Şirket yazılımları

Bu konuyu okuyanlar

Panban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
merhaba arkadaslar iş için tüm ihtiyaçlarımızı giderebilcek yazılım arıyoruz. İnternette birçok marka kuruluş var kimisini ilk defa duyuyoruz kimisinin adı çıkmış.ben tek tek şunlar şunlar yazmak istemiyorum kriterleri, a dan z ye tüm ihtiyaçları karşılayan modern çağa uyan gelecekteki değişikleri takip eden çok kullanışlı sorunsuz işe profesyonel olarak yaklaşan bu iş amaçlı yazılımların işini iyi yapanı nedir kimdir kimlerdir. Hakkı abi herzaman yaptığı işin iyisini yapar iyisini de bilir nerde bu hakkı abi :))

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Hayâl gibi bir şey bu, bir tane program olsun bütün dertlerimizi çözsün hem de a'dan z'ye.
Bulursanız lütfen bana da haber edin:)
Bulamazsanız önce düzgün bir yazılım firması bulun ve kendinizi onlara teslim edin.

Panban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herseyden kastımız cokta uc seyler degıl bunca şirketler bu işi nasıl yapıyor yoksa :)
Profesyonel olarak temiz şekilde bir müşteri rehberi oluşturabilelim gruplayalım istediğimiz gibi görüntüleyelim mail ve sms gönderebilelim.
Mesela bu rehber için örneklerdi daha iyileri düşünülmüştür muhakkak.

Biz bu müşteri bilgilerine sözleşmeler yapabilelim fatura keselim satış alış yada muhasebe hesapları tutabilelim

Depomuza kayıt tutabilelim kökten çözsün bunu :)

İş yönetimi yapabilelim takvim hazırlayabilelim
İşlerin projelerin aşamalarını belirleyelim.

Harcama takibi yapabilelim kişilere göre

Ön muhasebe işimizi buna bırakalım.

Tüm bu verilerimiz modern şekilde tutulsun geleceğe uygun olsun istediğimizde bir exel alalım bir rapor alabilelim yıllık aylık.

Bir biri ile baglantılı akıllı bir sistem

Evraklardan kurtulalım dijital ortamda arşivimiz olsun dosyalarımız yedek olarak dursun raflarda.

Cok mu sey ıstıyoruz bunu layiği ile yapan markalar vardır bence :)

Panban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Konuyla ilgilenen arkadaslar varsa ben konuyu dun gece actim bugun youtube shiftdelete kanalinda bir inceleme paylasildi.
Hakki abi yine isinin iyisi olani gosterdi.

Videoyu izlemenizi tavsiye ediyorum

workgroup adli bir internet tabanli sistem. Isletmelerin muhasebe ofis kismini kokunden cozuyor.
Benim izlemimim daha cok internet uzerinden ticaret yapanlara agirlik verilmis bir uygulama gibi geldi kendimde inceleyecegim workgroupu

Programlar yazilimlar sektorlere gore farklilik gostere bilir ben daha cok verilerimi datalarimi kendi elimde saklamak isterdim.
Daha cok onceki yazimda oldugu gibi hizmet calisma sektorune uyan bir yazilim dusunuyordum karakteristik olarak.

Cok guzel bir incelemeydi alternatif farkli urunlerede bakilabilir ama ben cok cekindim suan birsey sormaya istemeye hakki abi şak diye inceleme hazirlattirinca :)

Birde videonun altindaki yorumlara baktim reklam almislar yine felan yazilmis elestirmisler kınıyoruz onlari şiddetle hakki abi :)

inan16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuyu görünce ilgimi çekti inceledim ve hatta üye oldum :)

Kısa bir süre önce bu konuya çözüm olabilmesi için, herkesin isteğine karşılık veren, her türlü hesabı yapabilen bir yazılım üretmek üzere çalışmalara başladım.Forumda konu açtım, incelemek isterseniz ilgili link aşağıdadır.

https://forum.shiftdelete.net/threads/is-yerleri-icin-detayli-hesap-programi.522100/

Tabi konu hala güncel ve aktifse, hortlattıysam affola :)

Panban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Konu hep aktif ben arada kontrol ediyorum ama bi sonuç yok. düşünce yapısı çok önemlidir her işte, benim düşüncem doğru bulduğum yazılımın hazırlanması ve yazılımın bizzat şirkete verilmesi serverin şirket tarafından karşılanması. Yazılımada belli aralıklarla ihtiyaçlara göre güncelleme gönderilmesi. Ana konu yazılım veriler ve server şirkette olması doğru olan budur. Yazılım site üzerindende kullanılabilir diye düşünüyorum. Senin için paylaşmak istedim iyi birşeyler bekliyorsan profesyonel yaklaşmak lazım. Hala aramaktayım yazılım :) ben iş başarısının en önemli noktasının yazılım olduğunu düşünüyorum umarım yapıcaz birşeyler buradanda bizzat paylaşıcam deneyimleri ve önerileri :)

