Apple VS Samsung (Sizce kim alır?)

Sizce hangisi? (sebebini lütfen cevaplarda belirtin)

• Apple Iphone

• Samsung Galaxy/Note vb...

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

atakanozer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Samsung son çıkardığı modellerle özellikle S8 ve S8+ ile Apple'dan daha üstün olduğunu kanıtlamış durumda.

MoMoLa

Asistan
Reaksiyon puanı
50
İşletim sistemini ve programları bir tarafa bırakıp, sadece kasa vs’den bahsedersek iphonun çok daha kaliteli olduğunu yıllar geçtikçe daha iyi anlıyorsunuz.

2011’den beri [emoji336] kullanıyorum (4s, 5s, 6s plus) arkadaşlarımın samsung cihazlarının soyulmalarını felan görünce çok şaşırdım.

Anıl Bozkurt

Asistan
Reaksiyon puanı
23
İşletim sistemini ve programları bir tarafa bırakıp, sadece kasa vs’den bahsedersek iphonun çok daha kaliteli olduğunu yıllar geçtikçe daha iyi anlıyorsunuz.

2011’den beri [emoji336] kullanıyorum (4s, 5s, 6s plus) arkadaşlarımın samsung cihazlarının soyulmalarını felan görünce çok şaşırdım.
cam kasa mı soyulacak hocam şimdiki cihazlarda ?

M

Murat Burç

SDN Okuru

S6'dan beri cam ve aliminyum malzeme kullanıyor samsung amiralleri.
Neyin soyulmasından bahsediyorsunuz?

MoMoLa

Asistan
Reaksiyon puanı
50
S6'dan beri cam ve aliminyum malzeme kullanıyor samsung amiralleri.
Neyin soyulmasından bahsediyorsunuz?

Arkdaşta note 3 vardı kenarları soyulmuş, ekran olmayan camın altında baloncuk vardı.

Dikkat edeseniz kullandığım cihazları yazdım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkdaşta note 3 vardı kenarları soyulmuş, ekran olmayan camın altında baloncuk vardı.

Dikkat edeseniz kullandığım cihazları yazdım.
Bugün ki samsung kasalarına bakmadan iPhone kasası daha kaliteli diyorsunuz böyle saçma bir yorum olabilir mi?
Note 3'den falan bahsetmiyoruz. Bu konudaki cihaz S8 Plus.

Anıl Bozkurt

Asistan
Reaksiyon puanı
23
note 3 2013 te çıkmış. iphone un 2012 de çıkan modeli iphone 5 e bakarsak zaten:
IMG_0048+(Large).JPG

Kullanımla ilgili bu, kasayla değil.

Reaksiyon puanı
64
Elimde 2014 ten kalma note 3 vardi. Zaten note 3 ten s8 plusa gecis yaptim. Cihazin sadece gri renk cercevesi dusmeler sonucunda tekrar ediyorum DÜŞMELER sonucunda bir soyulma yaşadı. Cihaza çok titiz baktım. Kasada bir eskime söz konusu değil. Suandaki s8 plus ise cok kaliteli bir malzemeden yapılmış. Zate samsung birçok cihaz üretiyor. Her telefonu aynı sağlamlıkta/ donanımda değil. Bu amiral gemisi telefonlarda malzeme kalitesine laf söylenemez. Çok iyi bir işçilik var. Samsungun yeni cihazlarına bakarsanız ne demek istedigimi anlarsınız. Düşünceleriniz degisecektir.
--- Gönderi Güncellendi ---
Tekrar söylüyorum. Burda hedefim Apple berbat telefon üretiyor demek değil. Bazı tepkiler aldım ve bu beni her ne kadar görmezden gelsem de üzdü. Soluğu da burda aldım. Tarafsız bir şekilde değerli forum üyelerinden yardım istedim. Sağolsunlar katılımcılar çok yardım etti. Belirli ssleride wp den durumuma ekledim. Az da olsa beni haklı bulup özrünü dile getirenler oldu. Arkadaşlar ALGIYI KIRIN. Detaylı ve yüzeysel düşünün. Tabiki Apple telefonların dikkatinizi cekecek ozellikleri olacaktir bu bir tercih meselesi. Benim durumumda doğru olan birçok kişiye yanliş geldi. Hakaretler aldım. Az da olsa olumlu geri dönüs aldim. Bu konuda yardımci olup cevap veren herkese teşekkür ederim. Cihaz hakkında sorularınız varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

bekkdeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum android cihazda kullandim iosta su an ios kullaniyorum bu ikisi arasinda secim yapmak zor nedeni ise samsung gercekten guzel islere imza atiyor bence appledan daha cok ozellikli telefonlari mevcut soylede bir gercek var cogu kisi iphone yazilimi ios yuzunden aliyor iphone kendi yazilimi gercekten cok guzel ekstrasi siri ben mesela gunluk hayatta cok kullaniyorum birde jailbreak oldumu tadindan yenmiyor iphone da en sevmedigim sey ise tvlere direkt olarak mirecast goruntu vermemesi cok sacma geliyor bana ekstra gidio kablo alacaksin falan samsung bu yuzden bi tik onde kardesim iyi yapmissin ben iphone alisik oldugum icin iphone kullaniyorum ama ozellik bakimindan kesinlikle samsung (Y)

AsLog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Android Gücü Sayesinde Samsung Fark Atar (BANA GÖRE) ;)

Sıfır Noktası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Bu konu başlığındaki soruya kesin bir cevap veremeyiz, çünkü elma ile armutu yada dizel motorlu bir araba ile benzinli bir arabanın kıyaslanması kadar saçma, eğer tarafsız bir şekilde cevaplarsak 2 açıdan değerlendirmek gerek, 1- Yazılım , 2- donanım.

Telefon alacak kişi için hangisi ağır basarsa ona göre tercih yapar.Paylaştığın konuşma diyaloglarında (B) kişisi olaya yazılımsal açıdan baktığı için apple diyor ve haklı o konuda, sende olaya donanımsal açıdan yaklaştığın için sen haklısın.Iphon'u ıphone yapan yazılımıdır ki Zaten apple yazılım konusunda iddialıyım diyor,mesela Samsungun değil 4 gb ram olması , 10 gb Ram bile olsa ram'n yarısından fazlasını android yiyor, androidte 10 gb ramin yaptığını ioste 1-2 gb ram yapıyor,apple donanımda değil yazılımda iddiasını gösteriyor, ama diğer taraftan mesela bugün akşam tanıtılacak olan Iphone X modelinin oled ekranını ve bugüne kadarki iphonelerin içindeki işlemci donanımını Samsung üretiyordu, kamerasını Sony üretiyordu ve hala devam ediyor.Mesela konu başlığındaki anketinde ben Samsunga oy verdim çünkü donanımsal açıdan baktım olaya.Şuan ki S8 çok fantastik bir telefon bayağı beğeniyorum hem tasarım açısından hem donanım açısından.Çünkü piyasada donanımsal anlamda Samsungun eline su dökebilen yok, Yazılımsal anlamda da Apple'a yaklaşan yok. İkiside farklı dünyalar.Yani şu marka bu markayı gömer tarzında birşey diyemeyiz, diyende marka fanboyudur.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Bu konu başlığındaki soruya kesin bir cevap veremeyiz, çünkü elma ile armutu yada dizel motorlu bir araba ile benzinli bir arabanın kıyaslanması kadar saçma, eğer tarafsız bir şekilde cevaplarsak 2 açıdan değerlendirmek gerek, 1- Yazılım , 2- donanım.

