Market poşetleri artık paralı

Bu konuyu okuyanlar

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Evet artık nereden sömüreceğini şaşıran devlet babamız sağlıklı yaşam adı altında sömürmeye devam ediyor.
Madem saygıdeğer vatandaşlarının sağlığını bu kadar önemsiyorsun bütün marketleri kapatmakla başla çünkü içinde bulunan ürünlerin neredeyse hepsi zararlı peki madem bunu yapamıyosun ve hala sağlığımızı fazlasıyla önemsiyorsun yarı yarıya aldığın vergilerle karton poşetlerden dağıt marketler
Market poşetleri paralı oluyor – Sözcü Gazetesi

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Yıllardır bazı ülkelerde olan program. Ayrıca düşünceniz bana göre yanlış. Kimisi daha sonra kullanırım diyerek 5 tane atıyor cebe. O tür kullanımları önlemek için alınmış olabilir.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Yıllardır bazı ülkelerde olan program. Ayrıca düşünceniz bana göre yanlış. Kimisi daha sonra kullanırım diyerek 5 tane atıyor cebe. O tür kullanımları önlemek için alınmış olabilir.
O yönden haklısın fakat naylon poşeti azlatırken karton poşetleride yaygınlaştırması marletlere bunu zorunlu tutması lazım sonuçta siz dünyayı kurtarırken insanlar zorlanabilir.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
O yönden haklısın fakat naylon poşeti azlatırken karton poşetleride yaygınlaştırması marletlere bunu zorunlu tutması lazım sonuçta siz dünyayı kurtarırken insanlar zorlanabilir.
Aynen doğru ama yavaş yavaş zaten geçecekler. Ve maliyet zamanla düşecektir.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Her nekadar bütce düşüncesi olarak poşetlere fiyat konmuş olsada bu poşetlerin doğada yok olmaları uzun süre alıyor.Bir yandanda poşetlerin işletmeye getirdiği yükü millete yıkmaktan başka bir şey değil işin doğrusu

Ucuz olması nedeniyle birçok üründe kullanılan plastik materyali, doğaya en fazla zarar veren atıklardandır. Plastik poşetlerin doğaya bırakılmasından en az 1000 yıl sonra bu ürünlerin tamamen çözülmesi gerçekleşir. Aynı şekilde plastik tabakların çözülmesi için 500 yıl, pet şişeler için 400 yıl gibi süreçler gerekmektedir.

www.netpakambalaj.com/tr/plastik-posetlerin-dogada-cozulme-sureci-h-39

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
olayı çok yanlış anlamışsın plastik poşet kullanımını azaltmak zamanla bitirmek için bu.

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
Evet artık nereden sömüreceğini şaşıran devlet babamız sağlıklı yaşam adı altında sömürmeye devam ediyor.
Madem saygıdeğer vatandaşlarının sağlığını bu kadar önemsiyorsun bütün marketleri kapatmakla başla çünkü içinde bulunan ürünlerin neredeyse hepsi zararlı peki madem bunu yapamıyosun ve hala sağlığımızı fazlasıyla önemsiyorsun yarı yarıya aldığın vergilerle karton poşetlerden dağıt marketler
Olaya bakış açınız yanlış bence. Marketteki gıdalar insan sağlığına zararlı olabilir.(Bu ne kadar doğru,ayrıca tartışılabilir) Ama bu poşetler sadece bizi değil tüm dünyadaki canlıları ilgilendiriyor. Kararı çok doğru ve geç kalınmış olarak kabul ediyorum. Gelecek nesillere nasıl bir dünya bırakacağız? Elimizden gelen sadece poşet olmamalı. Daha fazlasını yapmalıyız. Bunu devletten beklemeliyiz.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Cidden komik. Gerçekten komik.
O kadar güzel tarihi eserlerimiz var. Adamlar gidiyor orda mangal yapıyor tabiri caizse '' içine ediyor'' tarihi eserlerin. Ama bizimkiler sadece poşet derdinde. Ya zaten ne düzgün oldu ki bu düzgün olsun.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

arkadaşlar Almanya'da da aynı. Sanırım diğer Avrupa ülkelerinde de. Ancak doğru bir karar diye düşünüyorum gelecek için. Çocuklarımız var ve ileriyi düşünmeliyiz. Açıkçası ben destekliyorum.

Geri plandaki para, vergi işleri devlete aittir. Ancak şu da bir gerçek ki diğer yandan vatandaş olarak büyük ebatta sağlam poşet bulunduruyorum alışverişe giderken. Alışveriş arabasına takıyorum ve herşey içine.

Saygılarımla

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
:d sadece poşetle dünya çöplük alanına geliyor yok oluyor dimi millet sigara içiyor yere atıyor bir şey yiyor dökülüyor nasıl temizleniyor yağmurla nerde ormanlar ağaçlar İstanbulda doğru düzgün ağaçlık yer kalmadı bütün çöpler bir bölgede birikiyor oraya atılıyor hani geri dönüşüm fabrikalar bi güzel atıklarını bırakıyor doğaya poşetin paralı olduğu iyi bir şey zannedince noluyo yaw yurtdışındaki vatandaşlar bilinçli zaten

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

herşeyden önce tabii ki eğitim. Temiz insan evinde temiz, dışarıda vurdumduymaz insan değildir. Evinde de ve dışarıda aynı anda temiz olan insandır.

Saygılar

EsBer

Doçent
Reaksiyon puanı
272
Metro da zaten ücretli diye biliyorum insanlar buna bişey demiyolarsa diğer market lerde ücretli olsa nolur olmasa nolur.. başta herkes herşeye muhalefet sonra ses eden yok

M

Murat Burç

SDN Okuru
Gayet mantıklı bir hareket. Herkes 5-6 poşet alıp gidiyordu.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Nolacağını bilmiyorum, güvenemiyorum da.

boostrack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Poşetlerin doğada yok olması uzun sürüyor. Gerekli bi uygulama bence en azından poşet israfımız azalmış olur

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544

Avrupada yıllardır olan bir uygulama.
Poşeti satan devlet mi market mi ?

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Güzel uygulama lakin, gidipte 25 kuruşa dandik bi poşeti satarlarsa işte o zaman içlerinde patlar. Ülke düdükleme ülkesi oldu kimse farkında değil.
Bunuda kılıfına uydururlar, ben bu ülkeden ekonomi yönünde hiçbir beklenti beklemiyorum, umutlanmıyorum artık. Çünkü 300000 euroluk araçlara ben binmiyorum. Binenlerede yazıklar olsun.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Vatandas bi yolunu bulur yine herzamanki gibi.gider kiloyla poset alir,tek tek markete goturur.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Avrupada yıllardır olan bir uygulama.
Poşeti satan devlet mi market mi ?
Kanunu getiren market mi devlet mi yada marketlerden vergiyi başkası mı alıyor anlayamadım.