Türkiye en çok hangi oyunu oynuyor?

Bu konuyu okuyanlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tıklamaya bile gerek yok aslında
1. Lol
2. CS:GO
3. GTA 5
4. Minecraft

denissMDTV

Asistan
Reaksiyon puanı
127
LoL - CS-GO - MİNEcraft
bir yayıncı olarak bunları görüyoruz malesef. :D

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Youtubeda birkaç defa LoL videolarına denk geldim, biraz izledim. Gördüğüm şey iki takımın küçük bir haritada birbirine saldırmasından ibaret. Bu oyun niye bu kadar tuttu onu çözemedim, oynamadığım için bilmiyorum benim bilmediğim bir özelliği mi var ? Niye bu kadar insan oynuyor ?

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Youtubeda birkaç defa LoL videolarına denk geldim, biraz izledim. Gördüğüm şey iki takımın küçük bir haritada birbirine saldırmasından ibaret. Bu oyun niye bu kadar tuttu onu çözemedim, oynamadığım için bilmiyorum benim bilmediğim bir özelliği mi var ? Niye bu kadar insan oynuyor ?
Zamanında saatlerce Dota oynardım.
Lol de aynı mantıkla işliyor. 5 e 5 takımlar farklı stratejiler kurarak savaşıyor.

Doğru zamanda çıkması ve ücretsiz olması bence tutmasının sebebi. 10-16 yaş arası kitlenin favori oyunu.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Tamam da dota varken lol niye ?

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Zamanında saatlerce Dota oynardım.
Lol de aynı mantıkla işliyor. 5 e 5 takımlar farklı stratejiler kurarak savaşıyor.

Doğru zamanda çıkması ve ücretsiz olması bence tutmasının sebebi. 10-16 yaş arası kitlenin favori oyunu.
Bilmem videolardan hiç zevkli gibi görünmedi bana:)
Yaşa hitap etmiyor da olabilir, zaten yılda birkaç defa deneme amaçlı oyun oynuyorum o kadar.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Yanlış hatırlamıyorsam HWA gaming'in sayfasında hikaye yönünden en iyi oyun anketi yapılmıştı; GTA V,Witcher 3,Max Payne, COD serisi, SKYRIM, AC serisi seçenekleri vardı. GTA V 1. idi. Düşünebiliyor musunuz? Buradan ülkemizin 8-12 yaş aralığında ne kadar ben geymırım diyen veletlerle dolu olduğunu görebiliyoruz.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yanlış hatırlamıyorsam HWA gaming'in sayfasında hikaye yönünden en iyi oyun anketi yapılmıştı; GTA V,Witcher 3,Max Payne, COD serisi, SKYRIM, AC serisi seçenekleri vardı. GTA V 1. idi. Düşünebiliyor musunuz? Buradan ülkemizin 8-12 yaş aralığında ne kadar ben geymırım diyen veletlerle dolu olduğunu görebiliyoruz.
Tamam da GTA 5'in hikayesi gayet güzel saydıkların arasında Witcher 3 ve Max Payne hariç hepsini oynadım. Bu listede oynadıklarım arasında da en etkileyici hikayelerden biri GTA 5'deydi kaldı ki bence AC'lerle birlikte en iyi hikayeye sahipti.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
cs go, gta 5 ve minecraft free 2 play değil de ondan bence

dazzly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12

LOL delisi değilim, hiç bir oyunun delisi değilim ama zaman geçirmek için oynarım boş vakitlerimde. Bu yorumuna cevap vermeden önce sizin oynadığınız bir oyun var mıdır ? Varsa bu oyun nedir ?

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
LOL delisi değilim, hiç bir oyunun delisi değilim ama zaman geçirmek için oynarım boş vakitlerimde. Bu yorumuna cevap vermeden önce sizin oynadığınız bir oyun var mıdır ? Varsa bu oyun nedir ?
15 sene önce falan daha fazla oyun oynamışlığım var, max payne 2, civilization gibi oyunları beğenmiştim. Biraz daha yakın zamandan mirror's edge var, harcadığım vakte üzülmedim. En son da inside oyununu oynadım, içlerinde en başarılı bulduğum oyun bu. Film gibi, kitap gibi bir şeydi.
Artık oyun oynamayı vakit kaybı olarak görüyorum, ama insan oyun oynayacaksa da bu saydıklarımı veya bunun gibi kaliteli yapımları oynamalı en azından. Bir gta 5 nedir yâni, şu zamandaki hayat zaten berbatken adamlar gidip bir de bunun oyununu yapmış, ortada gözlerini para hırsı bürümüş 3 adet insan var, para için öldürüp duruyorlar tek yaptıkları bu, kültür yok, fikir yok, mizah yok, bence saydıklarımın yanında gta5 bir hiç.
Sanırım LoL tarzı oyunlar bu yüzden bana boş geliyor.

Son mesajlar