Türk Telekom Faturalıdan Diğer Operatölere Numara Taşıma

Bu konuyu okuyanlar

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Değerli forumdaşlar ben Türk Telekom faturalı hat kullanıyordum hattan memnunum fakat faturalı hatta ara vermek zorundayım işlerdendolayı maddi imkansızlıklar diyelim.Normalde Türk telekom faturasıza geçmek için benden 20 TL alıcağını söylüyor.
Benim öğrenmek istediğim faturalı hattımın taahütü bitti ve ben diğer operatörlerin faturasız hatlarına geçsem benden ücret istenir mi?
Diğer operatörlerin faturasız hattına geçmeyi tekrar üstüne basarak yazıyorum ki yanlış anlama olmasın.
Türk Telekom son faturamı kesip ayrıldığım için bana ekstra artı bir ayrılma parası çıkarır mı?
Taahhüt bitti ve çayma bedeli on line işlemlerde görünmüyor zaten son 12 gün bilgisinide vereyim.
Turkcell Vodafone Bimcell Pttcell Teknosamobil bunlardan birisinin faturasız hattına numaramı taşısam gittiğim operatör ücret alıyor mu? Herkesten bu tip taşımada yaşadığı tecrübeyi yada çevresinden duyduklarını yada varsa bu yerlerde çalışan kişilerin bilgisini istiyorum.

Ar0505

Asistan
Reaksiyon puanı
35
tahhuttün bitmiş anladıgım kadarıyla ucret almaması lazım benim bildigim bu yanlıs bilgi olmasın

Ar0505

Asistan
Reaksiyon puanı
35
o zaman turk telekom musteri hizmetleri ile bı gorüş derim

Ar0505

Asistan
Reaksiyon puanı
35
ben sana fikir verdim ben ne bilim telekomda ı calıstım veya kaç kere hattımı fauralı veya faturasıza tasıdım bence almıyolar gıbı

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
geçiş yaptığın oparatör almaz diye düşünüyorum ama türktelekom ne yapar onu bilmiyorum. ben pttcell faturalıdan bimcell faturasıza geçmiştim hiç bir ücret alınmamıştı... sonrasında bimcelden başka bir hattımı türkcelle taşımıştım yine hiçbir ücret alınmamıştı. son olarak bimcellden faturalı pttcelle geçtim hiçbir ücret alınmadığı gibi kalan bakiyemi de aktardılar. ücret alındığını ilk kez duyuyorum.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
başka operatör muhtemelen ücret istemez sonuçta müşteri kazanıyor ama turktelekom ayrılırken ücret istermi bilemem. faturalı işi yaş biraz.

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Numara taşıma gerçekleştirenler lütfen bilgilerinizi paylaşırmısınız.

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Merhaba Türk Telekom Ofis Mağazada çalışıyorum hattınızı Faturalıdan Faturasıza geçirdiğiniz takdirde 20TL ücret faturanıza yansır bir sonraki ay TL olarak hattınıza yüklenir. Benim tavsiyem taahhütün bittiği için farklı bir oparatöre kontörlü olarak taşıman ve 3 ay orada durman (3 aydan önce geri gelemiyorsun) daha sonrasında tekrardan Türk Telekoma geri taşıma işleminde bulunman. Hem 20TL'yi vermekten kurtulursun hemde geri geldiğin zaman daha iyi tarifelerden yararlanırsın.

MühendisAdayı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, TTBN bayiisiyim yani Türk Telekom Alt Bayiisiyim eğer geçiş yapmak istediğiniz faturasız hat Türk Telekom veya alt kuruluşları(GSMobile,Fenercell,Bimcell) ise 20 TL ücretlendirilir. Eğer numara taşıma yoluyla farklı bir operatöre geçiş yapacaksanız herhangi bir ücret talep edilemez.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Ücret talep etmelerinin aksine, mevcut bakiyen ile birlikte aktarabilirler. Sonuçta karşı taraf müşteri kazanacak.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Benim öğrenmek istediğim faturalı hattımın taahütü bitti ve ben diğer operatörlerin faturasız hatlarına geçsem benden ücret istenir mi?
Ücretsiz geçiş yapılır.
--- Gönderi Güncellendi ---
Türk Telekom son faturamı kesip ayrıldığım için bana ekstra artı bir ayrılma parası çıkarır mı?
Taahhüt yoksa ücret çıkartamaz, ( kullandığın paket ücreti dışında)
Turkcell Vodafone Bimcell Pttcell Teknosamobil bunlardan birisinin faturasız hattına numaramı taşısam gittiğim operatör ücret alıyor mu?
Numara taşıma her operatörde ücretsiz.
Normalde Türk telekom faturasıza geçmek için benden 20 TL alıcağını söylüyor.
O durum şöyle; sen Türk Telekom faturalı kullanıp Türk Telekom faturasız hatta geçmek istersen ücret istiyorlar. Ama sen Türk Telekom faturalıdan diğer operatörlerin faturasız hattına geçmek için ücret ödemezsin. Hatta şuna x operatörüne faturasız hatta geçip 3 ay sonra tekrar Türk Telekom faturasıza ücretsiz geçebilirsin.

