Sony akıllı telefonum şarj olmuyor

Bu konuyu okuyanlar

mrleblebi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba, telefonumun modeli Sony Xperia z1 Compact. Geçen ay telefonum şarj olurken kardeşim üstüne oturdu, şarj girişine ciddi bi baskı oldu. O günden sonra telefonu şarj edebilmek için sarj aletini girişe takıp biraz aşağı doğru bastırmam gerekti onun dışında bi sorunu yoktu. Dün akşam şarjım %1'ken şarja taktım, bu sabah baktığımda telefon açılmıyodu. Şarja tekrar taktım 1 saattir kırmızı ışığı yanmasına rağmen hala şarj olmadı telefon açılmıyor. Sorun şarj aletinde değil telefonun şarj girişinde ne yapmam gerek.
Şimdiden teşekkürler.

InfiniteDreams

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende 3,5 yıldır Z kullanıyorum şarj girişi en son 3 gün önce arızalandı telefonu aldığımdan beri 3. aynı arıza maalesef teleservice e verdim parça değiştiriyorlar..

Ar0505

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Öncelikle merhaba, telefonumun modeli Sony Xperia z1 Compact. Geçen ay telefonum şarj olurken kardeşim üstüne oturdu, şarj girişine ciddi bi baskı oldu. O günden sonra telefonu şarj edebilmek için sarj aletini girişe takıp biraz aşağı doğru bastırmam gerekti onun dışında bi sorunu yoktu. Dün akşam şarjım %1'ken şarja taktım, bu sabah baktığımda telefon açılmıyodu. Şarja tekrar taktım 1 saattir kırmızı ışığı yanmasına rağmen hala şarj olmadı telefon açılmıyor. Sorun şarj aletinde değil telefonun şarj girişinde ne yapmam gerek.
Şimdiden teşekkürler.
Eğer cihazınızın şarj soketinde herhangi bir problem yok ve dock soketinden de şarj olmuyor hatasını alıyorsanız yapmanız gerekenler çok basit…

Xperia Z’nin güç modu sorun çıkarabiliyor.

Yapmanız gereken ise;

Sırasıyla: Ayarlar – Uygulamalar – Tümü (Tüm uygulamalar). Biraz aşağıya indiğinizde “Eco modu kontrolörü” göreceksiniz. Ona dokunun verileri temizleyin. Ardından cihazı yeniden başlatın.

İşte bu kadar.
1f609.svg

Cihazınız hala şarj almıyorsa şarj soketinizde veya anakartınız da kesinlikle sorun var demektir.

Şarj soketi değişim ücreti: 50 TL’dir. Bilginize…

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Aynen bu işlemlerden sonrada olmaz ise yeni bir telefonun vakti gelmiş demektir

kosemustafa015

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben çözüm buldum sanırım telefonun şarz takılan kısmı iki taraftan sıkıca bastırın yada gene şarz takılan kısmının arkasından arka kısmından bastırın
bende işe yaradı
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben çözüm buldum sanırım telefonun şarz takılan kısmı iki taraftan sıkıca bastırın yada gene şarz takılan kısmının arkasından arka kısmından bastırın
bende işe yaradı
arka ve ön taraftan