Ekran kartını AMD değil de Intel olarak göstermesi

Bu konuyu okuyanlar

ByKriss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya geçen dxdiag a bakayım dedim ekran sekmesine geldiğimde Intel(R) HD Graphics Family yazıyor. Oluşturucu sekmesinde de AMD Radeon R7 M260 yazıyor. Şimdi ben bunu çözmek için Intel i devredışı bıraktım aygıt yöneticisinden. Sonra tekrar baktım ve Microsoft Temel Görüntüleyici mi ne olmuştu ve normalde ekrantı 2GB ken 4GB olmuştu ama bir oyuna girdim açılmadı başka oyuna girdim bu sefer oynanmıyodu her saniye de takılıyodu. Yani anlayacağınız bunun bir çözümü yok mu oluşturucu sekmesindeki AMD yi ekran sekmesindeki Intel le değiştiremez miyim? Lütfen yardım ederseniz sevinirim :)

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
birisi işlemci diğeri ekran kartı (işlemci intel, GPU amd)
bide eğer intel hd graphicsi kapatmak istiyorsan aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcıları sekmesinden üstüne sağ tıklayıp devre dışı bırak diyebilirsin

~BozKurt

Doçent
Reaksiyon puanı
307
CPU=İşlemci GPU=Grafik Kartı
İntel HD Graphics gözüküyordur muhtemelen. ;)

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Yüklü olan tüm ekran kartları

Başlat Düğmesi + R tuşuna bas, çalıştır gelir oraya mmc devmgmt.msc kopyala aygıt yöneticisi açılır

Aygıt Yöneticisinden Görüntü Bağdaştıcıları sekmesinde kaç tane kartın var sücürüleri neler her bilgiyi görürsün.

ByKriss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yüklü olan tüm ekran kartları

Başlat Düğmesi + R tuşuna bas, çalıştır gelir oraya mmc devmgmt.msc kopyala aygıt yöneticisi açılır

Aygıt Yöneticisinden Görüntü Bağdaştıcıları sekmesinde kaç tane kartın var sücürüleri neler her bilgiyi görürsün.
Ya teşekkür ederim benim sorunum o değil zaten neden ekran sekmesinde amd göstermiyor?
--- Gönderi Güncellendi ---
CPU=İşlemci GPU=Grafik Kartı
İntel HD Graphics gözüküyordur muhtemelen. ;)
Evet o gözüküyor da neden amd r7 m260 gözükmüyor?
--- Gönderi Güncellendi ---
birisi işlemci diğeri ekran kartı (işlemci intel, GPU amd)
bide eğer intel hd graphicsi kapatmak istiyorsan aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcıları sekmesinden üstüne sağ tıklayıp devre dışı bırak diyebilirsin
Ama işlemci ekran sekmesinde gözüküyor ???

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Birbirleri ile bir şekilde yer değiştirtme yapmana gerek yok. Aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştıcırıcısında AMD kartın gözüküyor ve sürücüler yüklüyse sıkıntı yoktur. İntelinde sürücüsünü kur.

ByKriss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birbirleri ile bir şekilde yer değiştirtme yapmana gerek yok. Aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştıcırıcısında AMD kartın gözüküyor ve sürücüler yüklüyse sıkıntı yoktur. İntelinde sürücüsünü kur.
zaten kurdum

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710

Oluşturucu sekmesindekini ekran sekmesindekiyle değiştirmek bir çözüm değil mümkünde değil her iki grafik işlemcisinin sürücüsü kurulu ve çalışırken oyunlar intel ile açılıyorsu AMD'nin yazılımında varsayılan grafik birimini her zaman AMD isimli bir ayarla değiştirmen gerekiyor diye biliyorum AMD kullanmadığım için şuraya girip şunu yapacaksın diyemiyorum ama kurcalarsan bulursun muhtemelen.

Trktrk1907tn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yakşamlar ben direct x den bakınca ekran kartrım intel 520 yazıyor amd ekran kartını nasıl etkinleştiririm cpu z den bakınca da intel ekran kartı gözüküyor amd radeon neden çalışmıyor sürücü yoksa indirmem mi gerekir yardım edin pls