Bilgisayarım İyi ama Her Şey Kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

rusveld

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayar özellikleri: Screenshot
Arkadaşlar youtube'dan video izledim. Aynı bilgisayar gta 5'te yüksek ve orta ayarlarda 60fps alıyor ama ben de google chrome bile kasıyor. Lütfen bilgili birileri yardımcı olursa iyi olur.

NOT: Güzel bir laptop soğutucusu var. Tüm sürücüler güncel. Hard disk dolu değil. Screenshot

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Arka plânda güncelleme olabilir, hddyi çok fazla kullanan bir servis veya program olabilir, virüs olabilir. Chrome kasıyorsa problem donanımda değil yazılımdadır.

rusveld

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yalnızca chrome değil her şey kasıyor. Masaüstü bile. Format atmayı düşünüyorum.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ve benim 8 yıllık laptop'um yeni gibi çalışıyor :D SS'leri editlemeden atarsan misal şu soruyu sormam gerekmez; Hangi Windows versiyonunu kullanıyorsun ?

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
1- Başlangıctaki programları temizlemeyi deneyebilirsin misal. Gerekmeyen şey başlamasın.
2- Masaüstünü temizlemeyi deneyebilirsin. Bilgilerini D'ye yada belgelerime at.
3- Güç ayarlarından yüksek performansı seç.
4- Bilgisayarım > Özellikler > Gelişmiş sistem ayarları > Performans sekmesinde değişiklik yapabilirsin. Tavsiyem font'ların yanındaki tiki kaldırma.
5- Özelleştirme yerinden saydamlığı kapat
vs...

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Antivirüs programıyla bi tarat derim eğer bişey çıkmazsa diğer seçenekleri dene.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Halbukisi apt-get update olsa insan sıkıldiğinda dahi guncelleme yapar:)
Sıkıntı paket yöneticisi değil, Windows henüz hazır olmayan yada düzgün test edilmemiş güncellemeleri insanların bilgisayarına yüklüyor. Tabi bunların hiçbirisi benim başıma gelmedi ve bu raporlarda bulunanlar insider olup olmadıklarını da söylemiyorlar. Anniversary yada Creators olduklarını söylemiyorlar. Kısaca %100 Microsoft'un suçu diyemeyiz her arızada. Ama Bill Gates'in sevdiğim bir sözü var :)
billgates-quotes-4.jpg

İyisini yapamıyorsanız iyi görünenini yapın - Bill Gates :)

Reaksiyon puanı
5,171
Sıkıntı paket yöneticisi değil, Windows henüz hazır olmayan yada düzgün test edilmemiş güncellemeleri insanların bilgisayarına yüklüyor. Tabi bunların hiçbirisi benim başıma gelmedi ve bu raporlarda bulunanlar insider olup olmadıklarını da söylemiyorlar. Anniversary yada Creators olduklarını söylemiyorlar. Kısaca %100 Microsoft'un suçu diyemeyiz her arızada. Ama Bill Gates'in sevdiğim bir sözü var :)
Ekli dosyayı görüntüle 26588
Valla benim gözüme en iyi görünen şey windowsta güncellemeleri kapamak:)

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Ekli dosyayı görüntüle 26588

Benimle de B.G. sevdiğim bir sözü var,
Microsoft olarak tüm dünyayı yönetecek güce ve bilgiye sahibiz, fakat şu windows dosya kopyalarken ki süreyi bir türlü doğru hesaplayamıyoruz. :(