Parke taşıyla küçük kızın başına vuran saldırgan serbest bırakıldı

Bu konuyu okuyanlar

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
samsun.jpg

Samsun'da 33 yaşındaki Osman Ç., sokakta bisikletle gezen 9 yaşındaki A.M.A. isimli kızın başına parke taşıyla vurup kaçtı. Otogarda başka bir kızı taciz ederken yakalanan saldırgan serbest bırakıldı.

http://www.aksam.com.tr/video/yasam...-basina-vuran-pskopat-serbest-birakildi/29362

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Bu nasıl adalet be kardeşim, sadece öldürüncemi suçlu oluyor bu haysiyet yoksunları.....

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Bir haber sitesinde haberin, " 33 yaşında ki O.Ç..." diye devam ettiğini gördüm haber içeriğini okuduğumda ise şaşırmadım. Yeni Türkiye'miz çok güzel, umarım daha iyi yerlere geliriz ve bizi kıskanırlar.

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Çok güzel başlık olur o sitede konuyu açanı tebrik ederim :)

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Bizim savcı ve hakimlerimiz niye böyle.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
onunda kafasına parke taşını vurucan anlar belki...

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Şimdi soruyorum size, her defasında bu sübyancı ahlaksız şerefsizleri kurtaran sisteme ne deniyor ? Çocuklara bebeklere her türlü zararı verip ya 2 yıl sonra ya da hemen serbest kalmalarını sağlayan sisteme ne deniyor ? Bazı baş örtüsü düşmanı olan kişilerin, baş örtüsü olan kişilere ağzına geleni saymasına göz yuman sisteme ne deniyor ? Gerek devlet dairelerinde gerek eğitim dairelerinde gerekse iş hayatında kişinin dini görevlerini yerine getirmesini kısıtlayan sisteme ne deniyor ?

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

Yasaları uygulamak hükümetin işi değil ki arkadaşlar. Devletimizin işi. Yasama, Yürütme ve Yargılama hükümetlere ait birer organ değildir. Devlete ait organlardır ve bu organları yöneten de devletimizdir. Farklı hükümetlerin başa gelmesi bunu değiştirmez.

Ayrıca bu konu siyasi bir konu değil. Devletimizi direk ilgilendiren bir konudur. Siyaset yapılacak bir mevzu da değil. Yok önceki bunu yapmış, yok sonraki şöyle filan gibi bir polemik söz konusu bile olamaz. Ortada 9 yaşında bir çocuk var.

Herşeyden vazgeçtim, hiç mi delikanlı bir adam yokmuş da orda onu yakalayıp o taşı yedierecek ??!! Ne hale gelmişiz.. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın değil mi.. O çocuk bir örnek ve bu bir olaydı. Bunlar çoğalınca da mı o yılana bin yıl verilecek çok merak ediyorum..

Saygılarımla

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Merhaba,

Yasaları uygulamak hükümetin işi değil ki arkadaşlar. Devletimizin işi. Yasama, Yürütme ve Yargılama hükümetlere ait birer organ değildir. Devlete ait organlardır ve bu organları yöneten de devletimizdir. Farklı hükümetlerin başa gelmesi bunu değiştirmez.

Ayrıca bu konu siyasi bir konu değil. Devletimizi direk ilgilendiren bir konudur. Siyaset yapılacak bir mevzu da değil. Yok önceki bunu yapmış, yok sonraki şöyle filan gibi bir polemik söz konusu bile olamaz. Ortada 9 yaşında bir çocuk var.

Herşeyden vazgeçtim, hiç mi delikanlı bir adam yokmuş da orda onu yakalayıp o taşı yedierecek ??!! Ne hale gelmişiz.. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın değil mi.. O çocuk bir örnek ve bu bir olaydı. Bunlar çoğalınca da mı o yılana bin yıl verilecek çok merak ediyorum..

Saygılarımla

Adaletin tesis edilmediği yerde toplumlar kendi adaletlerini tesis etmeye çalışır ve devlet devletlikten çıkar kabile haline gelir.
Ayrıca kocaman taşı alıp küçücük kızın kafasında kıran adam salınır ama buna sinirlenip küçücük taşı kocaman adamın kafasına atarsan seni çıkarmayabilirler, bu da ayrı mesele.

Benzeri bir şekilde iki küçük çocuğu tabiri caizse kuş gibi avlayan adam, çocuklar ölmediği için serbest bırakıldı ancak tepkiler üzerine geri adım atıldı.
Adalet tepkiler üzerine yapılan birşey mi yoksa tepkilere rağmen yapılması gereken birşey mi.

Gerçekten bu konuda ciddi adımların atılması gerekir.

