Sahibinden.com'dan nasıl alışveriş yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Arkadaşlar sahibinden.com'a bir ilan verdim ve alıcı çıktı fakat ilk defa verdiğim için nasıl ne yapacağımı bilmiyorum banka hesabımı ekledim alıcıya ödeme yapması için hesap numaramı mı vermem lazım? Verdim diyelim ödeme yaptığı zaman nasıl anlayacağım ödeme yaptığını?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
IBAN vereceksin hesabına yatıracak, hesabını kontrol edeceksin paran gelmişse ürünü kargolayacaksın.

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
IBAN vereceksin hesabına yatıracak, hesabını kontrol edeceksin paran gelmişse ürünü kargolayacaksın.
Kardeşim Güvenli Ticaret diye birşey varmış, sahibinden.com üzerinden mi ne ödüyorsun, ödediğin zaman para sahibinden.com'un hesabında kalıyormuş ve kargoyu yoladığında alıcının eline ulaştığında onay verip sistem parayı veriyormuş. Fakat sahibinden.com üzerinden nasıl ödeme yapılır onu dahi bilmem.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Get açacaksın da ona komisyon alıyor sahibinden.com oralara ben de hiç girmedim bilmiyorum. Güvenmiyordur alıcı haklıdır o zaman gelip elden alsın şahsen getle uğraşamam ben senin bileceğin iş.

fatihd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Get ilanınızdan sahibinden.com %9 komisyon alır. Ürünü satarken ona göre fiyatını artırmanız lazım ki, net fiyat elinize geçsin. Aynı şehirde iseniz, en güvenli alış veriş, fiziksel olarak buluşup eşya/para takasıdır. Farklı şehirlerde iseniz, alıcı önce parayı gönderir. Parayı hesabında gördükten sonra aynı gün içersinde ürünü kargolayın. Kargo fiyatını kimin karşılayacağını ikili kendi arasında konuşarak çözebilir. Parayı almadan kesinlikle ürün göndermeyin. Paraya çok acil ihtiyacınız olmadığını ve tok satıcı olduğunuzu varsayarak Get ilanını da önermiyorum.