iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Umay16umay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Acil yardım lazım

7 plus malum 3.-3.5 saatte doluyor

12w luk orjinal ipad şarjı kullansak zararı ne olur.

Not: sitelerde çok araşturdım yıllardır kullandığını söyleyip zararı yok diyenler çok fazla sadece birkaç kişi zararı var batarya ömrü öldü demiş AMA ZATEN BATARYA NE YAPARSAK YAPALIM 1 SENE SONUNDA EN AZ %20 lik kayıp yaşıyor bunu ipad şarjına bağlamak yanlış!

Sizlerin fikri de önemli lütfen!

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Acil yardım lazım

Not: sitelerde çok araşturdım yıllardır kullandığını söyleyip zararı yok diyenler çok fazla sadece birkaç kişi zararı var batarya ömrü öldü demiş AMA ZATEN BATARYA NE YAPARSAK YAPALIM 1 SENE SONUNDA EN AZ %20 lik kayıp yaşıyor bunu ipad şarjına bağlamak yanlış!

Sitesine bakarsan uyumlu cihazlar arasinda iphone un oldugunu gorursun.zarari olsa apple kendi sitesinde teshir etmez.

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
İphone modellerinde 500 şarj dolumundan sonra pil bitiyor denilen şey gerçek mi?

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
İphone modellerinde 500 şarj dolumundan sonra pil bitiyor denilen şey gerçek mi?

Dogru degil.

ee491782a47f3317e7e17ad3e1a5983c.png

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Acil yardım lazım

Hocam seninde dediğin gibi 3.-3.5 saatte doluyor. Düz bir mantıkla ipad şarjı ile tam kapasite sınırını daha kolay aşarsın. Yani stok şarj aleti ile doldurduğun şarj 3 saatte dolduğu için telefonun şarjda kalma süresi artar kullanım süren kısalır > sürenin kısalması daha az şarja taktığın anlamına gelir > Daha az şarja takarsan tam kapasite sınırına daha geç ulaşırsın. iPad şarj aleti ile bu kapasite için örn. 500 kapasite sınırını daha kolay yakalarsın bunun haricinde bir zararı olmaz . Bende aynı şeyi yapıyorum gördüğüm tek yan etki şarjda iken daha fazla ısınma oluyor. Mantıken şarj slotunda ki dirençlerden daha fazla akım geçiyor.

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Beyler icloud şifremi unuttum ve hemen değiştirmem gerekiyor fakat değiştirmeye çalıştığımda başka bir tarih verip o tarihte size sms göndereceğiz diyor o tarihi bekliyorum ama gelmiyor.

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Beyler icloud şifremi unuttum ve hemen değiştirmem gerekiyor fakat değiştirmeye çalıştığımda başka bir tarih verip o tarihte size sms göndereceğiz diyor o tarihi bekliyorum ama gelmiyor.
zaman çabuk geçmiş geçen sene beraber iphone 7 bekliyorduk, 8 alma düşüncen var mı?

#Eren03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar yeni telefon alacağım sizce iphone 7 almalı mıyım ? Kullanan kişiler olarak size de danışmak istedim. Yoksa Samsung Galaxy S8 mi alayım?

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Arkadaşlar yeni telefon alacağım sizce iphone 7 almalı mıyım ? Kullanan kişiler olarak size de danışmak istedim. Yoksa Samsung Galaxy S8 mi alayım?
Bu kulüpten cevap iphone 7 çıkar yanlış yere yazmışsın yeni bi konu aç

Aebaaeba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar herkese merhabalar
İ7p kullanıcısıyım.sizlerle yaşadığım bir sıkıntıyı paylaşıp sizinde çözüm önerilerinizi dinlemek istiyorum.
Hücresel veride WhatsAppı kullanırken mesaj gönderdiğimde geç iletilmesi sorunu yaşıyorum. Mesajı yazıp attığım zaman 30 45 sn kadar saat işaretinde kalıp ondan sonra iletiliyor.ama o an uygulamayı kapatıp tekrar girersem hemen iletiyor. Bu sorunu kesinlikle Wifi de yaşamıyorum.şebeje ile ilgili bir problem olduğunu düşünmüyorum çünkü diğer hiç bir uygulamada bu sorunu yaşamıyorum ya da internette dolaşırken herhangi bir yavaşlık söz konusu değil.
Bu sorunun çözümü için ağ ayarları sıfırlama uygulamayı silip tekrar yükleme hard reset restore arka planda çalışıp çalışmadığı kontrol etme gibi çoğu yöntemi denedim ama çözüm bulamadım ve bu sorun oldukça canımı sıkıyor arkadaşlar
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim sizlere