Telefon alacak kişi için hangisi ağır basarsa ona göre tercih yapar.Paylaştığın konuşma diyaloglarında (B) kişisi olaya yazılımsal açıdan baktığı için apple diyor ve haklı o konuda, sende olaya donanımsal açıdan yaklaştığın için sen haklısın.Iphon'u ıphone yapan yazılımıdır ki Zaten apple yazılım konusunda iddialıyım diyor,mesela Samsungun değil 4 gb ram olması , 10 gb Ram bile olsa ram'n yarısından fazlasını android yiyor, androidte 10 gb ramin yaptığını ioste 1-2 gb ram yapıyor,apple donanımda değil yazılımda iddiasını gösteriyor, ama diğer taraftan mesela bugün akşam tanıtılacak olan Iphone X modelinin oled ekranını ve bugüne kadarki iphonelerin içindeki işlemci donanımını Samsung üretiyordu, kamerasını Sony üretiyordu ve hala devam ediyor.Mesela konu başlığındaki anketinde ben Samsunga oy verdim çünkü donanımsal açıdan baktım olaya.Şuan ki S8 çok fantastik bir telefon bayağı beğeniyorum hem tasarım açısından hem donanım açısından.Çünkü piyasada donanımsal anlamda Samsungun eline su dökebilen yok, Yazılımsal anlamda da Apple'a yaklaşan yok. İkiside farklı dünyalar.Yani şu marka bu markayı gömer tarzında birşey diyemeyiz, diyende marka fanboyudur.
biz zaten gömer demedik o fiyata alınabilecek en iyi ve en yeni cihazlardan birini almasına rağmen arkadaşları onunla alay edip o kadar paraya apple almamak salaklıktır gibi şeyler söylemişler bizde burda bir sürü özelliğin kesinlikle üstün olmasına rağmen sırf marka takıntısı yüzünden başka insanlara ahkam kesmesini eleştirdik.Yanlış anlaşılmasın belli firmalara yakınlık duymak sıkıntı değil misal ben ama ben lg gömer lg ezer demiyorum (diyemiyorum :D )

Reaksiyon puanı
2,554
Açıkçası ben ios yazılımını beğenmiyorum çünkü ios eksik gibi geliyor bana androidte yüklenen yazılımlarla daha çok şey yapılabilir telefonda.Basitliği sevmem karmaşık arayüz her zaman benim için daha önemli hız değil özellik önemli iphone lardan nefret etmemin 1 numaralı sebebidir yazılımı.Telefonun arayüzünde çift pencere olmalı dosya kilitleme olmalı çift dokununca uyandırma olmalı ana ekran düzenleme tema desteği galeride şifreli fotoğraf gizleme kilit ekranına istediğin widget ekleme istediğini yazma vs vs örnekler çoğalır açıkçası bu yüzden bir arayüz ne kadar doluysa o kadar hoşuma gider benim.Varsın oyunu 5sn geç açsın problem değil bana işlevsellik lazım hız değil.

sanalkarttr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
apple marka ama özelik olarak ve son full ekranlardan sonra samsung açık ara önde

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Şu siteye girerken kullanici adi sifre yazmaya ugrasmayip samsung pass ten irislerimle saniyeler icinde giriyorum. Telefonumu alip kurcalayan patavatsizlarin gormesini istemedigim resimleri videolari guvenli klasore atiyorum. Bittorrent-pirate bay isbirligi ile istedigim butun dizi filmleri yaklasik yarim saatte torrentten indiriyorum vlc'de "altyazi indir" secenegi var otomatik olarak tr altyaziyi bulup filme diziye koyabiliyor. Daha sayamayacagim bir suru avantaj. Bunlar bile iphone dan tiksindiriyor ama yukaridaki yazidaki gibi tamamen tercih meselesi film indirmez dizi indirmez yazilima onem verir vs vs

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Şu siteye girerken kullanici adi sifre yazmaya ugrasmayip samsung pass ten irislerimle saniyeler icinde giriyorum. Telefonumu alip kurcalayan patavatsizlarin gormesini istemedigim resimleri videolari guvenli klasore atiyorum. Bittorrent-pirate bay isbirligi ile istedigim butun dizi filmleri yaklasik yarim saatte torrentten indiriyorum vlc'de "altyazi indir" secenegi var otomatik olarak tr altyaziyi bulup filme diziye koyabiliyor. Daha sayamayacagim bir suru avantaj. Bunlar bile iphone dan tiksindiriyor ama yukaridaki yazidaki gibi tamamen tercih meselesi film indirmez dizi indirmez yazilima onem verir vs vs
Gerçekten güzel anlatmışsın imrendim şahsen.:D Ama bu nougatlı hali varya beni çok mutlu etti güzel olmuş ancak oreo almayacak olması bilemiyorum belki gelir küçük bir ihtimal belki...

