Anakartın içineki işlemci yuvasındaki pinler

Bu konuyu okuyanlar

ersan02

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Oradaki pinlerin arasına küçük bir termal macun kalıntısı düştü pinler yamulur diye elimle çıkarmya çalışmadım sallayarak çıkarmaya çalıştım kalıntı gitti ama nereye gittiğini bilmiyorum orda kalmış olsa bile bu termal macun kalıntısı işlemci ye zarar verirmi(kalıntı dediğim küçük bir şey)

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Eğer macun elektrik iletkenliği sağlamıyor ise, sıkıntı yok.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
selülozik tiner diye harika bir sıvı var 1'' kestirme boya fırçası ile tinerle temizle fırçaya tineri dök soketi yumuşak yumuşak fırçala plastik malzemeye değmesin masa örtüsü deliniyor...
yağsız kontak siprey sıkabilir ve fırça ile temizlersin diş fırçası olmaz.

ersan02

Asistan
Reaksiyon puanı
1
selülozik tiner diye harika bir sıvı var 1'' kestirme boya fırçası ile tinerle temizle fırçaya tineri dök soketi yumuşak yumuşak fırçala plastik malzemeye değmesin masa örtüsü deliniyor...
yağsız kontak siprey sıkabilir ve fırça ile temizlersin diş fırçası olmaz.
Yanlış anladınız yüzeysel değil dediğim gibi pinlerin üzerine küçük bir termal macun seyşi (kalem ucunun yarısı büyüklüğünde ) vardı kasayı salladım pinlerin üzerinden giiti ama nereye gittiğini görmedim ama eğer yinede oraya bir yerlere araya sıkışmıssa bir şey olur mu diye sordum

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
olmaz sıvı metal olsaydı soket değişmesi gerekirdi macun bişey yapmaz miktarı azmış...

ersan02

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben cooler masterin soğutucusunun içinden çıkan macunu kullanmıştım