iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Arkadaşlar bende 6s plus ı şarja takıyorum çektikleri sonra batarya kendiliğinden yükseliyor %2-3 falan sonra normal inişe devam parlaklık %80 olduğunda ise hiç gitmiyor sonra aniden %2-3 düşüyor acaba batarya Kalibrasyonu yapmalımıyım ya da reset filan telefonu da alalı çok olmadı normal 1A amper yada bazen 2.1 iPad şarjıyla şarj ediyorum

Kalibrelik olmus.tam sarj tam desarj olayina dikkat ederseniz kalibrasyondan sonra duzelir.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Uygulamalarda biraz açılışta bekletmesi ve artık ram konusunda birkaç uygulamada yeniden başlatması can sıkan iki detayı diyebilirim. Geri kalan kısımlarda hala kullanılabilir seviyede.

Hakkaten ya bu saydigin durumlar disinda mis gibi gidiyo telefon daha olumunede 2 sene var.5 sene kullaniyosun aldigin mali ne diyim.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
iPhone 6'mdan çok memnunum. Tuş kilidi yaparken arkada çalışan uygulamaları kapattığım için ram'in 1gb olması da benim için sorun teşkil etmiyor. Bence ios 12'ye kadar gider iPhone 6. Her özellik verilmese de ios 10'daki gibi yapacak birşey yok.

Orasi oyle su anda sana cevap yazdigim cihaz ipod touch 5 :) 512 ram tek cekirdek islemci :)tikir tikir calisiyo.cok performans dususi oldu yollar icersimde tabi ama bi 3-4 sene daha kullanmayi dusunuyorum.estetik olarak zaten mukemmel ipodlar(bana gore) takma kullan diyorum yani:)

SubstantiaL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Almanya dayim pasaport kaydida dahil olmak uzere (1450-1500e) iphone 6 alma imkanim var sizce ne kadar mantiklidir?

Marlon Brando

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler merhaba ,
İphone 6 plus kullanıcısıyım. İos 9.3.5 kullanıyorum , ios 10.3.3 e geçmeli miyim ? Hangi sürüm daha iyi ve hızlı ?

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Ios 10.3.3
Iphone se pil kullanim
Parlaklik ortanin biraz altinda
Bu hemen hemen her zaman ayni standarda baglamis durumda alet :)
bcdf2c228e5d7ad49567923736dea97d.png
9650fc325ce265c15803fb27a52207c1.png

M

Murat Burç

SDN Okuru
Fikir vermesi acisindan sonucta makineler ayni olmasada os birebir.yani ic assa bes yukari kisinin kafasinda bisey olusur.cesitli baslik altinda buna benzer paylasiyorum.maksat insanlar faydalansin yoksa banane...
Alakası bile yok.
Sizin yaptığınız ancak mesaj kirliliği.
OS'da birebir aynı değil biri A9 öbürü A8 kullanıyor ve ona göre bir OS yazılıyor o işlemciye optimize işletim sistemi geliştiriliyor.
A8 ile A9 arasında verimlilik olarak dağlar kadar fark var en başta biri 20 öbürü 14 nanometre
Yaptığınız sadece mesaj kirliliği

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Alakası bile yok.
Sizin yaptığınız ancak mesaj kirliliği.
OS'da birebir aynı değil biri A9 öbürü A8 kullanıyor ve ona göre bir OS yazılıyor o işlemciye optimize işletim sistemi geliştiriliyor.
A8 ile A9 arasında verimlilik olarak dağlar kadar fark var en başta biri 20 öbürü 14 nanometre
Yaptığınız sadece mesaj kirliliği

Tamam iste kardes bende onu diyorum zaten ozetle.tam olarak ayni donanim var demedik kullandigi os ayni dedik.donanim farkindan uc assa bes yukari cikar dedik.mesaj kirliligiyle ne alaka.yardimci olmaya calisiyoruz burda insanlara iyi kotu.dili degistirmeyelim her zaman uslubu korumakta fayda var.

OZC!FC!

