Viper4Windows - Ses Kalitenizi Artırın

Bu konuyu okuyanlar

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Creative veya üst markalara ait ses kartınız yoksa üzülmeyin.
Viper4Windows üst seviye modellerdeki ses işleme algoritmalarını APO(Audio Processing Object) yöntemiyle bilgisayarınıza taşıyor.
İçerisinde dahili Equalizer, Normalizer, Convolver, Binaural, Surround, Kulaklık Motoru, Quantum Değiştirici, Bass Yönetici, Yankı Ayarlayıcı, Frekans İyileştirici, IRS Çözücü gibi birçok özellik barındıran Viper4Windows, bütün ses kartlarına ve Windows sürümlerine uyumludur.
Not : İndirip denemek istediğiniz IRS dosyalarının çalışması için C:\...~\ViPER4Windows\ImpulseResponse klasörüne yüklenmesi gerekir.
Downloads (7Feb16) | ViPER's Audio

viper.png

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Anlamadığınız özellikler için yardımcı olabilirim.
Dolby, Creative gibi birçok markanın IRS linklerini isterseniz özel mesaj atın, göndereyim.

Nukermert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ses kalitesi aşırı derecede artıyor Heavy metal veya Rock n roll dinliyorsanız kulaklarınız bayram ediyor. Teşekkürler...

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Selamlar.
Anlamadığım bir şekilde program bende hiç bir işe yaramıyor veya benim kulaklarım aradaki farkı anlamıyor veyahut ben sağır oldum.(Tövbe,tövbe)
GTX570 ( Sürücü Sürümü 372.90 ) ekran kartından televizyona, Philips FTV-14 NVIDIA High Definition Audio yazılımı üzerinden HDMI ile HDMI ARC ( HDMI Audio Return Channel ) olarak bağlı, ancak seste herhangi bir değişim yok.

Hem Tv,den (Philips 40PFL6606H/12) hemde Tv üzerinden HDMI ARC ile sesi aktardığım Sony Dav-Dz 940K 5.1 Home Theatre ile bir değişiklik olmadı, acaba eksik veya yanlış yaptığım bir şey mi var ?

http://i.hizliresim.com/dXlAjQ.jpg

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Selamlar.
Anlamadığım bir şekilde program bende hiç bir işe yaramıyor veya benim kulaklarım aradaki farkı anlamıyor veyahut ben sağır oldum.(Tövbe,tövbe)
GTX570 ( Sürücü Sürümü 372.90 ) ekran kartından televizyona, Philips FTV-14 NVIDIA High Definition Audio yazılımı üzerinden HDMI ile HDMI ARC ( HDMI Audio Return Channel ) olarak bağlı, ancak seste herhangi bir değişim yok.

Hem Tv,den (Philips 40PFL6606H/12) hemde Tv üzerinden HDMI ARC ile sesi aktardığım Sony Dav-Dz 940K 5.1 Home Theatre ile bir değişiklik olmadı, acaba eksik veya yanlış yaptığım bir şey mi var ?

http://i.hizliresim.com/dXlAjQ.jpg

Çünkü ana salter hariç hiçbir ayarı açmamıssınız. (Gri Buton = Kapalı, Mavi Buton = Açık)
Programda varsayılan olarak hersey kapalı ve bazıları açılsa bile seviye olarak sıfır desibel seklinde geliyor.
Herseyi tek tek dener, ses kartınız ve ses dinleme cihazınıza en uygun ayarı kendiniz bulur, o sekilde kullanırsınız.
Örnek olarak kendi ayarımı vereyim size, onunla baslayın, beğenmediğiniz yerleri değistirin.
Preset.vpf

Bununla birlikte ses kartı sürücüsünü güncellediğiniz zaman programı yeni ses kartı sürücüsünü tanıtmak zorundasınız.
Bunun için C:\Program Files\ViPER4Windows içerisindeki Configurator.exe'yi çalıstırın. Tüm sürücüler için V4W is already installed diyene kadar isaretleyin.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Çünkü ana salter hariç hiçbir ayarı açmamıssınız. (Gri Buton = Kapalı, Mavi Buton = Açık)
Programda varsayılan olarak hersey kapalı ve bazıları açılsa bile seviye olarak sıfır desibel seklinde geliyor.
Herseyi tek tek dener, ses kartınız ve ses dinleme cihazınıza en uygun ayarı kendiniz bulur, o sekilde kullanırsınız.
Örnek olarak kendi ayarımı vereyim size, onunla baslayın, beğenmediğiniz yerleri değistirin.
Preset.vpf

Bununla birlikte ses kartı sürücüsünü güncellediğiniz zaman programı yeni ses kartı sürücüsünü tanıtmak zorundasınız.
Bunun için C:\Program Files\ViPER4Windows içerisindeki Configurator.exe'yi çalıstırın. Tüm sürücüler için V4W is already installed diyene kadar isaretleyin.
Hiç bir değişiklik yok, rica etsem TeamViewer ile yardım edermisin ?

