Apple A11 Bionic çip detayları!

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Apple A11 Bionic çip detayları!

Yeni iPhone modellerinin kalbi olacak Apple A11 Bionic çip hakkındaki merak edilenler ortaya çıktı. İşte, en akıllı ve en güçlü çip olarak anılan A11 Bionic çipin özellikleri.

Apple A11 Bionic çip hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Gerçekten inanılmaz diyorum işlemci olarak söylenecek çok birşey Yok teknolojinin geldiği son noktayı gösterdiler adeta
--- Gönderi Güncellendi ---
Ama sanki steve jobs dan sonra tanıtımların bir tadı kalmadı

M

Murat Burç

SDN Okuru
Her sene bir önceki işlemci bizim için yetersiz oluyor ve yeni işlemciye ihtiyacımız oluyor niyeyse
Apple ve diğerleri açgözlülügümuzu iyi kullanıyor.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Qualcomm Snapdragon 840 ı geride bırakacağı kesin :) çok güzel bir işlemci

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Her sene bir önceki işlemci bizim için yetersiz oluyor ve yeni işlemciye ihtiyacımız oluyor niyeyse
Apple ve diğerleri açgözlülügümuzu iyi kullanıyor.
Murat kardeş her yıl telefona binen yük biraz daha artıyor ve mecbur ona göre güçlü bir işlemci konulacak yani bu yetersizlikle alakası bile Yok mesela şuan da s7 nin işlemcisi s7 için gayet yeterli ama mecbur s8 de daha çok güçlü işlemci olacak ona gire donanım artısı var kamera vs mesela ıphone 7 nin işlemcisi 7 için yeterli ama A10 işlemciyi tutup ıphone x gibi telefona taksan bir kaç güncellemeden sonra telefon kaldıramaz olur o kamera sensörler binen donanım hepsi işlemci için yük olur. Yani bu teknolojinin gerekliliği aç gözlülükle alakası Yok.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Murat kardeş her yıl telefona binen yük biraz daha artıyor ve mecbur ona göre güçlü bir işlemci konulacak yani bu yetersizlikle alakası bile Yok mesela şuan da s7 nin işlemcisi s7 için gayet yeterli ama mecbur s8 de daha çok güçlü işlemci olacak ona gire donanım artısı var kamera vs mesela ıphone 7 nin işlemcisi 7 için yeterli ama A10 işlemciyi tutup ıphone x gibi telefona taksan bir kaç güncellemeden sonra telefon kaldıramaz olur o kamera sensörler binen donanım hepsi işlemci için yük olur. Yani bu teknolojinin gerekliliği aç gözlülükle alakası Yok.
Alakası bile yok
8'e binen yük nedir ki x'e binen yük nedir 4K 60 FPS mi
S7'nin exynos 8890'u 4K 60 FPS video kaydına izin veriyor.
Başka ne yük var ? Ekran çözünürlüğü mu? S7'nin daha fazla
S7 ile s8 arasında kamera olarak donanım farkı yok. Hatta s7'de 4k video sınırlaması yok S7 hafızası bitrsiye kadar 4K video çekebiliyor Samsung S8'de ise 10 dakika sınırlandırması var.
Qualcomm Snapdragon 840 ı geride bırakacağı kesin :) çok güzel bir işlemci
Yav he he

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Alakası bile yok
8'e binen yük nedir ki x'e binen yük nedir 4K 60 FPS mi
S7'nin exynos 8890'u 4K 60 FPS video kaydına izin veriyor.
Başka ne yük var ? Ekran çözünürlüğü mu? S7'nin daha fazla
S7 ile s8 arasında kamera olarak donanım farkı yok. Hatta s7'de 4k video sınırlaması yok S7 hafızası bitrsiye kadar 4K video çekebiliyor Samsung S8'de ise 10 dakika sınırlandırması var.

