Ygs Ve Lys Kalkıyor Mu? Cumhurbaşkanı'ndan Açıklama Geldi!

Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
1289391_940x531.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan TEOG ile ilgili yaptığı açıklamadan sonra , Üniversite giriş sınavı ile ilgili de konuştu. Erdoğan: “O da olacak, o konuda da çalışılıyor." ifadelerini kullandı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde gazetecilere kaldığı otele girerken açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık TEOG ile ilgili nokta konulmuştur. Sırada Üniversite imtihanları var” ifadelerini kullandı. Ortaokul öğrencilerini ve ailelerini yakından ilgilendiren TEOG konusuna da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “TEOG ile ilgili düşüncemi açıkladım. Sayın Başbakan ile de konuştum. Milli Eğitim Bakanı da imtihan olmayacağını söylemiştir. O zaman mesele bitmiştir. Konuyla ilgili olarak biz bir defa çocuklarımızı bindirilmiş kıtalar olarak görmek istemiyoruz. İmtihan kıskacı altında çocuklarımızın bitmesini tükenmesini görmek istemiyoruz. Hazırlıklarımız var ve bu hazırlıklarımızın hepsini Milli Eğitim Bakanlığımız vasıtasıyla zaten açıklayacaktık. Ama aileler çocuklar rahat etsin derslerine odaklansınlar. Gerek Orta öğretimde gerek Lisede canla başla kendi performanslarını ortaya koyarak üniversiteye gidecekler.” Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda Üniversite sınavları konusunda da bir çalışmamız olacağını, YÖK’ün bu konuda çalıştığını bildirdi.

Erdoğan'dan Sinyal; TEOG'tan Sonra LYS ve YGS Kalkıyor mu?

SmH51

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Türkiye'de bu kadar eğitim sistemi ile oynayıncaya kadar başka birşeyle oynansaydı belki bazı şeyler düzelirdi ülkede.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Bitmesini istemiyoruz demiş. Tek sınava falan inecek herhalde kolaylaştırılacak?

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Bitmesini istemiyoruz demiş. Tek sınava falan inecek herhalde kolaylaştırılacak?
Daha önce girdiniz mi bilmiyorum fakat tek sınav olursa en azından manevi olarak rahatlar girenler ben 3 tane oturuma katıldım cumartesi- pazar üst üste idi bir diğeri de öbür hafta pazardı uykularım kaçtı 3 kere aynı stres neler olacak düşüncesi zordu bence tek sınav olması en azından manevi yükü hafifletir