Linux Ekran Görüntülerinizi Paylaşın

Bu konuyu okuyanlar

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Hanimiş ne varmış burda :)
https://i.hizliresim.com/nJGGr0.png
nJGGr0.png

sezmen

Asistan
Reaksiyon puanı
200
Yine linuxmint 18.2 yine kendi fotoğrafımla...
mHEFzH.png

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Arkadaşlar wine ile her dağıtıma microsoft office 2013 kurabiliyor muyuz
8cea2f0ea10225d55ab4db7b3fbc602d.jpg
Evet, her dağıtıma kuruyorsun ama yıllardır GNU/Linux kullanıyorum ve hiç MS Office kullanmadım ve gerek olacağını da sanmıyorum :)

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Nasıl kullanımı ama :) görsellik çok daha iyi olabilir uğraşırsan ama menü kullanımı diğerlerinden farklı olduğu için biraz zorlanabilirsin

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Nasıl kullanımı ama :) görsellik çok daha iyi olabilir uğraşırsan ama menü kullanımı diğerlerinden farklı olduğu için biraz zorlanabilirsin
Evet menü kullanımı farklıydı. Masaüstüne sağ tıklayınca seçenekler çıkıyor media player, Web browser gibi.
Ram kullanımını beğendim. Başlangıçta yaklaşık 150-200Mb Ram kullanıyordu.
Her şey iyi, güzel ama ağ bağdaştırıcısı ile ilgili bir sorun çıktı.
BunsenLabs Linux'u kurduktan sonra internete bağlanamadım. Bilgisayarı Windows'tan başlattıktan sonra nedense Windows'ta da internete bağlanamıyordum. Kablosuz özelliği kapanmıştı. Hemen Wi-Fi driverını kaldırıp tekrar yükledim daha sonra Hotkey OSD driver'ı yükledim.
Hotkey OSD driver'ı yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlattım ve laptop klavyedesindeki Fn+F2 tuşlarına basarak kablosuz özelliğini açtım.

Daha önce Linux dağıtımı kurduğumda hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.
Sorun çıktığı için BunsenLabs'ı sildim.
Bu arada Manjaro Gnome, Linux Mint Cinnamon gibi birkaç dağıtımın da iso dosyasını indirdim. Gün içerisinde başka bir dağıtım daha kurarım belki. :)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
@Halktan Biri Linux kısmında anladım ama Windows kısmında da sorun varsa modeminden, donanımından yada internet servis sağlayıcından kaynaklı bir sorun olması ihtimali Linux'un bütün donanımını bozmuş olma ihtimalinden daha yüksekti :D

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@Halktan Biri Linux kısmında anladım ama Windows kısmında da sorun varsa modeminden, donanımından yada internet servis sağlayıcından kaynaklı bir sorun olması ihtimali Linux'un bütün donanımını bozmuş olma ihtimalinden daha yüksekti :D
Yok hocam. Sorun ne modemden ne de internet servis sağlayıcısından kaynaklıydı.
Sorun şuydu:
Laptobun kablosuz özelliği kapatılmış.
Sorun BunsenLabs Linux'u yükledikten sonra oldu. Hem ben Linux'un bütün donanımı bozduğunu söylemedim.
İlk defa böyle bir sorunla karşılaştım. Ama Allah'a çok şükür sorunu üstteki mesajımda dediğim gibi çözdüm.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Şimdi linuxda kmspico da yoktur dimi:D

Ve bide gtk teması sadece gnome için mi
Gtk3: Cinnamon, Gnome, Budgie, Unity
Gtk2: Xfce, Mate, Lxde
Qt: KDE, Lxqt, Trinity
Reyiz: CDE
--- Gönderi Güncellendi ---
Değişen bir şey yok da yüklüyoruz işte :D Biraz uygulama içi renklerle oynadım.
Screenshot_20170917_130602.png

Screenshot_20170917_130552.png

Reaksiyon puanı
5,172

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Peki finix bu qt temaları nasıl uyarlanır. Yabancı yada türkçe kaynağın var mı
O bizim kanayan yaramız. :'( Gelme üstüme :'(

Kvantum engine, Bespin veya QtCurve kullanarak uygulamaların tipini değiştirebilirsin de pek bir cacık olmuyor. Breeze ile Oxygen yakışıklı olduğundan renklendirmekle yetiniyoruz. Ha eğer cidden güzel bir tema gördüysen paket yöneticisinden kurabilirsin.

