SDN Hangi Tarayıcıyı Kullanıyor?

Hangi internet tarayıcısını tercih ediyorsunuz?

• Google Chrome

Kullanılan: 277 56.8%
  • Opera

Kullanılan: 108 22.1%
  • Firefox

Kullanılan: 59 12.1%
  • Safari

Kullanılan: 26 5.3%
  • İnternet Explorer

Kullanılan: 7 1.4%
  • Microsoft Edge

Kullanılan: 31 6.4%
  • Avant Browser

Kullanılan: 1 0.2%
  • Maxthon

Kullanılan: 3 0.6%
  • Yandex Browser

Kullanılan: 11 2.3%
  • diğer (belirtiniz)

Kullanılan: 18 3.7%

• Kullanılan toplam oy
    488

Bu konuyu okuyanlar

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Şaka maka ödev için bile vpn açar vaziyete geldik:confused:

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
Gecen firefox bir sekme acinca hemen cokuyordu.. Artik tarayici oyunlarinda WebGL gecildi flash olan sadece video oynaticilar filan calisiyor sanirim unity tarzi seyler icin filan direk firefox kullanilmasi gerekiyor hatta firefox un stabil bir eski surumunu.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Gecen firefox bir sekme acinca hemen cokuyordu.. Artik tarayici oyunlarinda WebGL gecildi flash olan sadece video oynaticilar filan calisiyor sanirim unity tarzi seyler icin filan direk firefox kullanilmasi gerekiyor hatta firefox un stabil bir eski surumunu.
Geçen düşük donanım ve orta seviye donanım üstünde ayrı ayrı test ettim. Önce, Celeron laptop'umda Firefox kastı. Masaüstümde akıcıydı (i3) ama eski laptop'umda da yavaştı. (T5750 Core 2 Duo). SDN Forumda sayfanın aşağısına inerken iki laptop'ta da takılma oldu ve göz yoruyordu. Chrome denedim ve şunu söyleyebilirim, Chrome sistem kaynaklarını çok daha verimli kullanıyor. Eğer düşük donanımınız varsa Chrome daha akıcı olacaktır. Biraz RAM lazım olacak ama :) Ayrıca çok eklentim olmasa da 2 tane eklentim vardı, onlardan kaynaklı bir sorun olduğunu sanmıyorum. Firefox dondu ve sistemi harfi harfine kitledi. Mouse'u oynatamadım düzgün. Kapatınca düzeldi. Chrome'da başıma hiç böyle bir şey gelmedi. İlginç bir test oldu ve galibi Chrome oldu ilginçtir ki.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bildiğim kadarıyla Unity oyunlarını Chrome'dan oynayabiliyorsun ama biraz uğraştırıyor.

Running Unity Web Player on Linux using Pipelight - Unify Community Wiki

Windows versiyonunu bilmiyorum.

|SerenitY|

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tor kullanıyorum ama sitelere girmesi uzun sürüyor ve dakikada 1 MAC ve IP adresimi değiştiriyorum

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Tor kullanıyorum ama sitelere girmesi uzun sürüyor ve dakikada 1 MAC ve IP adresimi değiştiriyorum
Zaten tor sisteminin doğasıdır yavaş olması. Tor senin ISS'ler, şirketler, siteler ve hükümetler tarafından izlenmeni zorlaştırmak için oluşturulmuş bir program ve bu yüzden veri yolunu uzatıyor. Normal bu, tor'un nasıl çalıştığını araştırırsan anlarsın demek istediğimi :)

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
aviator tarayıcı kullanıyorum ve çok memnunum ayrıca google yerine duckduckgo sayfasını ana sayfam yapınca gizlilik ve güvenlik en üst seviyede :) çerez merez yok. ayrıca google gibi verilerimizi de çalmıyo. :D

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
aviator tarayıcı kullanıyorum ve çok memnunum ayrıca google yerine duckduckgo sayfasını ana sayfam yapınca gizlilik ve güvenlik en üst seviyede :) çerez merez yok. ayrıca google gibi verilerimizi de çalmıyo. :D
Yine de çok güvenmeyin derim. Ben de genelde Duckduckgo'yu kullanırım. Ayrıca kullandığınız tarayıcıda Disconnect Search eklentisini yüklemenizi öneririm. Eklentiyi ve eklentinin sayfasını incelerseniz eklentinin ne işe yaradığını anlayabilirsiniz. :)
Google Chrome İçin Disconnect Search Eklentisi

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
ben de çok güvenmiyorum sonuçta o da usa icadı gibi duruyor :D ama googledan kat kat iyi, denedim . google durmadan arka planda birşeyler indiriyo ya da gönderiyo ama aviator da öle bişey olmadı şimdiye kadar. net limitter dan takip ediyorum.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
chrome tabanlı ama güzel ve güvenli hali :)

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Chrome kullanıyorum. Telefonuun Ram'i 4gb ve gayet akıcı. Fakat her Sdn Forum'un sitesine girdiğimde oturum açılmamış olarak gözüküyor ve sayfadaki herhangi bir yere girdiğimde oturum açılmış oluyor. Çok acayip bir durum.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Sırf sdn reklamları yüzünden sdnye özel adblock browser kullanıyorum.Diğer her şeye chrome dan giriyorum.Pis işlerimi de puffin hallediyor

Enes Kurtar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben şahsen google chorome ı kullanmayı tercih ediyorum

gesapple

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
avant yüklemeyin arkadaşlar deneme amaçlı yükledim seçenek bile koymadan yandexi anasayfam yaptı ve adware bulaştırdı neyseki malwarebytes var

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Tabi ki de google chrome. Chrome' den foruma giriyorum. ;)

Sx105rRomules

Profesör
Reaksiyon puanı
177
bende chrome ama firefox quantuma bir şans vermek ıstıyorum cıddı manada :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bana göre Google Chrome birkaç yıl içerisinde bayağı hızlanmış yani iyileştirilmiş.
Opera'nın da yer imleri özelliğini seviyorum. :)

gesapple

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
comodo nasıl sizce ben kullanıyorum nede olsa aynı chrome :)

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
yıl oldu olacak 2018 hala Google'a iftira atan var asıl veri hırsızı microsoft ve apple...

Osman6134

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Google Chrome ve Comodo Dragon kullanıyorum. Tek şikayetçi olduğum yanı kullandığım pc'den olsa gerek high dpi sorunu yaşıyorum. Oda bir şekilde hallediliyor.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bu aralar Chrome'a geçtim. Quantum güzel ama istediğim bazı eklentiler Chrome'da daha iyi çalışıyor. Misal chrome-gnome-shell'in chrome altında senkronizasyon özelliği var. Firefox altında yok :)

Zirve granit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence Opera kullanış yönünden diğerlerine göre iyi.