RedBull Alkol İçeriyor Mu?

Bu konuyu okuyanlar

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Arkadaşlar merhaba.
Bu aralar haftada 6 gün tekvando antremanına gidiyorum. Onun için 2 haftada 1 defa enerjim yerine gelsin diye küçük redbull içiyorum. Fakat alkol olduğuna dair şeyler duydum. Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim :)

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
Alkol olduğunu düşünmüyorum. Markanın bilinir ve güçlü olduğunu göz önünde bulundurursak, böyle bir olay marka açısından intahar olur. Böyle bir risk alacaklarını tahmin etmiyorum.
Sana tavsiyem, madem bir sporcusun bu tip içeceklerden uzak durman.Ben enerji içeceği içmiyorum ve kimseye de tavsiye etmiyorum. Kimsenin o kadar şekere ihtiyacı olmaz herhalde. Son olarak içinde alkol olma ihtimali en son korkacağınız şey olmalı.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
İçeriyor özellikle redbull da

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Bu içeceklerin hepsi kontrolden geçiyor. Alkol içeriyor olsa alkollü içecekler sınıfında satışı yapılırdı. Ayrıca alkolün enerji içeceğinde ne gibi bir faydası olabilir değil mi?

Zamanında coca cola'da böcek ilacı vs var deniyordu. Sırf satışı engellensin diye yapılan şeyler bunlar. İnanmamak lazım.

Starbowl

Müdavim
Reaksiyon puanı
266
Sanmam da az da olsa içme derim. Çok düşüktür varsa da. Alkollü çikolatadaki kadar falan vardır maksimum. Bir şey olmaz.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Cevaplar için teşekkürler. Bir de ayda 2 kere içmenin çok çok zararı olur mu?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Cevaplar için teşekkürler. Bir de ayda 2 kere içmenin çok çok zararı olur mu?

Sıkıntısı yokki içme de spor yapacağın zaman veya yorucu işler yapmadan önce içtiğiniz zaman tamamen formunuza giriyorsunuz çok enerjik bir hale geliyorsunuz zaten bugüne kadar sürekli sigara ve bira içen insanlar öyle kolay kolay ne hastalanıyor ne ölüyor bunun öyle ciddi bir zararı yok günde 1 defadan fazla içmediğiniz sürece :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Soğuk bir bira herşeye değer biradan sonra her türlü spor yapılır zaten.

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
alkol yok içinde yüksek miktarda kafein var sadece :) avusturya malıdır redbull

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Redbull baş ağrısından başka birşeye yaramıyor Votkayla güzel gittiği doğrudur ama :)

Starbowl

Müdavim
Reaksiyon puanı
266
Bak denemek için 2 tane viskili çikolata yedim ağır geldi[emoji16] olsa anlardın.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Sana enerji yerine aslında şeker ve kafein yükleyen bir sıvıdır sadece.
Çok enerji istiyorsan ''süt,bal,muz, biraz fındık ceviz fıstık'' at bunu karıştırıcıya. Sonra tavana uçan tekme atarsın :)
Arkadaşlar merhaba.
Bu aralar haftada 6 gün tekvando antremanına gidiyorum. Onun için 2 haftada 1 defa enerjim yerine gelsin diye küçük redbull içiyorum. Fakat alkol olduğuna dair şeyler duydum. Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim :)

Xyler

Asistan
Reaksiyon puanı
19
enerjiyi şeker ve kafein ile sağladığı İddaa edilse de ben buna inanmıyorum. Birçok enerji içeceği denedim fakat Redbull ve markasını hatirlamadigim bir içecek daha vardı ikisi dışında etkili olan yokdu. sık sık içince değil ama arada içtiğim zaman kendimi acayip enerjik hissediyorum. enteresan bir içecek.icerisinde tosun spermi olduğunu duymuştum. efsane olabilir...

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Kola içiyorsunuz ya onun bileşenleri zaten midede alkole dönüşüyor [emoji23] redbull u düşünemiyorum.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
enerjiyi şeker ve kafein ile sağladığı İddaa edilse de ben buna inanmıyorum. Birçok enerji içeceği denedim fakat Redbull ve markasını hatirlamadigim bir içecek daha vardı ikisi dışında etkili olan yokdu. sık sık içince değil ama arada içtiğim zaman kendimi acayip enerjik hissediyorum. enteresan bir içecek.icerisinde tosun spermi olduğunu duymuştum. efsane olabilir...
Kafeinin sürekli değilde yalnızca belirli aralıklarla içildiğinde etkili olduğunu biliyormuydunuz hocam ?
Dedikleriniz kafeini tanımladı çünkü
--- Gönderi Güncellendi ---
Kola içiyorsunuz ya onun bileşenleri zaten midede alkole dönüşüyor [emoji23] redbull u düşünemiyorum.
Trol mü ciddi mi ?
Ciddi ise kaynak paylaşır mısın

Xyler

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Kafeinin sürekli değilde yalnızca belirli aralıklarla içildiğinde etkili olduğunu biliyormuydunuz hocam ?

Trol mü ciddi mi ?
bilmiyordum, doğrudur etki sadece kafeine bağlı olabilir

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157

Trol mü ciddi mi ?

Valla kimyager bir tanıdığım söyledi. Bende şaşırdım. Midede oluştuğunu söyledi. Mide onu alköle zaten çeviriyormuş.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Vallaha ben iciyorum alkolde varsa vardir. Kendimizi kaybetmiyoruzya o onemli benim icin :D

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Zamanında coca cola'da böcek ilacı vs var deniyordu. Sırf satışı engellensin diye yapılan şeyler bunlar. İnanmamak lazım.

bu mesaja aynen katılıyorum, bence alkol içermiyordur. Ha birde rebdull'un içinde, boğanın spermi var diyorlardı :)

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Ben pek takılmıyorum alkol var mı yok mu arkadaşa cevaben yazdım yoksa ben içerim benim için sıkıntı yok

metinmert06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Redbull b6 ve b12 vitamini barındırır hafta 1 yada 2 kez içmek yararlıdır içinde alkol yoktur kutusunda zaten içinde ne varsa yazıyor

Neşeli Enginar

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Hayir kesinlikle alkol degil Taurin iceriyor, gerci o da bir uyarici ama olsun.
Ama Red Bull dediginiz meret Vodka ile harika gidiyor, özellikle Vodka absolut ise, la dur canim cekti :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
valla ülker filan bir çok gazoz üreticisi aroma çözücü olarak alkol kullanıyormuş yakalandılar da redbull formulüne çok önem veriyor o doğru aroma çözücüyü kullanır pahalı olsa da alkol daha ucuz diye gazozcular tercih ediyor.

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
valla ülker filan bir çok gazoz üreticisi aroma çözücü olarak alkol kullanıyormuş yakalandılar da redbull formulüne çok önem veriyor o doğru aroma çözücüyü kullanır pahalı olsa da alkol daha ucuz diye gazozcular tercih ediyor.
ilginçmiş bu . ilk defa duydum sağolasın conficer :)