Kaydırma çubuğunu kaldırmak

Bu konuyu okuyanlar

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Blogger üzerinden HTML 5 ile tasarladığım sitede, http://www.bing.com/'deki gibi sağ tarafta bulunan kaydırma çubuğunu kaldırmak istiyorum. Hiç bir yayın yapmasam ve sayfa boyutunu küçültsem bile kaybolmuyor. Yardım edebilirmisiniz?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
HTML 5 ile ilgisi var mı yok mu bilmiyorum da normalde CSS ile bu kodla oluyor. Ha dersen ki ben bunu zaten biliyorum HTML 5'de işe yaramıyor diye anlamam web tasarımından tüm bildiğim bu. :)

Kod:
scrollbar {visibility:collapse; }

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
HTML 5 ile ilgisi var mı yok mu bilmiyorum da normalde CSS ile bu kodla oluyor. Ha dersen ki ben bunu zaten biliyorum HTML 5'de işe yaramıyor diye anlamam web tasarımından tüm bildiğim bu. :)

Kod:
scrollbar {visibility:collapse; }

Göderdiğiniz CSS kodunu ]]></b:skin> kodunun hemen üzerine ekledim ama işe yaramadı.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Göderdiğiniz CSS kodunu ]=]=></b:skin> kodunun hemen üzerine ekledim ama işe yaramadı.

Ben tarayıcımda tamamen kaldırmak için bu kodu kullanıyorum, Stylish eklentisi de CSS kodları ile çalışıyor ve bu kodu kullanıyorum, tüm bildiğim bu.

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Ben tarayıcımda tamamen kaldırmak için bu kodu kullanıyorum, Stylish eklentisi de CSS kodları ile çalışıyor ve bu kodu kullanıyorum, tüm bildiğim bu.
Yukarıya kodu yazdığınızda etkin hale gelmiş sanırım. Bu yüzden kod tam olarak görünmüyor olabilir. Kodun tam olduğundan emin misiniz. Rica etsem ilk karakterler arasında boşluk bırakarak kodu tekrar yazabilir misiniz?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Kodun tüm sitelerde çalışmasını sağlayabiliyor muyuz?

Evet yeni bir stil oluştur ve sadece bu kodu yaz (tabi ben yanındaki !important ibaresini sildim onu eklersin) kaydet etkinleştir, firefoxda bu şekilde. Chromeda ise eklerken seçeneklerde oluyor sanırım tüm urller için diye bi seçenek.

[MENTION=276710]steve78[/MENTION] kod o kadar, [MENTION=25201]cgrszone[/MENTION]'a soralım o anlar. :)

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Siteyi komple bir div elementi içine alın ve stil olarak da şunları verin.

position: absolute;
top: 0;
bottom: 0;
left: 0;
right: 0;
overflow: hidden;

ardından siteyi bu divin içerisinde istediğiniz gibi yerleştirin...

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Evet yeni bir stil oluştur ve sadece bu kodu yaz (tabi ben yanındaki !important ibaresini sildim onu eklersin) kaydet etkinleştir, firefoxda bu şekilde. Chromeda ise eklerken seçeneklerde oluyor sanırım tüm urller için diye bi seçenek.

Yapamadım :(

Sadece şunu ekliyorum:
Kod:
scrollbar {visibility:collapse !important;}

Fakat olmuyor.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188

Sadece şunu ekliyorum:
Kod:

Fakat olmuyor.

Olmaması doğal çünkü kod scrollbar isminde bir element arıyor. Bazı browserlar bunu destekler bazıları desteklemez ki genellikle çoğunluk desteklemez...

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114

Sadece şunu ekliyorum:
Kod:

Fakat olmuyor.
Firefox kullanıyorsan NewScrollbars eklentisini kur ve resimdeki gibi Scrollbars kısmında "None" seçeneğini seç. :)
cKqHzLq.png

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Arkadaşlar olaya tek browser üzerinden yaklaşmak pek doğru bir bakış açısı olmaz. Cross-Platform bir kodlama yapmak gerekir. O yüzden yukarıda verdiklerimi uygulamak en doğru yöntem olacaktır...

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Bu arada body'e overflow: hidden; verinde de scrollbar'lar gidiyor...

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
body { overflow:-moz-scrollbars-vertical; overflow-x:hidden; overflow:-moz-scrollbars-vertical; overflow-y:hidden;}