Yav he he
Sen sadece o açıdan bakarsan işe 6600 işlemcisi bile iş görür :) şaka falan bir yana da gelecekte ağır uygulamaların üstesinden rahatlıkla kaldırır gelecek olan güncellemeler de zorlan maz hepsi bir yana o yüz tanıma sensörünün yüklediği yük ekranın yüklediği yük yazılımın yükü ayrıca çalıştıracak olduğun oyunun uygulamanın yaptığı yük yani bunlar kolay iş değil. Ve ne kadar güçlü işlemci demek ona göre güçlü uygulamaların oyunların gelişmesi demek. Yani yenilik şart Murat kardeş bunu Samsung da yapsa apple de yapsa başka firma da yapsa başımın üstünde yeri var

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sen sadece o açıdan bakarsan işe 6600 işlemcisi bile iş görür :) şaka falan bir yana da gelecekte ağır uygulamaların üstesinden rahatlıkla kaldırır gelecek olan güncellemeler de zorlan maz hepsi bir yana o yüz tanıma sensörünün yüklediği yük ekranın yüklediği yük yazılımın yükü ayrıca çalıştıracak olduğun oyunun uygulamanın yaptığı yük yani bunlar kolay iş değil. Ve ne kadar güçlü işlemci demek ona göre güçlü uygulamaların oyunların gelişmesi demek. Yani yenilik şart Murat kardeş bunu Samsung da yapsa apple de yapsa başka firma da yapsa başımın üstünde yeri var
Niye gelecek güncellemeleri kaldırmıyor diye sorgulamıyoruz da niye daha güçlü işlemci yok diyoruz.
Fasa fiso bunlar

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Oreo herhalde 2-3 gb boyutunda gelicek buda ramın dolmasını sağlayacak zaten Nougat 1.3 gb bir boyutla güncelleme geldi bununda anlamı telefona oldukça yük bindirmesine olanak sağlıyor şimdi bazılarınız diyeceksiniz çok güçlü işlemciler var evet var ama belirli bir depolamaya ihtiyaç var ramı en çok sömüren sosyal medya uygulamaları yeterli bellek alanı kalmayınca telefonlar performans kaybetmeye başlayacak 4gb lık ram li bir telefonda sd 835 olsa bu oreo kesinlikle 2 gb bir boyutla gelecek geriye kullanabilir 2 gb ram kalıcağından telefonun bir kaç ıvır zıvır uygulamlarını eklersek 200 mb geriye 1.800 mb boş yer kalıyor buna illa uygulama yüklencek ram yaklaşık 1.5 gb kalıcağından arkaplanda uygulamalar ramı kullancağı için performans kaybı yaşanması mümkün bu sd 835 te hafif kasmalar olarak göze batsa bile başka android telefonlardaki işlemciler için aynı şeyi söyleyemeyiz

M

Murat Burç

SDN Okuru
Oreo herhalde 2-3 gb boyutunda gelicek buda ramın dolmasını sağlayacak zaten Nougat 1.3 gb bir boyutla güncelleme geldi bununda anlamı telefona oldukça yük bindirmesine olanak sağlıyor şimdi bazılarınız diyeceksiniz çok güçlü işlemciler var evet var ama belirli bir depolamaya ihtiyaç var ramı en çok sömüren sosyal medya uygulamaları yeterli bellek alanı kalmayınca telefonlar performans kaybetmeye başlayacak 4gb lık ram li bir telefonda sd 835 olsa bu oreo kesinlikle 2 gb bir boyutla gelecek geriye kullanabilir 2 gb ram kalıcağından telefonun bir kaç ıvır zıvır uygulamlarını eklersek 200 mb geriye 1.800 mb boş yer kalıyor buna illa uygulama yüklencek ram yaklaşık 1.5 gb kalıcağından arkaplanda uygulamalar ramı kullancağı için performans kaybı yaşanması mümkün bu sd 835 te hafif kasmalar olarak göze batsa bile başka android telefonlardaki işlemciler için aynı şeyi söyleyemeyiz
Ne kadar boş bir konuşma bu ya
Güncelleme boyutu Rami ne kadar doldurdugunu mu belirliyormuş?
Adam 8 GB güncelleme verir tüm sistemi toptan değiştirir. Ram kullanımını yarıya indirir senin açma teorinin çöpe atar.
Yapma kardeşim lütfen bak böyle saçma yorumlar yapma
S7'ye Nougat geldi yük bindirmek bir kenara telefon hızlandı RAM'de uygulama tutması çok daha iyileştirildi.
Bak sadece boş boş konuşuyorsun başka hiçbir şey değil yaptığın hesap tamamen saçmalık.

