2800 - 3400 TL Arası Sistem Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

nacruno123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar,

İşten geç geliyorum ve iki haftadır her gece sistem araştırması yapmaktan fena yoruldum. Daha AMD mi, İntel mi ona bile karar verebilmiş değilim.

Amacım günümüz oyunlarını zorlanmadan kaldıracak, gelecekteki oyunlar için yalnızca ekran kartı ve ram takviyesiyle uzun zaman beni götürecek bir pc toplamak.

Aklımdaki sistem en başından beri
i5 7500 ve gtx 1050 ti merkezli, 8 gb ramli bir sistemdi. Fakat forumlarda ve çevremde ciddi bir Ryzen baskısı var. İntel'in uzun vadede doğru bir seçim olmayacağı söyleniyor.
Benimse Ryzen'dan şu çekincelerim var:
1) Ram uyumsuzluğu ve yüksek hız ve miktarlarda ram istemesi. Bu sebepten pahalıya gelmesi.
2) Empire TW gibi eski oyunlarla ve diğer oyunlarla olası uyumsuzluk
3) İleride yazılım güncellendikten sonra bile istenen düzeye gelememe ihtimali
4) Ev kullanıcılarının doğrudan deneyimini bilmiyor oluşumuz

Bu bağlamda, 2800 -3400 bandında (+ 500 - 600 de monitöre ayırdım) sağlam sistem tavsiyelerine şiddetle ihtiyacım var. HDD'yi sonradan alabilirim. SDD'de şimdilik 128 gb yeter. F/P ürünü bir kasa ve kaliteli bir power istiyorum.

Uzun bir yazı oldu ama okuyup tavsiyelerde bulunucağınızı umuyorum. Amd, msi, intel derken çok yoruldum.

ahmetcaxir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhabalar,

İşten geç geliyorum ve iki haftadır her gece sistem araştırması yapmaktan fena yoruldum. Daha AMD mi, İntel mi ona bile karar verebilmiş değilim.

Amacım günümüz oyunlarını zorlanmadan kaldıracak, gelecekteki oyunlar için yalnızca ekran kartı ve ram takviyesiyle uzun zaman beni götürecek bir pc toplamak.

Aklımdaki sistem en başından beri
i5 7500 ve gtx 1050 ti merkezli, 8 gb ramli bir sistemdi. Fakat forumlarda ve çevremde ciddi bir Ryzen baskısı var. İntel'in uzun vadede doğru bir seçim olmayacağı söyleniyor.
Benimse Ryzen'dan şu çekincelerim var:
1) Ram uyumsuzluğu ve yüksek hız ve miktarlarda ram istemesi. Bu sebepten pahalıya gelmesi.
2) Empire TW gibi eski oyunlarla ve diğer oyunlarla olası uyumsuzluk
3) İleride yazılım güncellendikten sonra bile istenen düzeye gelememe ihtimali
4) Ev kullanıcılarının doğrudan deneyimini bilmiyor oluşumuz

Bu bağlamda, 2800 -3400 bandında (+ 500 - 600 de monitöre ayırdım) sağlam sistem tavsiyelerine şiddetle ihtiyacım var. HDD'yi sonradan alabilirim. SDD'de şimdilik 128 gb yeter. F/P ürünü bir kasa ve kaliteli bir power istiyorum.

Uzun bir yazı oldu ama okuyup tavsiyelerde bulunucağınızı umuyorum. Amd, msi, intel derken çok yoruldum.
Dostum monitör ve kasa için maximum bütçeni söyler misin yardımcı olalım ?

nacruno123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
4000 tl kendimi zorlayarak çıkabildiğim monitör dahil maksimum bütçe

ahmetcaxir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
4000 tl kendimi zorlayarak çıkabildiğim monitör dahil maksimum bütçe
Bilgisayarı internetten almanda sorun olur mu montaj yapabilir misin yoksa illa vatandan alacağım gibi takıntın var mı onuda söylersen sana uygun sistemi toplayacağım

nacruno123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
montaj yaparım. internetten almamda sorun yok. o konuda kafamı kurcalayan tek şey sıfır ve sağlam gelir mi? daha önce bu meblağda bir alışveriş yapmadım güvenirse. Sorun yok

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Intelin uzun vadede sorun çıkaracağına inanmıyorum. Ama ryzen f/p açısından mantıklı. Şimdi sana Ryzen mi önereyim Intel mi?

ahmetcaxir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7

nacruno123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Intelin uzun vadede sorun çıkaracağına inanmıyorum. Ama ryzen f/p açısından mantıklı. Şimdi sana Ryzen mi önereyim Intel mi?

Ryzen dediğim çekinceler yönünden s~kıntı çıkarmazsa ryzen olabilir. intel daha sağlam bir sistem oalacaksa intel de olabilir. Ben de kararsızım işte bilgisizlikte. Yıllar sonra heves ettik iyi bir pc almaya
--- Gönderi Güncellendi ---
Teşekkürler, değerlendireceğim

ahmetcaxir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ryzen dediğim çekinceler yönünden s~kıntı çıkarmazsa ryzen olabilir. intel daha sağlam bir sistem oalacaksa intel de olabilir. Ben de kararsızım işte bilgisizlikte. Yıllar sonra heves ettik iyi bir pc almaya

--- Gönderi Güncellendi ---

Teşekkürler, değerlendireceğim
Sistemi almazdan önce son halini yazarsanız yararınıza olacaktır :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ryzen'in ileride çoklu çekirdek avantajı ile oyunlarda öne geçeceği düşünülüyor. Ben olsam Ryzen alırdım.

~BozKurt

Doçent
Reaksiyon puanı
307