Traş makinesi tavsiyesi istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

mronurgul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
250-300 TL arasında bir traş makinesi arıyorum. Hem saç kesimi yapabilecek ama daha çok sakal şekillendirici tarzında arıyorum. Braun serisinin iyi olduğunu duydum. Sizin tavsiyeniz nedir?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
sana şunu diyeyim alacaksan kesinlikle li-ion pilli olanlarından al. ben remington marka almıştım 140 filandı zamanında, li-ion ve gerçekten çok kullanışlı sağlam yalnız bir sorunu var o da hızlı modda çalışırken çok ısınıyor :D . bir de bime yine li-ion pilli güzel bir traş makinası gelmişti onu almıştım kutusunda hala... remington ona iş bırakmıyor. hem eskitmek istemiyorum. :)

mronurgul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
li-ion pilli nasıl oluyor yani farkı ne tam olarak bilmiyorum da :D Yıkanabilir olması önemli benim için bir de bu kriter var :D

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
pili uzun ömürlü kat ve kat ve performanslı oluyor lityum iyon olunca. ve benim aldığım iki makina da yıkanabiliniyor :D ama dediğim gibi remington makinamda ısı oluşuyor ve bazen cildi yakabiliyor :D bazen çok çalıştırıyorum saç keserken.

mronurgul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Philips çok düşünmüyorum aldığım philips cihazlar çok uzun süreli dayanmadı mutlaka bi tarafı bozuldu

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
Sinbo Shc-4359

on numara alet.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
bir de aynı zamanda kablolu kullanıma da izin versin makina, olur ya pil biterse öle kalır insan :D

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
usta şimdiki makinalar lityum ıyonlar almış başını gitmiş :D en az 350 tl diyolar , hem yıkanabilir hem kablolu kablosuz olacak. şu an bakınıyorum :)
--- Gönderi Güncellendi ---
REMINGTON HC5800 Pro Power Motor Dijital Gösterge Saç Kesme Makinesi

mediamarkta remingtonlar satılıyo ama tükenmiş bu model. yine de gidip görmek ve ısınıp ısınmadığına bakıp öle almak gerek.
Saç Kesme Aletleri burada tüm yeni modeller var, seç beğen :)
Remington HC5800 Kablolu/Kablosuz Traş Mak,Renkli - Morhipo bak burada bu makina 169,90 tl. eğer ısınmıyorsa kaçırma derim :) çünkü bu makinalar şu an tükenmiş durumda diğer yerlerde.

mronurgul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sağol hocam yardımcı olduğun için mutlaka araştıracam :D

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Uygun fiyatlı bir ürün istiyorsanız bir çok berberin kullandığı Powertec TR-258 modelini tavsiye ederim. 1.5 yıldır kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım. Fiyatına göre çok güzel kesiyor ve hangi sakal tipi olursa olsun kesinlikle yüzü acıtmıyor.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
1-2 saat de şarj olsun istiyorsan

-Philips 3371 (İkinci cihazım)(Prizde ikende çalışıyor 3380 çalışmıyor) ( Bu arada Multigroom'un yeni kasalıs serisi çıkmış, eski seriler de başlıklarınzamanla yuvaya tam oturmama sorunu oluıyordu)

-Wahl 1592
-Moser 1591
-Moser Li pro mini
Moser Wahl aynı markadır.

Bu modellerin bıçak aralığı 28-32mm dir. Bunlarla saç tıraşı uzun ve zahmetli olur. Lakin sakal ve düzeltme de başarılıdırlar. Philips multigroom serisini yıllardır kullandım başlık sorunu hariç sakal kapması acıtma yaşamadım, ama diğer rmington vb bıçakları testere gibi olanlarla çok sorun yaşadım.

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
remington hem prizdeyken hem pil ile çalışıyor ama dediğim gibi benim aldığım model hc5600 idi ve hızlı motor devrinde bıçaklar ısınıyor :D bi o kusuru var yoksa taş gibi makina :) hc 5800 modelini o zaman almak istemiştim ama fiyatları uçuktu... şimdi ucuzlamış.

moserlar lityum iyon ve yıkanabilir olanları 400-650 tl arası , aynı özelliklerde remington alınır yani hem de 169,99 tl led ayar göstergeli ekranı var. :) yalnız dokunmatik ayarlı ekranlı modeli en üst model. linkini daha önce vermiştim.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555

mronurgul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Uygun fiyatlı bir ürün istiyorsanız bir çok berberin kullandığı Powertec TR-258 modelini tavsiye ederim. 1.5 yıldır kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım. Fiyatına göre çok güzel kesiyor ve hangi sakal tipi olursa olsun kesinlikle yüzü acıtmıyor.
Sakal düzeltmede iyi mi? Ben sıfır kesmeyi düşünmüyorum çünkü şekillendirme amaçlı düşünüyorum. Başlıkları falan iş görür mü sizce?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
SDN nin Braun markasının bir reklamını yapmıştı son zamanlarda onu alabilirsin

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Sakal düzeltmede iyi mi? Ben sıfır kesmeyi düşünmüyorum çünkü şekillendirme amaçlı düşünüyorum. Başlıkları falan iş görür mü sizce?
Hocam başlıkları emin olun işinizi görür. 5 farklı tip var. Tamamen kesmek isterseniz hiç başlık takmadan kullanmanız gerekiyor. Yalnız şöyle birşey var tamamen kesmiyor çok çok azda olsa dibinde bırakıyor pek belli olmuyor ama sonuçta söylemek lazım fiyatına göre anca o kadar olur. Bazı makinelerde o dip kısımları kesen özellikler oluyor TR-258'de o yok malesef.

Utopik83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Panasonic almanı çok öneririm
Müthiş bir cihaz

vespina

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Traş makinelerinde Braun u tavsiye ederim son derece iyi bir marka

Son mesajlar