Entürkteynment

Doçent
Reaksiyon puanı
186
Son referandumdan sonra cumhurbaşkanı yasama.yürütme,yargıya atama yapıyor ve bir partiye üye olabiliyor.Sonuç olarak üye olduğu partide hükümet olduğundan yasama,yürütme hükümetten bağımsız değil şuan.
--- Gönderi Güncellendi ---
Veya olmayacak artık.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Adaletin tesis edilmediği yerde toplumlar kendi adaletlerini tesis etmeye çalışır ve devlet devletlikten çıkar kabile haline gelir.
Ayrıca kocaman taşı alıp küçücük kızın kafasında kıran adam salınır ama buna sinirlenip küçücük taşı kocaman adamın kafasına atarsan seni çıkarmayabilirler, bu da ayrı mesele.

Benzeri bir şekilde iki küçük çocuğu tabiri caizse kuş gibi avlayan adam, çocuklar ölmediği için serbest bırakıldı ancak tepkiler üzerine geri adım atıldı.
Adalet tepkiler üzerine yapılan birşey mi yoksa tepkilere rağmen yapılması gereken birşey mi.

Gerçekten bu konuda ciddi adımların atılması gerekir.

Son referandumdan sonra cumhurbaşkanı yasama.yürütme,yargıya atama yapıyor ve bir partiye üye olabiliyor.Sonuç olarak üye olduğu partide hükümet olduğundan yasama,yürütme hükümetten bağımsız değil şuan.
--- Gönderi Güncellendi ---
Veya olmayacak artık.

Peki insanlar nerede ? Hiç mi kimse yok orada arkadaşlar. Hiç mi kimse komşu değil, hiç kimse birbirini tanımıyor mu ?
En acısı da insanlık nerde ? Ne kadar tepkisiz ve ne kadar duyarsızlıştırmışlar bizleri değil mi ? Ben böyle görüyorum açıkça.

Yok ellemeyin o komşu şunlardan, öbürü de bunlardan. Ne halleri varsa görsünler mi yani..

Saygılar

Entürkteynment

Doçent
Reaksiyon puanı
186
Ben sadece ilk yazdığınıza cevap yazdım. Bunu da sizi herhangi bir parti taraftarı olarak görmeden yaptım. Diğer söylediklerinizde haklısınız. Bence o bunlardan şu şunlardan diyip iyi olunca ileri çıkan kötü olunca geri çıkan hükümetin kendisidir. Ben sadece buna sitem ettim. Amacım siyaset de değil. Bir vatandaş olarak fikrimi söyledim.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Ben sadece ilk yazdığınıza cevap yazdım. Bunu da sizi herhangi bir parti taraftarı olarak görmeden yaptım. Diğer söylediklerinizde haklısınız. Bence o bunlardan şu şunlardan diyip iyi olunca ileri çıkan kötü olunca geri çıkan hükümetin kendisidir. Ben sadece buna sitem ettim. Amacım siyaset de değil. Bir vatandaş olarak fikrimi söyledim.

Merhaba,

size karşı herhangi bir hedef alan bir yazı yazmak için değil sadece sohbet amaçlı cevaplamıştım. Konuyu tartışabiliriz diye düşündüm.
Siyasetin bulaşmadığı bir yer yok maalesef. İnsanların adalete bakış açısı ne kadar karanlık değil mi ?..

Saygılarımla

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
haberlerde saldırganın serbest bırakılmadığı, %40 zihinsel rahatsızlığının daha önceden olduğunu ve ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde gözetim altında tutulduğunu güncel bir bilgi olarak sunmuşlardır.

bizim haber kanallarımız ne yazık ki araştırmadan etmeden haberi ham haliyle vermiş anlaşılan...

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Teşekkür ederim.Maalesef insanlarımız çok fazla kutuplaşmış.

haberlerde saldırganın serbest bırakılmadığı, %40 zihinsel rahatsızlığının daha önceden olduğunu ve ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde gözetim altında tutulduğunu güncel bir bilgi olarak sunmuşlardır.

bizim haber kanallarımız ne yazık ki araştırmadan etmeden haberi ham haliyle vermiş anlaşılan...

Merhaba,

Dünyanın hangi gelişmiş ülkesinde haber kanalı veya gazetesi kendi ülkesini kötülüyor ? Hele bir yapsınlar. Zaten yapmazlar ki. Vatandaşlar da kendi ülkesindeki siyasetçiyi eleştiriyor. Dikkat edin lütfen sadece siyasetçisini. Devletine veya devletine ait herhangi bir organı değil. Ne içerde ne de dışarda zarar veriyorlar. Ancak ülkemizde öyle bir televizyon ve haber zihniyeti var ki.. Aklım bir türlü almıyor. İnsanları bir anda yanıltabiliyorlar. Sanki o adamın durumuyla ilgili haber işlediği suç tarihinde belli değildi..

Uzun yıllar önce amerikalı bazı kimselerin televizyon hakkında söyleidği bir lafı hiç unutmam. Genç yaşta duyduğumdan beri de izlemem. Televizyon için "aptal kutusu".. Çünkü bazı kimseler ancak televizyonla bütün bir kesime ulaşıp yönlendirebiliyorlar.. İnsanlar arasındaki iletişimimiz bu yüzden kopuk olmasın..

Saygılarımla