Kitap okumaya başlıcam

Bu konuyu okuyanlar

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Arkadaşlar Üni 2 ye geldim hala 1 tane kitap okuyup bitirmiş değilim :) Önerebileceğiniz sürükleyici kitap var mı ?

Şiddetle önerdiğiniz

Bilim kurgu tarzı ya da ilginç bulduğunuz

Hayata bakış açımı değiştirebilecek

Başından kalkmak istemeyeceğim

Akademik hayatıma iyi etki sağlayabilecek (ingilizce öğretmenliği okuyorum ve konuşma yönünden sıkıntı çekebiliyorum bazen)

Arkadaşım bana Dan Brown dijital kale önerdi ona bir bakacağım sizinde önerilerinizi bekliyorum .

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Arkadaşlar Üni 2 ye geldim hala 1 tane kitap okuyup bitirmiş değilim :) Önerebileceğiniz sürükleyici kitap var mı ?

Şiddetle önerdiğiniz

Akademik hayatıma iyi etki sağlayabilecek (ingilizce öğretmenliği okuyorum ve konuşma yönünden sıkıntı çekebiliyorum bazen)

Arkadaşım bana Dan Brown dijital kale önerdi ona bir bakacağım sizinde önerilerinizi bekliyorum .

Valla bilim kurgu tarzında değilde inanç hakkında süper bir kitap diyebileceğim ''Kendini Arayan Adam'' Halit Ertuğrul şiddetle tavsiye ederim.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Kısaca bahseder misin ?

Bir öğretmenin ders vereceği okula gitmek için çıktığı yolda karşılaştığı komünist adama Allah'ı anlatması.
Gerçekten okumanı tavsiye ederim zaten fiyatı ucuzdur kalın kitapta değildir ince bir kitap

Reaksiyon puanı
2,554
Kızım olmadan asla kitabını öneriyorum şiddetle hemde bende her kitabı okuyamıyorum illa sürükleyecek hikayesi bu kitapta öyleydi son 150 200 kadar sayfayı 7 saat başından kalkmadan okumuştum.
Kitabı amerikalı bir kadın yazmış ve gerçektir.
Kürk mantolu madonna da güzeldi çokta ince bir kitap 2 3 günde biter oda sürükleyici ve konusu çok güzel.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135

Şiddetle önerdiğiniz

Tüm bunları tek kitapta başaramazsın. Allah kelamı kitapta bile tamamı yok, değil ki kul yazımında olsun. :D

Kitap okumak bir alışkanlıktır, öyle olmalıdır. Telefonla uğraşmak gibi, yemek gibi, su gibi.

Diyeceksiniz ki zaten sürekli okuyoruz, neden kitap da okuyalım ki, ama öyle olmuyor işte.

Ne okuyacağından çok, her gün 10 sayfa okumakla başlaman bence daha önemli.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Bir öğretmenin ders vereceği okula gitmek için çıktığı yolda karşılaştığı komünist adama Allah'ı anlatması.
Gerçekten okumanı tavsiye ederim zaten fiyatı ucuzdur kalın kitapta değildir ince bir kitap
Bakacağım
--- Gönderi Güncellendi ---
Tüm bunları tek kitapta başaramazsın. Allah kelamı kitapta bile tamamı yok, değil ki kul yazımında olsun. :D

Kitap okumak bir alışkanlıktır, öyle olmalıdır. Telefonla uğraşmak gibi, yemek gibi, su gibi.

Diyeceksiniz ki zaten sürekli okuyoruz, neden kitap da okuyalım ki, ama öyle olmuyor işte.

Ne okuyacağından çok, her gün 10 sayfa okumakla başlaman bence daha önemli.
Yok bunlar kriterlerim 1 2 tanesi olsa yeterli :)

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Rus edebiyatından Dostoyevski'yi öneririm

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Türk ve Dünya klasiklerini araştır gözüne kestirdiğini oku :)
Bunun dışında bin muhteşem güneş çok çok sağlam bir kitap :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Türk ve Dünya klasiklerini araştır gözüne kestirdiğini oku :)
Bunun dışında bin muhteşem güneş çok çok sağlam bir kitap :)

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
İskender Pala İki dirhem bir çekirdek
İçerisinde atasözleri ve deyimlerle ilgili kısa hikayeler var. Hem eğlenceli hem de kısa hikayeler olduğu için sıkıcı değil. Başlangıç için ideal.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Basit konuşayım, kitap okuma alışkanlığı he deyince başlamıyor ne yazık ki. Biraz disiplin ve yaşadığınız hayatın buna uyum sağlaması gerekiyor. Bununla beraber, tavsiyem Türk klasikleriyle başlaman. Dilleri akıcı, anlaşılır ve içerik olarak hiç fena değiller.

Reşat Nuri Güntekin'in kitaplarını okuyarak başlayabilirsin. Miskinler Tekkesi, Acımak gibi kitaplarını beğenmiştim. Çeviri kitaplara pek bulaşma, kötü bir çeviriyle karşılaşma olasılığın epey yüksek ve karşılaştığın zaman da kitap okumamaya yemin edebilirsin. Mesela Neuromancer diye bir kitap var, kitabın aslı bile felaket karışık birde çevirisini yapmışlar hiçbir şey anlaşılmıyor. Hatta "ileri geri güç bildirimli Rus aygıtı"diye bir çeviri gördüm yuh dedim. Bilim kurgu istiyorsan, Philip K Dick'ten "Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi?" kitabına göz at.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Hepinize teşekkürler . Söylenilen kitaplara bakıcam , tekrar söylüyorum söylediğim kriterlerin bir ya da bir kaçı olsa yeterli . Hepsinin olduğu kitap yoktur zaten dediğiniz gibi :D

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Biraz aksiyon istersen Metal Fırtına serisini tavsiye ederim.Dediği gibi Dan Brown'un kitapları güzeldir onları okuyabilirsin.Siyasi görüşünü bilmiyorum ama tarafsız olarak bakarım dersen Yılmaz Özdil'in kitaplarına da bakmanı öneririm.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Akilah Azra Kohen - Aeden - Bir Dünya Hikayesi
Bu kitap güzel bir bilim kurgu kitabı önerebilirim.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
akif dede oku baya iyi.