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Papağan gibi samsung daha iyi demekle tartıştığını ya da bilirkişi olduğunu zanneden bir şahsiyet

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Adam 8 GB güncelleme verir tüm sistemi toptan değiştirir. Ram kullanımını yarıya indirir senin açma teorinin çöpe atar.
S7'ye Nougat geldi yük bindirmek bir kenara telefon hızlandı RAM'de uygulama tutması çok daha iyileştirildi.
Bak sadece boş boş konuşuyorsun başka hiçbir şey değil yaptığın hesap tamamen saçmalık.

Bu senin dediğin 1gb ramlık pc de Ndvia Gtx 1080 de PUBG oynamak gibi bir şey :) tahmin yürüttüm illaha dediğimin aynısı olacak gibi bir şey ortada

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu senin dediğin 1gb ramlık pc de Ndvia Gtx 1080 de PUBG oynamak gibi bir şey :) tahmin yürüttüm illaha dediğimin aynısı olacak gibi bir şey ortada
Bak arkadasım
Bugün millet LG G2'ye 7.1.1 kurup çatır çutur kullanıyor.
Bilmem anlatabildim mi? LG G2 diyorum.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
İyi ki bu işlemci üreticileri senin kafan da değil yoksa halla fi tarihinde ki işlemciyi kullanmak zorunda kalırdık ona gerek Yok buna gerek Yok neye gerek var peki yani sırf appleye olmamış demek için a11 gibi güçlü ve yenlikikci bir işlemciye bile ne gerek var diyorsun ya artık sana yapacak bir yorum bulamıyorum Murat kardeş tamam sana göre apple dünyanın en kötü telefonu bana göre de en iyi telefonu başka diyecek birşey Yok saygılar fikrine ve iyi forumlar ben değerli vaktimi sana bunları anlatacam ve kabullendirecem diye harcıyamam o yüzden bu konuyu fazla uzatmıyorum

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Yav he he
Yahu Android işletim sistemi gittikçe hafifliyor agirlasmiyor
Siz anlayamıyorsunuz
Boş boş mantık kurmaya ve firmaları sorgulamamaya devam edin.

Ağırlaşmıyormuş ya Elinde S7 zaten geçen yılın en iyi telefonu o telefon kolay kolay performans kaybetmez o diğer telefonlarda gidip Nfs no limits açmaya kalkış oynanmaz mecbur telefonu yeniden başlatmak zorunda kalırsın honor 7 kullanıyorum bir oyun oynamak için telefonu yeniden başlatmak zorunda kalıyorum he LG G2 de clash of clash oynarsan zaten telefonu yormaz o kadarda ağır grafik isteyen bir oyun değil Ram dolunca performans kaybı yaşanır 2017 model telefonlarda bunu göremezsin çoğunda SD 835 mevcut aynı şekilde Exynos 8895 te oldukça stabil çalışıyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
İyi ki bu işlemci üreticileri senin kafan da değil yoksa halla fi tarihinde ki işlemciyi kullanmak zorunda kalırdık ona gerek Yok buna gerek Yok neye gerek var peki yani sırf appleye olmamış demek için a11 gibi güçlü ve yenlikikci bir işlemciye bile ne gerek var diyorsun ya artık sana yapacak bir yorum bulamıyorum Murat kardeş tamam sana göre apple dünyanın en kötü telefonu bana göre de en iyi telefonu başka diyecek birşey Yok saygılar fikrine ve iyi forumlar ben değerli vaktimi sana bunları anlatacam ve kabullendirecem diye harcıyamam o yüzden bu konuyu fazla uzatmıyorum
A10 yetmiyor havasına
Elinde A9'lu cihaz var pilin mi gelişmesini istersin işlemcinin mi? Millet A10 yetmiyor havasına girmiş öbürü 835 oreo ile kasacak diyor
Firmalar bu aç gözlülük ile sizi çok kazıklar
iPhone X 7'den sadece 2 saat fazla batarya ömrü sunuyor.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Diyor ya ne gerek sanıyor ki 8890 ile 8895 ve SD 820 ile 835 ikiside stabil arada 1 teknoloji yılı farkı var her zaman olduğu gibi yeni çıkan ürün daha uzun ömürlü ve kaliteli oluyor Arkadaşın demek istediği sıfır 2015 model telefona nougat işletim sistemi kurup kullanmak
A10 yetmiyor havasına

