Eski Hdd ve Otg Bellek

Bu konuyu okuyanlar

SaintJermen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba,

Benim iki tane sorum olacak. Biri hdd ile ilgili diğeri ise otg flash bellek ile ilgili.

İlk sorum şu, evde benim iki tane laptopum var. Birinin hdd bozuk diğerinin sağlam. Sağlam olan hdd'i diğer bilgisayara takacağım, herhangi bir sorun olur mu bu işlem esnasında ? Boyutları aynı disklerin, 3.5 inç.

İkinci sorum da şöyle, yeni harddiske format atacağım ancak evde sadece 1 adet flash bellek var ce onu annem otg kablosuyla birlikte kullanıyor. Belleğin içinde otg ile atılmış belgeler felan var. Belleği bilgisayara taktığımda içi boş gözüküyor, ben şimdi bu belleği biçimlendirsem içindeki belgeler silinir mi ?

Teşekkür ederim.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
İlk sorun bir sorun olmaz.

İkinci soru eğer biçimlendirirsen flash belleğin içindekiler silinir. Sanırım annen flash belleğin içindekeleri otg kablosu ile bağladığı cihazda gizlemiş. Eğer onu ordan gösterirsen içindekilere ulaşabilirsin.

SaintJermen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İlk sorun bir sorun olmaz.

İkinci soru eğer biçimlendirirsen flash belleğin içindekiler silinir. Sanırım annen flash belleğin içindekeleri otg kablosu ile bağladığı cihazda gizlemiş. Eğer onu ordan gösterirsen içindekilere ulaşabilirsin.

Annem pek fazla anlamaz bu konulardan, telefonu Galaxy S4. Nasıl yapılacağını biliyorsanız söyler misiniz rica etsem ?

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Tamam
Örn: Klasörün ismi Ali olsun. Uygulamayı gizlemek için ismin başına nokta koyuyosun. Şöyle" .Ali "

SaintJermen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Tamam
Örn: Klasörün ismi Ali olsun. Uygulamayı gizlemek için ismin başına nokta koyuyosun. Şöyle" .Ali "

Bu sadece telefondan yapılıyor ve klasörün başındaki noktayı kaldıracağız sanırım ? Peki ya klasörün başında nokta yoksa o zaman be yapabiliriz ?

Bir sorum daha olacak, takacağım harddiski sistem ve depo olarak ikiye ayırdım, windows sistemde yüklü, sistem klasörüne format attıktan sonra depo kısmı silinmez değil mi ?

Son mesajlar