...ap ile modem ikisinde airtouch tuşuna bas birbirlerini görüyorlar ama sadece görüyorlar..internet alma verme yok ağ bağlantısı gibi düşün...internet için muhakkak araya internet kablosu takmalısın yoksa girmiyor internete
bunu deniyorum modeme bağlıyorum bu seferde ap kayboluyor sadece modem görülüyor...

Son düzenleme:

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
am3cKK.jpg
[/IMG]
am3cKK.jpg
[/IMG] bunları okudum..buradaki bilgilerle kablolu bağlantı yaılıyor bana kablosuz sinyali alıp gene kablosuz cep telefonarına verecek ayarlar lazım

airties model air5650 v2 ( modem ) ile airties AP yi airtouch ile kullanmayı gösteriyor , bunu dene.

gazolayy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
airties model air5650 v2 ( modem ) ile airties AP yi airtouch ile kullanmayı gösteriyor , bunu dene.
ben internete girdiğim modemi değişemem..o süperonlın ile anlaşmalı fiber modem son 2 yıldır onu kullanıyorum diğeri fiber desdekliyormu onu bile bilmiyorum ...
mecburen bir bilgisayarcı servisi ile görüşeceğim forumlar bu konuda yeterli bilgiyi sagip değiller

BlueMarble

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Ben yapılmak isteneni tam anlamadım. O yüzden anladığımı anlatacağım, doğruysa ona göre çözüm bulacağım:
Huawei marka fiber modem kullanıyorsun ve bu modemin kablosuz kapsama alanı yeterli olmadığı için airties ap ile alanı genişletmek istiyorsun?

gazolayy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bunlar sadece birbirlerini görüyorlar. İnterneti kablosuz taşıma gibi bir durum söz konusu değil bunu yapınca.

Son düzenleyen moderatör:

gazolayy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aradım Airtiesi, ana modem markası ne ise diğer modemlerin de markası aynı olması lazım, kablosuz alıp kablosuz vermesi için dediler. Ama kablo ile sinyali alıp verebiliriz dediler, marka önemli değil dediler. AP içinse kablosuz olarak Huwaiden alırız sinyali kablosuz veririz dediler. 7 TL ücreti var. Çektirdim akşam eve gidince arayacağım yapacaklar.

Son düzenleyen moderatör:

BlueMarble

Asistan
Reaksiyon puanı
24
İlginç bir durum. Evimde huawei marka modem var ap olarak xaomi kullanıyorum. Sanırım airties çok bencil [emoji848]