Elinde A9'lu cihaz var pilin mi gelişmesini istersin işlemcinin mi? Millet A10 yetmiyor havasına girmiş öbürü 835 oreo ile kasacak diyor

Sana bir şey soracam S7 ile S8 bir mi söylermisin arayüz hızı gücü ömürlülüğü ve bataryası telefonun yoğun kullanımda 4 saatte şarjı bitiyor s8 in ömrü neredeyse s7 edge yakın

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
A10 yetmiyor havasına

Ben elim deki a9 işlemciden her konu da memnunum donanım ve yazılım uyumu üst seviyede pil çok büyük beklentim olsa 6s plus alır bakardım keyfime hızlı şarj ve kaplosuz şarj dersen haklısın ama apple yapmadığına göre ve bu yıl yaptığına göre bildiği birşey vardır mutlaka bu o kadar zor birşey değil o kadar sistemi kuran adamlar bunu yapamayacak mı. Ayrıca önemli olan yetip yetmemesi değil a9 6s de zaten yetiyor ama ıphone x gibi telefona nasıl yetsin biraz mantığını çalıştırmakta fayda var eğer bilgisayar donanımı ile ilgilenen birisini görürsen sana anlatsın bir donanım da ki dengeyi ya da araştır internetten bu zor değil. Sen sanki A11 işlemci başarısını kabullenmemek için elinden geleni yapıyorsun saygım sonsuz zaten sana kabullendirmek için bir çabam da Yok. Eyvallah hayırlı forumlar ve iyi geceler herkese böyle konularla kafa yormak için uğraşmaya gerek Yok.
Diyor ya ne gerek sanıyor ki 8890 ile 8895 ve SD 820 ile 835 ikiside stabil arada 1 teknoloji yılı farkı var her zaman olduğu gibi yeni çıkan ürün daha uzun ömürlü ve kaliteli oluyor Arkadaşın demek istediği sıfır 2015 model telefona nougat işletim sistemi kurup kullanmak

Sana bir şey soracam S7 ile S8 bir mi söylermisin arayüz hızı gücü ömürlülüğü ve bataryası telefonun yoğun kullanımda 4 saatte şarjı bitiyor s8 in ömrü neredeyse s7 edge yakın
Eline sağlık kardeşim ilerlemesi herkes için çok iyi bu bir gerçek