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Arkadaşlar herkese merhabalar
İ7p kullanıcısıyım.sizlerle yaşadığım bir sıkıntıyı paylaşıp sizinde çözüm önerilerinizi dinlemek istiyorum.
Hücresel veride WhatsAppı kullanırken mesaj gönderdiğimde geç iletilmesi sorunu yaşıyorum. Mesajı yazıp attığım zaman 30 45 sn kadar saat işaretinde kalıp ondan sonra iletiliyor.ama o an uygulamayı kapatıp tekrar girersem hemen iletiyor. Bu sorunu kesinlikle Wifi de yaşamıyorum.şebeje ile ilgili bir problem olduğunu düşünmüyorum çünkü diğer hiç bir uygulamada bu sorunu yaşamıyorum ya da internette dolaşırken herhangi bir yavaşlık söz konusu değil.
Bu sorunun çözümü için ağ ayarları sıfırlama uygulamayı silip tekrar yükleme hard reset restore arka planda çalışıp çalışmadığı kontrol etme gibi çoğu yöntemi denedim ama çözüm bulamadım ve bu sorun oldukça canımı sıkıyor arkadaşlar
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim sizlere

Appstore dan apple destek uygulamasini indirip,yardim alabilirsiniz.gorunuse gore bircok seyi denemissiniz.

Aebaaeba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Wp-ayarlar-bildirim ayarlari/sifirla.
Wp-ayarlar-veri ve depolama kullanimi/(aciksa kapatin) bi de bunlari deneyin.sorun uygulama bazli gorunuyor.

Veri ve depolama kullanımını nasıl kapatacağımı yada oradan neyi kapatacağımı anlamadım hocam

Ayrıca yardımınız için teşekkürler şimdiden

Umay16umay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
7 plus kullaniyorum ama s8 tipinden cok etkilenerek 2 hafta emanet kullanma firsati buldum.Samsung baya gelismis dedim ama yeni kasa orani filan uyumsuzluklar olabiliyor-benden mi kaynakli bilmem ama internete girmek isterken sacma menuler filan acilabiliyor sacma dedigim kisisel benim ihtiyac duymayacagim seyler-2 haftada alistim ama bastaki etkileyiciligi yerini can sıkıntısına bıraktı hala gir ram temizle filan gereksiz ram depolama boşalt bir esprisi kalmadı bide oyle narin goruntusu var amanin kirarim diye tirsiyor insan.2 haftadır elime almadigim 7 plus yeniden kullaninca nimet gozuktu gozume s8 guzel hizli bir cihaz ama samsung sistemi asla ios kadar olamamis hala kendim tecrube ettim 7 plustan 1 tik daha yavas ama hizli arada kucuk takilma (ben cihazi dibine kadar kullanirim) oldu.sarj konusunda iphone 7 plus ile gercekten bubolmus dedirtiyor s8 sarji az s8 plus da arkadas az oldugunu soyledi(cihazi benim kadar yoran arkadas) ha zevk meselesidir orasini bilemem insanlar 2k bilmem kac k ekran diye telefon aliyo sarj yemesin diye full hd ye ayarliyo cam guzel tel aliyo kirilmasin diye kaba kilif takiyo ne anlami var?kisaca zevkine guvenen istedigini alir ben s4-s5-s6-s7 kullanip 7 plus gecmis biri olarak cok cok memnunum aynen 7 plus devam

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Telefonu servise göndermeden önce kişilerimi yedekleleyip daha sonra indirebileceğim kullanışlı bi uygulama önerir misiniz ?

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Sen yedekle nolur nolmaz.sifirlama filan yaparlarsa ne var ne yok gider.
Yedekkerimde yedeği geri yüklemeyi düşünmüyor fotoğraflarım zaten bilgisayara atılı sıfır bi iphone gibi en baştan kullanıcam icloud hesabımı girince yedeği geri yüklemez sanırım

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şaka gibi durumdayız basit bir telefonu senede bir değiştirmek için insanın zengin olması gerekiyor vallahi de billahi de şaka gibi

baadereser

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Ben de bu yılmdeğiştirmeyi düşünmüyorum . Normalde her yıl yeni modeli alırdım . Eskisini satıp falan .. yeni çıkan model de heyecanlandırmadı açıkçası :) r de fiyat durumu var tabi