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Hiç bir değişiklik yok, rica etsem TeamViewer ile yardım edermisin ?

Demek ki yükleme esnasında Configurator'ü ayarlamamıssınız.
C:\Program Files\ViPER4Windows içerisindeki Configurator.exe'yi çalıstırın.
Eğer doğru ayarladıysanız tamamında V4W is already installed yazar.
Eğer böyle yazmıyorsa isaretleyip OK tusuna basın.
ViPER4Windows_8.png

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Demek ki yükleme esnasında Configurator'ü ayarlamamıssınız.
C:\Program Files\ViPER4Windows içerisindeki Configurator.exe'yi çalıstırın.
Eğer doğru ayarladıysanız tamamında V4W is already installed yazar.
Eğer böyle yazmıyorsa isaretleyip OK tusuna basın.
ViPER4Windows_8.png

Aynen dediğiniz gibi fakat herhangi bir sonuç yok ?

G3N1vN.jpg

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155

G3N1vN.jpg

Viper4Windows'a ait size gönderdiğim preseti Load diyerek yüklediniz mi ?
Viper4Windows'a ait ekran görüntüsünü tekrar gönderebilir misiniz ?
Son bir kez ona bakayım, olmazsa, gelistiriciye hata raporu göndeririz.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155

G3N1vN.jpg

Bugün ses kartı sürücüsünü tekrar yüklediğimde bu durum basıma geldi.
Ancak bu sefer bu islemi arka planda müzik çalarken yapmıstım, dolayısıyla dll'ler o anda değistirilemeyip bilgisayarın bir sonraki açılısında değistirilmesi için sıraya alındı.
Dolayısıyla yeniden baslatınca düzeliyor. Eğer Windows'u yeniden baslatmak istemiyorsanız, Windows Audio Service'i yeniden baslatsanız da yeter.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bunun Linux Mint uyumu olur mu? deb uzantılı...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
tablete format sonrası kurarım bluetooth'u kendi kendine açıyor...

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
bazı realtek sürücülerde çalışmıyor bu program, vb-audio virtual cable adında ufak bi sanal sürücü ile bu sorunu aştım .
hem mobilde hem bilgisayarda kullanıyorum ;)

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Program iyi güzel ama sıkıntılı. İzleti(video) izliyorum ses sonradan geliyor biraz izletiyi de ağırdan aldırıyor. En net böyle söylenir bu durum.
--- Gönderi Güncellendi ---
@Ben Kenobi

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Program iyi güzel ama sıkıntılı. İzleti(video) izliyorum ses sonradan geliyor biraz izletiyi de ağırdan aldırıyor. En net böyle söylenir bu durum.
@Ben Kenobi
gecikme ayarlaması ayarı yanlışdadır, daha kısa sürede yapmasını sağlarsanız bu sorun hallolur :)

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
@Ben Kenobi
Settings -> Latency Settings içerisinden en düşük olan 1 küsür ms civarına alın, sorun düzelecektir.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Sağ ol. Bunun birde android için olanı var. onu kurdum ama etki etmedi. Bilgin var mı?
Telefondaki işlemci gücü yetmiyordur.
Sanırım en çok işlemci isteyen equalizer ve reverberation, bunları kapatıp deneyebilirsin.

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Root gerekiyormuş sanırım,Bendeki normal sürüm.
root+busybox gerekli
daha sonra kullanabilirsiniz
Viper-DCC(Earpods) + Dynamic System (High-End v2 + %50 ) + Viper Bass (Natural + 90 Hz + 14,8dB) + Viper Clarity (Natural + 12,0dB)
Ben bu şekilde kullanıyorum bass fazla gelirse önce dynamic sonra viper bassı kısın.
Telefondaki işlemci gücü yetmiyordur.
Sanırım en çok işlemci isteyen equalizer ve reverberation, bunları kapatıp deneyebilirsin.
tek çekirdekli 1300 küsür mhz veren galaxy wonder sıkıntısız bu özellikleri veriyor :D
flac oynamıyor ama :D
o tür uygulamalarda fazla bir şey yapamıyorsunuz bu uygulama kadar, buna fark katan şey bassda hz ayarı ve dynamic sistem.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Bs için kullanıyorum şuan, srs den farklı biraz. Programda bir çok şey ayar yaptım ama ne nedir tam anlamadım.