LG G6 mı Xiaomi mi 6 mı ?

Bu konuyu okuyanlar

Bilal Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Arkadaslar merhaba bu 2 telefon arasında kaldım lg g6 mı yoksa xiaomi mi 6 mı almalıyım kağıt üstünde xiaomi üstün ancak tasarım konusunda lg beni cezbediyor :) aralarımda fazla fiyat farkı yok hangisini alırsam alayım ithalatçı alacağım size soruyorum arkadaslar hangi telefonu almaliyim acil cevap bekliyorum ..

M

Murat Burç

SDN Okuru
LG G6'da kronik sorun çıkıp çıkmayacağı belli değil tek bunu söyleyebilirim.

Bilal Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
9
LG G6'da kronik sorun çıkıp çıkmayacağı belli değil tek bunu söyleyebilirim.
Bu zamana kadar çıkmadı bundan sonra da çıkacağını sanmıyorum
--- Gönderi Güncellendi ---
Çok kararsız kaldım beni tatmin edecek bişey deyin
Yorum yazacak yok mu 1 hafta içinde bi tanesini alacağım yardım lütfen ..

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Mi 6 performans olarak bir tık daha iyidir , ama 2 sininde günümüze göre performansı benzer .

G6 öneririm ama ben G6 dan epey soğudum , cihaz aslında iyi (S8 kadar değil ama fiyatı baya düştü) , ancak LG sanki göz boyama yapmış gibi , nasıl söylenir Apple gibi bir şeyler yapmış . Telefon elle tutulunca çok iyi gözüküyor ancak LG V20 de bile olan Hi Fi DAC özelliği yok mesela .

Kameralar geniş çekiyor orası öyle ancak yine V10 ve V20 de 120 derece olan açı 100 dereceye inmiş , arkasıda 135 den 120 ye çekilmiş , LG niye böyle bir seçim yaptı bilmiyorum . Bu arada geniş açılı kamera diğer telefonlardan geniş çekerken dar açılı kamera diğer telefonlarla aynı çekmiyor daha dar çekiyor , burasıda ilginç bir nokta . G6 yı kullandım 10 dakka ama baya deneyimledim özellikle kamera olarak , arkasına diyecek bir şeyim yok gayet iyi ama önde kumlanma var . Yine de normal çekimlerde iyi çeker . Mi 6 hiç deneyimleyemedim ama o da iyidir .

Bi de işlemci farkı var tabi .

Bu arada G6 da kronik sorun çıkacağını sanmıyorum .

Sen kısacası işlemciyi ,ön kamerayı ve Rami dert etmiyorsan G6 al bence , bir de Mi 6 nın arka kamerası bokeh efekti yapabiliyor bunu seviyorum baya tercih meselesi için .

G6 nın da iyi yanları , geniş açı , bence daha iyi tasarım , Ekran kasa oranı vs ..

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
G6 yi rootlayamiyorsun ben olsam mi6 alirdim
G4 android 6 kullanıyorum ona da root olmuyor (h818p). Eskiden g2 ve gm discovery ve s3 kullanıyordum onlarda root rom xposed busybox vs vs ne desen kullanırdım. Ama yıl olmuş 2017 artık gerek bile duymuyorum. Çok da önemli değil bence root olayları artık

Bilal Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Mi 6 performans olarak bir tık daha iyidir , ama 2 sininde günümüze göre performansı benzer .

G6 öneririm ama ben G6 dan epey soğudum , cihaz aslında iyi (S8 kadar değil ama fiyatı baya düştü) , ancak LG sanki göz boyama yapmış gibi , nasıl söylenir Apple gibi bir şeyler yapmış . Telefon elle tutulunca çok iyi gözüküyor ancak LG V20 de bile olan Hi Fi DAC özelliği yok mesela .

Kameralar geniş çekiyor orası öyle ancak yine V10 ve V20 de 120 derece olan açı 100 dereceye inmiş , arkasıda 135 den 120 ye çekilmiş , LG niye böyle bir seçim yaptı bilmiyorum . Bu arada geniş açılı kamera diğer telefonlardan geniş çekerken dar açılı kamera diğer telefonlarla aynı çekmiyor daha dar çekiyor , burasıda ilginç bir nokta . G6 yı kullandım 10 dakka ama baya deneyimledim özellikle kamera olarak , arkasına diyecek bir şeyim yok gayet iyi ama önde kumlanma var . Yine de normal çekimlerde iyi çeker . Mi 6 hiç deneyimleyemedim ama o da iyidir .

Bi de işlemci farkı var tabi .

Bu arada G6 da kronik sorun çıkacağını sanmıyorum .

Sen kısacası işlemciyi ,ön kamerayı ve Rami dert etmiyorsan G6 al bence , bir de Mi 6 nın arka kamerası bokeh efekti yapabiliyor bunu seviyorum baya tercih meselesi için .