M

Murat Burç

SDN Okuru

Sana bir şey soracam S7 ile S8 bir mi söylermisin arayüz hızı gücü ömürlülüğü ve bataryası telefonun 4 saatte şarjı bitiyor s8 in ömrü neredeyse s7 edge yakın
Bugün 2016'da çıkan Android'ler 2015'de çıkan 6S'ler performans sıkıntısı yaşatmazken
Çoğu amiral gemisi 1.5 gün pil ömrünü zor sunuyor
Kameraları gece kullanma yapıyor
Hala bir işlemci furyası.
Ben elim deki a9 işlemciden her konu da memnunum donanım ve yazılım uyumu üst seviyede pil çok büyük beklentim olsa 6s plus alır bakardım keyfime hızlı şarj ve kaplosuz şarj dersen haklısın ama apple yapmadığına göre ve bu yıl yaptığına göre bildiği birşey vardır mutlaka bu o kadar zor birşey değil o kadar sistemi kuran adamlar bunu yapamayacak mı. Ayrıca önemli olan yetip yetmemesi değil a9 6s de zaten yetiyor ama ıphone x gibi telefona nasıl yetsin biraz mantığını çalıştırmakta fayda var eğer bilgisayar donanımı ile ilgilenen birisini görürsen sana anlatsın bir donanım da ki dengeyi ya da araştır internetten bu zor değil. Sen sanki A11 işlemci başarısını kabullenmemek için elinden geleni yapıyorsun saygım sonsuz zaten sana kabullendirmek için bir çabam da Yok. Eyvallah hayırlı forumlar ve iyi geceler herkese böyle konularla kafa yormak için uğraşmaya gerek Yok.
Ben işlemcinin gücünü kabul etmemek için falan uğraşmıyorum.
Ne gerek var diyorum.
Tabi siz bunu bir saattir anlayamıyorsunuz
Apple'ın da hızlı şarj getirmeyi bu sene uygun görmesinde bir hikmet yok eski teknolojiden ne kadar fazla para kazanabilirsek kar havasindalar

Adamlar öyle kapitalist ki hızlı şarj adaptörü kutudan çıkmıyor.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bugün 2016'da çıkan Android'ler 2015'de çıkan 6S'ler performans sıkıntısı yaşatmazken

Ne gerek var diyorum.
Apple'ın da hızlı şarj getirmeyi bu sene uygun görmesinde bir hikmet yok eski teknolojiden ne kadar fazla para kazanabilirsek kar havasindalar

Firmalar ne yapıyor biliyomusun Eski model telefonu çürütecek yeni çıkardığı model telefonu stabilleştirecek işletim sistemi çıkartıyor o eski model telefonu piyasadan kopartıp yeni model telefonunu satmakla uğraşıyorlar örnek verirsek 6s çıkalı stabildi en çok satan model oydu ne yalan söyleyem ama sonra noldu 7 çıktı işlemcisi kamera performansı ve pil geliştirildi çok pahalı olmasına rağmen 6s yerini korumayı yine başardı şimdi ise nolacak X çıktı artık 8 ve 8 Plus var artık o telefon alınamaz çöp hale gelecek Firmalar gün geçtikçe yeni ürün çıkarttıkça alttaki modelini eskitiyor piyasadan siliyor android de örnek verirsek s7 bile seneye piyasadaki yerinden çıkacak Oreo ile telefonun stabilliğini bozacak zaten telefon android oreo işletim sistemi için yapılmadı ordaki özellikler belki işlemciyi çok yoracak diyorsun ya daha iyi hale geliyor evet geliyor ama ömrü kısalıyor haberin yok o stabillik nereye kadar gidecek sanıyorsun 2 sene sonra telefon tarihe karışacak :)

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098

Ne gerek var diyorum.

Eyvallah diyorum ve de son veriyorum yoruma sensin ne gerek var doğru o teknoloji ye eski işlemci bile yeter A10 rahat rahat kaldırır o kadar işlem birimini video işlemesini yüz tanımayı :D

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
apple a11 bionic gibi bir çipe 2 gb ram koymak firmanın ne istediğini ne yapmak istediğini açıkça belli ediyor

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
apple a11 bionic gibi bir çipe 2 gb ram koymak firmanın ne istediğini ne yapmak istediğini açıkça belli ediyor

Bir sonraki ürününde 4 gb ram koyacağından İphone 8 2 sene içersinde bellek dolumundan telefon o özgür stabilliğini koruyamayacak zaten çok satamacakta o modelleri herkesin beğendiğini sanmıyorum

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
Bir sonraki ürününde 4 gb ram koyacağından İphone 8 2 sene içersinde bellek dolumundan telefon o özgür stabilliğini koruyamayacak zaten çok satamacakta o modelleri herkesin beğendiğini sanmıyorum
apple da zaten inanmış bu ürün çıkartırken ıphone 8 e 3 gb ram koysada x ve plus kadar satmaycağını bu yüzden onlarda haklı tüketicide