Sitemizde Description Ve Keywords kullanmalı mıyız?

Bu konuyu okuyanlar

Kuvvetmira

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Merhaba, seo hocası sitesinde sitemi tarattığımda keywords gerekli değil artık gereksiz diyor sizce sitemizde olması gerekir mi ? Birde metalarla ilgili hatam varsa söyleyebilir misiniz?
Site adresim

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Bütün büyük sitelere bakarsan hepsi keyword kullanıyor. Yani gerekli.

SEOCEO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sayfalarınız ve yazılarınız ile akalı konumda anlamlı kısa Keyword'ler kullanırsa tabi ki yararınıza fakat bir Makalede 3'ün üstüne çıkarsanız sizce göze hitap konusu ne derece ?

Doğal olanı 2. Anahtar Kelimeyi geçmemeli, Makale boyutuna göre.

Kuvvetmira

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Sayfalarınız ve yazılarınız ile akalı konumda anlamlı kısa Keyword'ler kullanırsa tabi ki yararınıza fakat bir Makalede 3'ün üstüne çıkarsanız sizce göze hitap konusu ne derece ?

Doğal olanı 2. Anahtar Kelimeyi geçmemeli, Makale boyutuna göre.
Peki bazı sitelerin keywordslerine bakıyorum 300 tane kelime kullanmış nerdeyse, ama en üstte çıkıyor sitesi bu işte bir terslik yok mu acaba ?

SEOCEO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Domain Yaş durumunu gözetmen bunun cevabı olabilir otoritesini çalışmalarını ve kaliteli backlink işlemlerini :)

Ayşenur unsal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Anahtar kelime yoğunluğu bulunduğunuzun sektöreün rekabet boyutuna göre değişebilir. 300 kelimelik bir makalede rekabetsiz ortamda %5-6 nın üzerine çıkmamalısınız. rekabet olan ortamda bu sayı daha da düşecektir. Bazı toolların gereksiz olarak gösteriği keywordlerden kastı yeterince tıklama almayan anahtar kelimeleriniz olabilir.

gölgeninefendisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Google'ın istediği gibi değil siz ziyaretçilerin istediği şekilde site yapmaya bakın. Keyword bana kalırsa kullanılması gerekiyor ama doğru bir şekilde kullanılması lazım. Örnek verecek olursak elmayı anlatan bir konuya armut şeklinde anahtar kelime girilirse kullanıcı sitenize armut ararken elmayla karşılaşırsa hemen çıkar buda hemen çıkma oranını artırır.

Kuvvetmira

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
artık ikisinide kullanmıyorum, google zaten descriptiondan çok içerikteki kelimelere bakıyor ona göre bir seçim yapıyor, o yüzden pek gerek görmüyorum.

Son mesajlar