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya benim. Bir sıkıntım var lütfen yardım edin.iphone 6 kullanıyorum.evdeki wifi bilgisayar ve tabletten girip gezinebiliyorum. Ama telefonumdan giremiyorum.yani wifi şifresini giriyorum .Ama internette gezinemiyorum.lütfen yardım edin.yeni aldım telefonu da önceden Bingöl'de iken giriyordu.şimdi balıkesire taşındık .TTNet kullanıyoruz maalesef .Evdeki tüm cihazlardan internette gezinebiliyoruz. İphone'um hariç.YARDIM EDİN LÜTFEN .ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Ya benim. Bir sıkıntım var lütfen yardım edin.iphone 6 kullanıyorum.evdeki wifi bilgisayar ve tabletten girip gezinebiliyorum. Ama telefonumdan giremiyorum.yani wifi şifresini giriyorum .Ama internette gezinemiyorum.lütfen yardım edin.yeni aldım telefonu da önceden Bingöl'de iken giriyordu.şimdi balıkesire taşındık .TTNet kullanıyoruz maalesef .Evdeki tüm cihazlardan internette gezinebiliyoruz. İphone'um hariç.YARDIM EDİN LÜTFEN .ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Oncelikle selam.agi gorup mu girmiyor?yani katiliyor mu wifi agina?

kaptan_58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Batarya kalibrasyonu nasıl yapılıyor arkadaşlar birisi anlatabilir mi ?

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Batarya kalibrasyonu nasıl yapılıyor arkadaşlar birisi anlatabilir mi ?

Internette detayli anlatimlar mevcut.resimli anlatim.birde pilini surekli bitene kadar kullan %100 olana kadar sarjdan alma.simdiye kadar kullandigim hicbir ios telde %1 gormeden kapanmadi.buna dikkat et.

kaptan_58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Internette detayli anlatimlar mevcut.resimli anlatim.birde pilini surekli bitene kadar kullan %100 olana kadar sarjdan alma.simdiye kadar kullandigim hicbir ios telde %1 gormeden kapanmadi.buna dikkat et.
Benim telefon 2 yılı dolduracak ama bu 2 sene için de sadece bir kez kalibire denetimi yaptım. Ve dediğine hiç dikkat etmedim

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Benim telefon 2 yılı dolduracak ama bu 2 sene için de sadece bir kez kalibire denetimi yaptım. Ve dediğine hiç dikkat etmedim

Dikkat etmekte fayda var.gercekte pilinin ne kadar kaldigini bilmek onemli.en olmadik yerde %10 - 20 lerde kapanmadi kotu olur.

64cbcab892f7b5cf5a118e3e2b4e6535.jpg

Yani su olay.(tam denk geldi senin yaziyla)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Ios 10.3.3
Iphone se pil kullanim
Parlaklik ortanin biraz altinda
Bu hemen hemen her zaman ayni standarda baglamis durumda alet :)
bcdf2c228e5d7ad49567923736dea97d.png
9650fc325ce265c15803fb27a52207c1.png
Bende baktım şimdi benim pil bölümünde Kullanım ve Beklemede süreleri göstermiyor şarj oranım %43 ne yapmam lazım bunun için?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
%100 sarj yapmazsan gostermez.%100 den sonra gelir
Saçma değil mi ya neden %100& den sonra gelsin, her şarj durumunda bunu görmeliyiz öyle değil mi, sizin attığınız resimde şarj durumu %24 gözüktüğü halde değerler yazıyor .

emuh

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Dostlarım merhaba. Bu zamana kadar LG,Samsung ve General Mobile kullandım. Iphone hep almak istiyordum ama üni öğrencisi olduğum için o parayı vermek istemiyordum. Ama kullandığım 3 marka ile ya serviste kavgalık oldum ya da Tüketici hakem heyetine gitmek zorunda kaldım. Artık bıktım. O yüzden şuan en uygun fiyatlı olan Iphone 6 almayı düşünüyorum. Sizce almam hata olur mu?

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Dostlarım merhaba. Bu zamana kadar LG,Samsung ve General Mobile kullandım. Iphone hep almak istiyordum ama üni öğrencisi olduğum için o parayı vermek istemiyordum. Ama kullandığım 3 marka ile ya serviste kavgalık oldum ya da Tüketici hakem heyetine gitmek zorunda kaldım. Artık bıktım. O yüzden şuan en uygun fiyatlı olan Iphone 6 almayı düşünüyorum. Sizce almam hata olur mu?

Lg,gm yi anladimda,kronikli zaten cogu telefonu.samsung’da ne sorunu yasadin?onu merak ettim.
Neyse cevaba gelicek olursak.ip6 zamani gecti artik.kullanicilarini 1-2 sene daha sallar artik bu saatten sonra.

emuh

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Lg,gm yi anladimda,kronikli zaten cogu telefonu.samsung’da ne sorunu yasadin?onu merak ettim.
Neyse cevaba gelicek olursak.ip6 zamani gecti artik.kullanicilarini 1-2 sene daha sallar artik bu saatten sonra.
S4 vardı kardeşim kenarları soyuluyordu darbe olmamasına rağmen