Youtube ile aylık 1.500 lira kazanılıyor mu yoksa yalan mı bunlar?

Bu konuyu okuyanlar

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
5 yıla yakındır bu hesabı yönetiyorum ve ilk yıl hiç birşey kazanamadım, sonraki 2 yıl içinde 210 tl aldım, şimdi yine 42 dolar oldu ve 100 dolar olunca direk hesaba yatıyor ve ben bu işleri sadece hobi olarak yapıyorum :D yinede abone sayısı ve izlenme sayısı arttı, tabi videoları çoğunlukla direk upload ediyorum :D insanların ilgi çekici videolar çekmeye uğraşıyorum :D sırf para kazanmak için değil eğlenmek için çekiyorum :D

j5V0BW.png

kenantiger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Harcadığın emeğe göre normal bi özel sektörde daha fazla kazanırsın ve beyin yoruculuğu olmaz

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Şimdi şöyle bir olay var;

Takipçi sayısı
İzlenme sayısı
Günlük tıklanma sayısı
Like sayısı vs... vs...

Bir kanal düşünelim 3 milyon takipçisi var ve 150 tane videosu var. Videolarının en az izlenme sayısı 400.000, en çok izlenen 1 milyon civarlarında. Ortalaması 700.000 diyelim.

Like sayıları da yine ortalama 40.000 civarı.

Bu kanal sahibi aylık aynı performans ile minimum 15-20.000TL arası para kazanır.

Emine kurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İlk olarak izlenme ve reklam tıklaması onemli benim kanalim

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7
hortlatılmış madem bende yazayım.Kazanmasına kazanılır ama artık insanlar youtubeda yararlı veya eğlenceli içerikler görmek istiyor.Giripte kimse kürşad tv gibi dandik dundik kanallar görmek istemiyor(çocuklar hariç)Clickbaitler eksik eski içerikler...Eğer sağlam bir kanal açarsan ve planlarını hedeflerin doğrultusunda iyi yapar ve içten olursan aç.Yok ben para için yapıcam iki gülümseleyeceğim sonra cebim dolacak diyorsan boşa bekleme başına hazır ol.Sevdiğin güzel güncel oyunları oynayarak, onlar hakkında bilgi vererek,kanalındakilerle beraber oynayarak bu işlerde çok başarılı olabilir hatta 2 3k olsa bile sağlam bir kitlen olursa twitche geçip kalıcı bir izleyici kitlesi yakalayabilir ve parayı kırabilirsin.Hem eğlenmiş hem kazanmış olursun seni izleyen adamlarda yapmacıklık yerine samimiyet bulduğundan sıcacık bir ortam oluşmuş olacaktır.

anti_uho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bana göre enes batur denilen kişi bile ayda en fazla 20.000 kazanır

ozdemiev

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aylık 15000 dolar kazanan da var, 150 lira kazanamayan da. Ne kadar yaratıcı ve ilgi çekici konular bulabildiğine bağlı olarak değişir.

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Valla ne bu işlere bulaşırım.Ne de biri git bu işle uğraş derim. sıkıntı tutmazsa onca sene sonra ne olacak onca emek boşa gidecek.

7Fold

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Başka bir forumdan tanıdığım Rambo_FT'yi görünce konusuna mesaj bırakayım dedim. Dediklerinize olamaz diyemem ama binlerce takipçi olayı için biraz yatırım (alanıyla ilgili çekiliş vs.) durumu hızlandıracaktır. Ne kadar kalıcı takipçi getirir bilemiyrum ama takipçi dediğiniz şey Fibonacci sayı dizisi gibi katlanıyor mübarek.

ErceKerim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hobi olarak başlandıysa, iş yapılınca işkenceye dönebilecek durumdur.

Turkishsteamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çoluk çocuğa meze olayım , şebek olayım , hırsız olayım başka kanallardan içerik araklayayım dersen işin çok kolay.Kısa zamanda parlarsın , sonra aynı hızla sönersin çünkü meydan boş değil.E.baturlar , o.ışıtmaklar vs. adamlar zaten o malum kitleyi toplamışlar kazanıyorlar paralarını.

Ha özgün ve kaliteli içerik üretenlere ne oluyor derseniz , hiçbir şey.Para falan kazanamıyorlar zaten o tarz insanların ana amacı para olmuyor youtube u hobi maksatlı kullanıyorlar

sabriasem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gerçek bir iş gibi görürsen kazanabilirsin .