Komşudan internet hattı çekmek

Bu konuyu okuyanlar

kralkop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Komşum ile camdan cama çok yakınız ve 88 Mbps Fiber destekliyor komşumun dairesi

Kendi adıma onun dairesine fiber internet alsam kabloyu camdan benim evdeki modeme sokup kullanırsam yasaları ihlal etmiş olurmuyum?
Komşumla ortak felan olmayacağım onun dairesine interneti kendi adıma alıp kabloyu benim dairedeki modeme çekeceğim ve düşündüğünüz gibi uzun değil gayet kısa bi' kablo olacak

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Bir şey olmaz kablo sıkıntıysa kablosuz çek. Camdan cama direk birbirine bakar alıcılar.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
servis sağlayıcı kim ? fark ederse sorun çıkartır sevmez paylaşımcı komşuları...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Merhaba,

Komşum ile camdan cama çok yakınız ve 88 Mbps Fiber destekliyor komşumun dairesi

Kendi adıma onun dairesine fiber internet alsam kabloyu camdan benim evdeki modeme sokup kullanırsam yasaları ihlal etmiş olurmuyum?
Komşumla ortak felan olmayacağım onun dairesine interneti kendi adıma alıp kabloyu benim dairedeki modeme çekeceğim ve düşündüğünüz gibi uzun değil gayet kısa bi' kablo olacak

Sanırım sizin bulunduğunuz binaya fiber internet bağlantısı verilmediği için böyle bir yola baş vuruyorsunuz. Kendi adınıza alacak olduktan sonra sanırım ne dini, ne de yasal bir sorun olabileceğini pek zannetmem.

kralkop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
servis sağlayıcı kim ? fark ederse sorun çıkartır sevmez paylaşımcı komşuları...
Hat benim üzerime olacak ve komşunun dairesinde modem router vb. olmayacak sadece o dairedeki hat direk benim daireme gelecek ve benim modemima takılacak. Paylaşmak felan söz konusu değildir

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Türk Telekom'un en sevmediği müşteri profili bu ...

kralkop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türk Telekom'un en sevmediği müşteri profili bu ...
Niye lan benden iyi müşteri mi var, zaten Evimde ve yazlıkta 50 Mbps 2 tane var, bu dediğim eğer yasalsa 3. hattım olacak telekomu zengin ettim
Platin müşteri hizmetinin 3ü yasal 2si yasal değil dedi kesin bilgiyi ilçe telekomdan alacağım sizi de bilgilendiririm

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Ülkemizde maşallah her şey yasal, her şey olması gerektiği gibi usulüyle işliyor, devlette yolsuzluğun Y'si bile yok, Türk Telekom'un müşteriden kazandığı para anasının ak sütü gibi helal bi para, şirket içinde cebe para indiren de hiç kimse yok bence sen de yasal davranıp komşundan hat çekmemelisin!

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
ben sadece Türk Telekom'un sevmediğini söylerim gerisine karışmıyorum.

kralkop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hat çekmek derken adamın interneti var da ben onun internetini çekerek kullanmıyorum, kendi üzerime hattı o adresden alarak başka adresden kullanıyorum. Zaten yasal değilse de daireme ikinci kablo çekip bi' hat daha alırım yada olanla idare ederim, ama müşteri hizmetleri 1 yasak 1 değil şeklinde gidiyor, en kesin cevabı ilçe müdürlüğünden alacağım