En iyi performans alabileceğim sanallaştırma yazılımı hangisidir ve neden?

Bu konuyu okuyanlar

derissa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk olarak laptop kullanıcısıyım.

- İşlemci i3
- Ekran kartım intel hd4600
- 4 gb ram var

Laptop ta ve windows 10 64 bit kullanıyorum.

1- Amaç - Programları sanallaştırmak ve portable yapmak veyahut modifiye etmek.
2- Amaç - Kendi fiziksel diskimi istediğim her yere taşınabilir yapmak ve bunu wmware ile kolayca çalıştırabilir miyim?
3- Amaç - Wmware de sanırsam single disk şeklinde portable olarak taşıyıp kullanabiliyoruz.
4- Sonuç * En öenmli sorunum bu 2. seçenek de olabilir.Bilgi sahibi olan üstadlar yardımlarınızı bekliyorum.

Sorunum genel olarak yazılım kurup sildiğim için çok sıkıntı oluyor ve pislik bırakıyor uzmanlığım olmadıgı için temizliği için uğraşım yüzde %3 gibi bir şey..
O yüzden sanal işletim sistemi ihtiyacı hissediyorum sürekli..Bu durumda Windows 10 u kurulumsuz portable bir şekilde harddiskimin bir köşesinde saklayıp ihtiyaç dahilinde boot edip wmware veya virtual box ile kullanmam gerekiyor ..

Bu işlemci ve ram ile bayağı sıkıntı yaşıyorum wware ile virtual box stabil ama bazı özelliklerinin olmaması sinir bozucu yani bütçem dolayısıyla gerçekleşiyor bunlar tabi ki..
Bir de crackli yazılım kullanıyorum onun da vermiş olabileceği bir yavaşlık olabilir mi ?

Sonuç olarak bu tarz kullanım ihtiyacımda önerileriniz nelerdir ?
Bu arada ben ev kullanıcısıyım yazılımcı değilim hani fikir ve yorumlarınıza büyük saygım var lütfen geri dönüş yaparsanız sevinirim.