G6 nın da iyi yanları , geniş açı , bence daha iyi tasarım , Ekran kasa oranı vs ..
Yorumun için teşekkür ederim galiba g6 alacağım ama ithalatçı garanti sıkıntı yaratır mı acaba

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Yorumun için teşekkür ederim galiba g6 alacağım ama ithalatçı garanti sıkıntı yaratır mı acaba
Başkası için karar vermek benim için zor oluyor ama bence olmaz . Yani en azından şu ana kadar hiç kronik sorun duymadım . Ama olurda olursa başınız ağrıyabilir .

Bilal Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Teknoloji işi birazda şans işidir deyip alacağım :))

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
g6 nın neyini alıcan. Git mi6 al :D

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
lg serisinin kronik sorunları var ve g6 modeli donanım olarak düşük en azından o paraya ben yüksek donanımlı sorunsuz ama servisi olmayan bi mi6 alırım. lg de bi nevi servissiz oluyor zaten. kullanıcılar bi sorun oluştuğunda servisin ilgilenmediklerini söylüyorlardı.

Bilal Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Sd 835 ile sd 821 arasında fazla bi fark yok bunun haricinde mi 6 lg g6 dan pek üstün değil ben lg nin görünüşünü sevdim bu yüzden almayı düşünüyorum

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Sd 835 ile sd 821 arasında fazla bi fark yok bunun haricinde mi 6 lg g6 dan pek üstün değil ben lg nin görünüşünü sevdim bu yüzden almayı düşünüyorum
Lg g6 ile mi6 yı yan yana koysan mi6 5 6 saniye daha hızlı olur. Kamera konusunda bir şey diyemeyeceğim, ama g6 ya 2700 lira verilmesinin parayı çöpe atmak olduğunu düşünüyorum. G6 alacağına 2500 liraya zenfone 3 deluxe al çok daha mantıklı. Hem daha akıcı arayüz, hem de daha iyi performans. Ama mi6 bunlardan çok daha iyidir, garanti senin için önemli değilse...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yahu neye göre daha akıcı neye göre daha iyi performans ?? İkisinde de SD821 var.
Lg g6 ile mi6 yı yan yana koysan mi6 5 6 saniye daha hızlı olur. Kamera konusunda bir şey diyemeyeceğim, ama g6 ya 2700 lira verilmesinin parayı çöpe atmak olduğunu düşünüyorum. G6 alacağına 2500 liraya zenfone 3 deluxe al çok daha mantıklı. Hem daha akıcı arayüz, hem de daha iyi performans. Ama mi6 bunlardan çok daha iyidir, garanti senin için önemli değilse...

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Daha güzel yani ? Neye göre daha güzel ? Bana göre de Touchwiz herkesi tokatlar.
Ben Touchwiz e laf etmiyorum. Zaten Zenui yi Touchwiz e benzediği için seviyorum.
Ama Zenui de Touchwiz de bile yapamayacağın özelleştirmeler yapabiliyorsun. Simgeleri falan kafana göre değiştirebiliyorsun. Çok güzel temalar var, bunlarda artı güzel şeyler. Ama Lg.ux dan akıcı olduğu kesin.

Bilal Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Öncelikle şunu diyeyim mi 6 lg g6 fiyat farkı yok 2700 tl diyen arkadası göreyim :) e dediğim gibi videolarınıda izledim mi 6 ile g6 arasında hız farkı fazla yok ..

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Öncelikle şunu diyeyim mi 6 lg g6 fiyat farkı yok 2700 tl diyen arkadası göreyim :) e dediğim gibi videolarınıda izledim mi 6 ile g6 arasında hız farkı fazla yok ..
Nasıl fiyat farkı yok? G6 en ucuz 2500 mi6 en ucuz 2040. 2000 liraya g6 mı buldun?

Bilal Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
9
:)))
2 gün sonra alacağım son yorumladınız yazın

M

Murat Burç

SDN Okuru
G6 yerine 200 katar TR garantili S7 alırdım ben. Onu tavsiye ederim.

Bilal Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Samsung un touchviz arayüzü olduğu sürece samsung almam :)

Sh@dow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:)))
2 gün sonra alacağım son yorumladınız yazın

Bende şu an 2 telefon için aynı karar aşamasındayım. Ne aldınız ? Kararınızdan memnun musunuz? Aldığınız telefonun sizce + ları ve - leri neler?

Trajectory

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Mi6 aldığın zaman kaybediceğin tek özellik ekran oranı olur onun haricinde mi6 çok çok daha üstün bir cihaz g6 dan.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Tabiki lg g6 mi6da 3.5mm jack yani kulaklık girişi yok.Lg g6yı elime alınca çok beğendim elde tutuşu tasarımı harika.2si arasında benim net tercihim lg g6 olur.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Bende lg g6 tavsiye ediyorum bu xioami markasını hiç gözüm tutmuyor birileri tarafından son zamanlarda gündeme getirildi ve balon gibi şişirilmekte

Enes patur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bro g6 aldiysan ghoat screen var mi söyler misin ona göre alicamda