Laptopta windows ara kısmına yazı yazılmıyor [ ÇÖZÜLDÜ ]

Bu konuyu okuyanlar

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
gelişmiş ayarlardan format nasıl atılır... adım adım anlatır mısın sana zahmet...
x00_lead_image_startup_settings.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+ws+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic._g6yOxPqsw.png

Bu ekrana Shifte basılı tutup yeniden başlata basıcan. bu şekilde girebilirsin.
x03_selecting_troubleshoot.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+ws+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.HegOmywedn.png

x04_selecting_advanced_options.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+ws+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.odyI5le3K-.png

Refresh/yenile dediğinde herhangi bir dosya kaybı olmadan windows bileşenleri yenilenir. programlar hakkında bir bilgim yok, onlar da kalıyor olabilir.
Gelişmiş ayarlardan format atılmaz, Kurtarma (Recovery) yapılır. Windows 10 Sıfırlama Nasıl Yapılır? - ShiftDelete.Net SDN Haberinden kurtarma işlemini yapabilirsiniz.
gelişmiş ayarlar kısmından kasıt ettiğim yer burası. bu ekranda artık sadece recovery değil format vb işlemlerde yapılıyor gördüğünüz üzere.
Kurtarma yapmaya çalışırsam uygulamalarımın genelini kaldıracak o yuzden bunları yapmak istemiyorum... bilgisayarıma ne format atmak istiyorum ne de geçmişe döndürmek istiyorum... Bu arama butonuna yazı yazmayı engelleyen birşey olmalı sadece bunun çözümünü arıyorum...
yine de ilginiz için teşekkür ederim...
butonu engelleyen bişe yok explorer.exe deki bi hata sadece. yenile/format yapın sıkıntı gider diye umuyorum. insider sürümü kullanırken benim de başıma böyle şeyler geliyor sürüm düzgün çalışsın diye 2-3 kere üst üste attığım oluyor.

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
x00_lead_image_startup_settings.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+ws+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic._g6yOxPqsw.png

Bu ekrana Shifte basılı tutup yeniden başlata basıcan. bu şekilde girebilirsin.
x03_selecting_troubleshoot.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+ws+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.HegOmywedn.png

x04_selecting_advanced_options.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+ws+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.odyI5le3K-.png

Refresh/yenile dediğinde herhangi bir dosya kaybı olmadan windows bileşenleri yenilenir. programlar hakkında bir bilgim yok, onlar da kalıyor olabilir.

gelişmiş ayarlar kısmından kasıt ettiğim yer burası. bu ekranda artık sadece recovery değil format vb işlemlerde yapılıyor gördüğünüz üzere.

butonu engelleyen bişe yok explorer.exe deki bi hata sadece. yenile/format yapın sıkıntı gider diye umuyorum. insider sürümü kullanırken benim de başıma böyle şeyler geliyor sürüm düzgün çalışsın diye 2-3 kere üst üste attığım oluyor.

Alıntıladığın için şuanda fark ediyorum, format atılır ve kurtarma'da yapılır yazacaktım ki, klavyeye kurban gittik ;)

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Fragger ın çabası alkışlık

Son düzenleyen moderatör:

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Benim hp k0x30ea laptopumda da aynı sıkıntı vardı
Windows 10 Creators update i yükledim ve düzeldi deneyebilirsin sen de

ismail oğrak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
denedim ve oldu çoook teşekkür ederim...
benim laptop un çok fena bir sorunu var bunu çözebilecek birinin olacağını zannetmiyorum....
ona da başka konu açacam.... tekrardan herkese teşekkür ederim...
--- Gönderi Güncellendi ---
denedim ve oldu çoook teşekkür ederim...
benim laptop un çok fena bir sorunu var bunu çözebilecek birinin olacağını zannetmiyorum....
ona da başka konu açacam.... tekrardan herkese teşekkür ederim...

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Rica ederim düzeldiğine sevindim
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu arada sorunun kaynağı windows 10 ilk sürümlerinde "Cortana" işlemi altında arama kısmını oluşturmuştu ve işlem kendini bazen başlatamıyordu yeni güncellemelerle birlikte eski searchprotocolhost işlemi ve bir de arama işlemi geri geldi

ismail oğrak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
arkadaş bilgisayara tekrar aynı sıkıntı tekrar oldu... bunun kalıcı bir çözümü var mı bildiğiniz

piri38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ismail bey bi çözüm buldunuz mu aynı benimde öyle oldu

intibah

Asistan
Reaksiyon puanı
6
İnternette bir sürü yazı ve video var ama bu basit yöntem sizi saatlerce uğraştırmaktan ve formattan kurtarır. Denemeden format atmayın arkadaşlar. Windows sorunları bazen işkenceden beter...

Windows ve R tuşlarına bas.
Açılan çalıştır penceresine şunu yaz C:\Windows\system32\ctfmon.exe ve enter tuşuna bas.
Şimdi klavye çalışıyor mu kontrol et.

Ctfmon.exe (ctfmon) Dosyası Nedir?

Ctfmon.exe, Farklı Kullanıcı Giriş Türü Metin Giriş İşlemcisi'ni (TIP) ve Microsoft Office Dil Çubuğu'nu etkinleştirir.

cPunkBTW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaş bilgisayara tekrar aynı sıkıntı tekrar oldu... bunun kalıcı bir çözümü var mı bildiğiniz
3 yıl geçmiş ama hala sorunu olanlara yardımcı olur belki
Klavyenizdeki 'ALT' tuşu basılı kalmış olmalı onu kontrol edin
çünkü ona basılı tutup başlata yazı yazınca yazılmaması normal!!! Ben ALT tuşuna 1 kere basınca düzeldi yazı yazabildim sizinde düzelebilir klavyedeki tüm alt tuşlarına basın düzelebilir