Sanada ilgin için teşekkür ederim :)

Eyüp G.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
merhaba arkadaslar iş için tüm ihtiyaçlarımızı giderebilcek yazılım arıyoruz. İnternette birçok marka kuruluş var kimisini ilk defa duyuyoruz kimisinin adı çıkmış.ben tek tek şunlar şunlar yazmak istemiyorum kriterleri, a dan z ye tüm ihtiyaçları karşılayan modern çağa uyan gelecekteki değişikleri takip eden çok kullanışlı sorunsuz işe profesyonel olarak yaklaşan bu iş amaçlı yazılımların işini iyi yapanı nedir kimdir kimlerdir. Hakkı abi herzaman yaptığı işin iyisini yapar iyisini de bilir nerde bu hakkı abi :))
Merhaba;

Size SAP yazılımını önerebilirim. Gerekli destek için danışmanları yönlendirebilirim

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

ilk olarak ihtiyaçlarınızı belirlemişsiniz ancak bu konuda maliyet ve ölçekleme yapmak işin en can alıcı noktasıdır. Diyelim ki firmanızda 50 personel çalışıyor ve bunların sadece 10 kişisi bilgisayar başında. Düşük bilgisayar ortamı çalışmalarına rağmen size, Profesyonel fiziksel bir Server, Microsoft Server 2012 R2 veya 2016, Microsoft Exchange, MS SQL Server gibi dört adet önerinin maliyeti bile "Neden bu kadar maliyetli" sorusunu akla getirebilir.

Ölçekleme, bu yüzden sizin belirlemeniz gereken kriterleri mecbur kılar. Bu da tabii ki firmanız için en iyi kararları alabilen profesyonel bir personelinizin olmasını gerektirir. Veya sizin de belirttiğiniz gibi güvenilir bir firmaya bilişim altyapınızı emanet etmeniz gerekir. Bu işin en mantıklısı profesyonel bir personel ve ona ait ekibidir. Kendi içinizde barındırmak istiyorsanız.

Bir adet muhasebe (ön muhasebe için) gereken programın yanında ekstra olarak bir veri tabanına diğer işlerinizi, dökümanlarınızı kaydetmek istiyorsanız; bir veri tabanına ihtiyacınız var. Veya tek bir kurumun çatısı altında çalışmanızı öneririm. Microsoft gibi.

Ön muhasebe programları için devasa boyutlara gerek yok Logo gibi. Eğer çok fazla dökümantasyon ve detaylı çalışmıyorsanız. Bunun dışında bütün ihtiyaçlarınızı Microsoft ürünlerinden karşılayabilir ve ön muhasebe programlarınızı kendiniz isteğinize göre satın alabilirsiniz. Bu da maliyeti emin olun çok fazla düşürecektir. Bir kaç firmadan teklif isteyin isteklerinize uygun. Birde isteklerinize uygun programları araştırıp ücretlerine bakın. Karşılaştırdığınızdaki göreceğiniz rakamların farkı mutlaka olacaktır.

Saygılarımla

Panban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sap ile görüşmek isteklerimi ve çözümlerini konuşmak isterim ama iki kere mailleştik bir daha geri dönüş yapmadılar. görüşmek isteriz de 10 takla atıp peşlerinde de koşamayız yani.

erno ilgi gösterdiğin için teşekkür ederim, bilişim bölümü kurup bünyemizde uzman çalıştırabilcek büyüklükte değiliz, bir çok şirket içinde böyle bir maliyet fazla ve gereksiz geliyor. büyük bir bilişim girişimine girmeyeceğiz sonuçta sadece bir iş var hangi sektör olduğu önemsenmeksizin bu işin bütün işlerini bilgisayar ortamında tek bir yazılıma bırakacağız bu yazılımıda uygun bir server kurup çalıştıracağız. server için nas cihazları var daha kolaylaştı ve ulaşılabilir oldu. ama diğer yazılım konusu bi çözüm daha yok.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

büyük ölçekli çalışmalarınız yok ise o zaman modern ancak devasa olmayan bir muhasebe programı ile işinizi görebilirsiniz. Bahsi geçen ön muhasebe prgramının Ms Sql Database programına sahip veya bilgilerinizin aktarımını Ms Sql'e aktarabilecek, Excel'e aktarabilecek özellikler içerisinde olmasına özen gösterin. Zira firma bilgilerinizi kendiniz yedekleyip saklamak isteyebilirsiniz. Bu da genel olarak ortak kullanılan bir veri tabanına veya dosya biçiminde olması, sizin ileride program değiştirme de sıkıntı yaşamamanız için büyük önem taşıyor.

Mutlaka bilgi sahibisinizdir ancak yine de hatırlatmadan geçemeyeceğim; lütfen kararlarınızı bugün için değil, ileriyi düşünerek alın.

Saygılarımla