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Gerçekten güzel anlatmışsın imrendim şahsen.:D Ama bu nougatlı hali varya beni çok mutlu etti güzel olmuş ancak oreo almayacak olması bilemiyorum belki gelir küçük bir ihtimal belki...

Anlayamadim hocam s8 e oreo gelmiyor mu

Reaksiyon puanı
64

Gerçekten güzel bir noktaya değinmişsiniz. Anlattıklarınıza katılıyorum fakat bana kalırsa yazılım i.in bunca donanım özelliğini kenara atmak saçmalık olurdu. Samsung' un yazılımı ise şuan bence kullanılmaz da değil. Iphone 6s kullanan annem var. cihaz şık ve güzel fakat ben elime aldığımda kalite hissini Samsungun cam kasasında ve devasa ekranında hissediyorum. Benim bütçem 3200 TL idi. Babam 1000 Tl lik düşüşü S8 plus ta görünce hayır diyemedi. Öbür tarafta alacağım telefon ya Huawei Mate 9 (TR garantili), ya d aIphone 6s (TR garantili) olacaktı. Bana kalırsa S8 plus bu indirimle bu fiyata düşünmeden al oldu ki aldığımı kesinlikle pişman değilim. Yazılım konusunda apple a söylenecek bir şey yok. Fakat o bütçeyle 6s Plusa bile gücüm yetmiyordu :) . 6s Plus s8 Plus ın rakibi bile olamazken 6s mi alsaydım? Cevabına evet Iphone alcaktın diyenlerin üstüne açıldı bu konu. Özet olarak Samsungun yazılımı apple dan geride olsa da Samsungun yazılımından kaynaklanan hiçbir şikayetim yok. Sadece kasada şikayetim var. Çok uzun parmaklara sahibim. Cihazı çok rahat tek elle kullananbiliyorum. Pramak izi için telefonu kavrayıp işaret parmağımı parmak izi sensörüne görtürdüğüm zaman parmak izim sensörü geçiyor. Geri çekincede kamerayı parmaklıyorum. Sensör alanı S7 edge deki gibi daha abüyük bir yüzeyde olsaymış daha iyi olurmuş :D . Sizin sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Gerçekten güzel bir noktaya değinmişsiniz. Anlattıklarınıza katılıyorum fakat bana kalırsa yazılım i.in bunca donanım özelliğini kenara atmak saçmalık olurdu. Samsung' un yazılımı ise şuan bence kullanılmaz da değil. Iphone 6s kullanan annem var. cihaz şık ve güzel fakat ben elime aldığımda kalite hissini Samsungun cam kasasında ve devasa ekranında hissediyorum. Benim bütçem 3200 TL idi. Babam 1000 Tl lik düşüşü S8 plus ta görünce hayır diyemedi. Öbür tarafta alacağım telefon ya Huawei Mate 9 (TR garantili), ya d aIphone 6s (TR garantili) olacaktı. Bana kalırsa S8 plus bu indirimle bu fiyata düşünmeden al oldu ki aldığımı kesinlikle pişman değilim. Yazılım konusunda apple a söylenecek bir şey yok. Fakat o bütçeyle 6s Plusa bile gücüm yetmiyordu :) . 6s Plus s8 Plus ın rakibi bile olamazken 6s mi alsaydım? Cevabına evet Iphone alcaktın diyenlerin üstüne açıldı bu konu. Özet olarak Samsungun yazılımı apple dan geride olsa da Samsungun yazılımından kaynaklanan hiçbir şikayetim yok. Sadece kasada şikayetim var. Çok uzun parmaklara sahibim. Cihazı çok rahat tek elle kullananbiliyorum. Pramak izi için telefonu kavrayıp işaret parmağımı parmak izi sensörüne görtürdüğüm zaman parmak izim sensörü geçiyor. Geri çekincede kamerayı parmaklıyorum. Sensör alanı S7 edge deki gibi daha abüyük bir yüzeyde olsaymış daha iyi olurmuş :D . Sizin sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.
Çok güzel özetlemişsin şimdide keyfini sür .:D