Reaksiyon puanı
5,172
O bizim kanayan yaramız. :'( Gelme üstüme :'(

Kvantum engine, Bespin veya QtCurve kullanarak uygulamaların tipini değiştirebilirsin de pek bir cacık olmuyor. Breeze ile Oxygen yakışıklı olduğundan renklendirmekle yetiniyoruz. Ha eğer cidden güzel bir tema gördüysen paket yöneticisinden kurabilirsin.
O zaman tema işine hiç girmiyorum

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
O zaman tema işine hiç girmiyorum
Valla hep gtk2, gtk3 temalarına imrenerek ömrüm geçti. Hani Gnome'da falan temalandırma işin en keyifli tarafı iken KDE'de temayı kendin tasarlamakla eş değer zorlukta.
Elementary OS. :)
Bu arada wallpaper yaptığım fotoğraf @F1kan 'a ait.
Ekli dosyayı görüntüle 27778
Yahu sen beş vakit dağıtım mı değiştiriyorsun?

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
İmreneceğine gnome kuraydın ya
Mercedes ya siyah satılır ya da beyaz. Belki gri veya kırmızı da olabilir. Şimdi Hyundai'da daha çok renk seçeneği var diye niye Mercedes'ı bırakayım? ;)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Sırf ubuntu tabanlı diye kullanmıyorum sence nasıl stabil mi yoksa ubuntu gibimi
Bugün yükledim. Görünümü bence güzel. Ama güzelliği kişiden kişiye değişebilir. :)
Ubuntu tabanlı ama Unity'li Ubuntu gibi değil. Pantheon denen bir masaüstü ortamını kullanıyor. Şu an için stabil.
Opera, VLC, dconf editor, Eddy, GDebi Package Installer, System Monitor, Syspeek ve birkaç araç ve program daha kurdum.
Yahu sen beş vakit dağıtım mı değiştiriyorsun?
:) Bugün 2 dağıtım kurdum. 4-5 dağıtımı da Linux üzerinden denedim.
Hazırda bekleyen ve daha kurmadığım birkaç dağıtım daha var. Ama şu an için Windows+Elementary OS kullanıyorum.
Bu arada Elementary OS'a bayağı ısındım. Farklı bir dağıtım kullandığımın bazen hiç farkına varmıyorum. :)

Reaksiyon puanı
5,172
Bugün yükledim. Görünümü bence güzel. Ama güzelliği kişiden kişiye değişebilir. :)
Ubuntu tabanlı ama Unity'li Ubuntu gibi değil. Pantheon denen bir masaüstü ortamını kullanıyor. Şu an için stabil.
Opera, VLC, dconf editor, Eddy, GDebi Package Installer, System Monitor, Syspeek ve birkaç araç ve program daha kurdum.

:) Bugün 2 dağıtım kurdum. 4-5 dağıtımı da Linux üzerinden denedim.
Hazırda bekleyen ve daha kurmadığım birkaç dağıtım daha var. Ama şu an için Windows+Elementary OS kullanıyorum.
Bu arada Elementary OS'a bayağı ısındım. Farklı bir dağıtım kullandığımın bazen hiç farkına varmıyorum. :)
Peki pencereleri küçülttüğünde eski boyutunu aklında tutuyormu

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Arch Linux Xfce - Claire Redfield <3 :)

Screenshot_2017-09-17_20-05-00.png