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
O durum şöyle; sen Türk Telekom faturalı kullanıp Türk Telekom faturasız hatta geçmek istersen ücret istiyorlar. Ama sen Türk Telekom faturalıdan diğer operatörlerin faturasız hattına geçmek için ücret ödemezsin. Hatta şuna x operatörüne faturasız hatta geçip 3 ay sonra tekrar Türk Telekom faturasıza ücretsiz geçebilirsin.
3 ay içerisinde de taşıma yapabilir müşteri, ancak tarife ve kampanyalardan maalesef yararlanamaz. Yüksek fiyattan yararlanır. Pek sağlıklı bir işlem değil ama önemli durumlarda yapılabilir.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
3 ay içerisinde de taşıma yapabilir müşteri, ancak tarife ve kampanyalardan maalesef yararlanamaz. Yüksek fiyattan yararlanır. Pek sağlıklı bir işlem değil ama önemli durumlarda yapılabilir.
Onun bilgisine vakıfım ama şimdi konuyu açan arkadaş 20 tl vermek istemiyorsa pahalı tarife de kullanmak istemiyordur mantıken, bu yüzden o bilgi gereksiz olacağını düşünerek yazma gereksinimi duymadım duymuyorum.

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Onun bilgisine vakıfım ama şimdi konuyu açan arkadaş 20 tl vermek istemiyorsa pahalı tarife de kullanmak istemiyordur mantıken, bu yüzden o bilgi gereksiz olacağını düşünerek yazma gereksinimi duymadım duymuyorum.
Doğrudur, ben ek bilgi olarak aktarmak istedim yanlızca.

İyi Forumlar.

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Arkadaşım numarasını başka operatöre taşıyıp daha sonra dönenlere daha ucuz fiyat veriyorlar.Bunun belli süreleri var bende farkındayım 3 ay değilde 6 ay yanılmıyorsam 6 ay sonra ayrıldığınız operatöre dönerseniz yeni hat alan yada numara taşıyanların faydalandığı ucuzluktan yararlanabiliyor kullanıcı
Merhabalar, TTBN bayiisiyim yani Türk Telekom Alt Bayiisiyim eğer geçiş yapmak istediğiniz faturasız hat Türk Telekom veya alt kuruluşları(GSMobile,Fenercell,Bimcell) ise 20 TL ücretlendirilir. Eğer numara taşıma yoluyla farklı bir operatöre geçiş yapacaksanız herhangi bir ücret talep edilemez.
Ben Bimcell e geçiş yaptım son faturamda kesildi ödedim artı 20 TL ücret çıkarılmadı.Daha sonrasındada çıkmaz herhalde sebebi ise fatura kesim tarihinden 10 gün önce hattımı taşıdım böyle bir ücret isteyecek olsaydı bu fatura ile istemeliydi diye düşünüyorum.

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Ben Bimcell e geçiş yaptım son faturamda kesildi ödedim artı 20 TL ücret çıkarılmadı.Daha sonrasındada

MühendisAdayı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Bimcell e geçiş yaptım son faturamda kesildi ödedim artı 20 TL ücret çıkarılmadı.Daha sonrasındada
Hocam normalde çıkması lazım en azından benim gerçekleştirdiğim işlemlerde süreç o şekilde işledi ilerleyen tarihte bir daha kontrol ettir derim
Hocam normalde çıkması lazım en azından benim gerçekleştirdiğim işlemlerde süreç o şekilde işledi ilerleyen tarihte bir daha kontrol ettir derim

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115

Türk Telekom da fatura kesildiğinde tarafıma mail ile bilgi geliyor tıpkı son faturamda olduğu gibi.Almak isteselerdi bu son faturaya dahil etmeleri gerekirdi.Son fatura demek müşteri ile arasındaki son bağ demek yani cayma bedeli filan olduğunda bile bu son faturaya ekleniyor .Son fatura kesildikten 1 ay sonra bir daha fatura kesemezsin eğer kesersen canın istedikçe fatura kesme özgürlüğüne sahipsin demektir bu mantıkta.

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115

Hocam Bimcell e geçtim sadece son faturayı kestiler başkada ücret almadılar.Demek sizin bayi olarakta bilginiz eksikmiş Bimcell e geçişte herhangi bir ücret talep etmiyorlar.

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Haklı olabilirsiniz hocam

Mesela 1 fatura kesim tarihi daha geçti ne sms ile ne mail ile nede benim kontrolümle herhangi bir fatura bugün itibari ile görünmüyor.Geçişimin üzerinden 2.ci fatura dönemi geçti artık bundan sonrada yollamazlar diye düşünüyorum.He şayet yollarsalar faturayı neyi beklediklerini ve canları istedikçe fatura yollayacakları anlamınada gelir bu.