TürkNet nasıl ? Memnun musunuz?

Bu konuyu okuyanlar

mehmetyasar27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Baglatan arkadaşlar varmi memnunmusunuz isleyiş surecinden digiturk u kapattim bi faturam eksildi internet alim diyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Türknetten memnun musunuz ?
Başvuru süreci nasıl gelişti ? Sizce Türknete geçmeli miyim ?

zaferozkan

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Harika kota yok 24 mb kullanıyorum hız hiç düşmüyor

mehmetyasar27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ayin 14 u itibari ile turknet e basvuru yaptim telefon ile evraklar e posta adresime gonderildi ciktisini alip imzalayip kimlik fotokopim ile turknet e gonderdim 19,50 kargo ucreti aldi mng kargo ile ertesi gun telekomdan gelip apartman girisindeki ankastreme uc acildi evraklarim turknet e ulasti ve suan turktelekomin telefon ve internet hattimi acmasini bekliyorum ondan sonrada turknet tarafindan baglantilarim saglanicak ilk isleyis surecim bu sekilde arkadaslar baglandiktan sonrada gunceleme yapacagim aldigim paket 150 gb akn yil sonuna kadr 4x50 gb ektra akn vericekler ve 1000 dk telefon telefonu mecbur baglatiyorsunuz odeme icin internettenden basvuru yaparsaniz kredi karti istiyor telefonla yaptginzda banka ile odeme yapabiliyorsunuz eger vdsl alt yapiniz varsa modeminiz yoksa 185 liraya zte marka modem gonderiyorlar lakin adsl alt yapisi varsa herhangi adsl modem kullanabilirsiniz

mehmetyasar27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Guncelleme
Bugun itibari ile turknet aktivasyonum tamamlandi ancak ilk dakikadan sorun yasadim telefonda bana aktivasyondan sonra kurulum icin gelenecegi bilgisi verildi ancak sabah aradigimda kurulum icin elektrikci cagirmam gerektigini soylediler 100 liraya hattimi baglattim suan aktif kullaniyorum 13mbit hic geliyor. Ancak hic 13 luk bi hiza benzemiyor yeni oldugu icin zamanla oturacagini soylediler simdilik bukadr baglatmayi dusunenlere yardimci olduysam ne mutlu

johan_06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende çok tereddüt ede ede bağlattım turkneti 1 hafta içinde açıldı daha bugün kullanmaya başladım. Aslında hattım 2 gün önce açıldı ama bir türlü internet yoktu aradım arıza kaydı falan bıraktım. Hatta iptal ettirmeyi bile düşündüm sonra ttnet ekibi geldi halletti artık girebiliyorum. Şuan sorunum yok inşallah da olmaz. Paketim 75mbps. Şurayada hız testini koyayım. Yalnız en sevmediğim yönü turnet teknik arıza bölümünü aradığımda yarım saat bekledim bağlanmak için sonra sinirlenip kapattım. Böyle 2-3 defa bekledim anca bağlayabildiler beni. Müşteri hizmetlerine işiniz düşmesin çok sıkıntılı. İnternet erişimini alana kadar katlanın bu adamlara gerisi kolay. Ben hayalimde bile bu kadar hızlı internet kullanmadım. Nazar değmez inş. :) Edit: yazmayı unuttum arkadaşlar kargo parası çok fena giryor, sözlemeyi bikere gönderdim hata var dediler bidaha gönderiyim derken 30tl kargoya vermiş oldum daha işe başlamadan.
6397922954.png

Son düzenleme:

MevlutOrhanTr

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Denizli de olup turk.net kullanan var mı :) Dsmart 8 mbps hız 50 gb kotaya 60 tl vermek canımı yakıyor.Müşteri hizmetleri çok iyi ama 60 tl ye o hız o kata kazık gibi kazık :)

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
İlk abone olurken aninda aciyorlar musteri hizmetleri ama abone olduktan sonra cok bekliyoruz telefonda malesef

Fearless123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
böyle superonline olmaz olsun 6.30 mbps alıyorum kaç kere aradım sizin için görüşme sağlıcağız diyorlar sürekli sonra ayın ortalarına kadar geçiştiriyorlar sonrada kotanızı doldurmuşunuz yenilendiğinde düzelmezse tekrar arayın diyorlar ben aramaktan bıktım kaç kere anlatıyorum sürekli aynı şeyleri konuşuyoruz düzeltin artık diyorum çözüm yok sözlesme bitsinde türknete geçicem hem taahütsüz memnun olmazsam çıkarım fiyatıda uygun hızıda iyi kota konusundada baya iyi kendi altyapılarındaysanız kota yok ama türktelekomun altyapısını kullanıyosanız 150 gb kotası var aştığında hızın yarısına düşüyormuş ama tam bilmiyorum akk girince tam olarak hızı ne kadar düştüğünü ama aklımda böyle kalmış

xemreg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selamlar,

Öncelikle bilinmesinde fayda var. Türkiyede 3 adet alt yapı var bunlara ttnetin dahil olmadığı bir düzende aşağıdaki tüm şirketler bu yapıya dahil.

Türkcell Superonline
Vodafone
Türksat kablo haberleşme

Alt yapı olarak birde bildiğiniz üzere TTnet var. Adsl ve vdsl gibi telefon hattından yayılan bütün internet teknolojilerinde ttnet tekel durumunda fakat diğer taraftan bazı şirketler kendi çözümlerini üretiyor bunlardan biri turk.net turknet omurgadan sonraki bütün cihazları bünyesinde barındırıyor. Yapa da ise bütün alt yapıyı kendi verdiği için kota olmadan hizmet verebiliyor. Yapa noktalarının neye göre belirlendiği yada nerelerde olduğu belirsiz ama bir kısıma kotasız internet verdiğini söylüyor. Ayrıca yapa denilen alt yapının bir yansıması görünmüyor OAŞ Ortak alt yapı şirketine dahil olmuş olabilir yada toplu alım ile paylaşımsız bir anlaşma yapmış olabilir ttnet ile. Bu kısmı açıkcası kavrayamadım. Sonuç olarak adamlar hizmetine güvenerek taahhüt gibi belgeler istemiyorlar. Bu şu demektir elimden geleni yapacağım ama bana zorunlu değilsin. Bu güzel bir düşünce ve desteklenmesi gereken bir düşüncedir.

Şahsen bir zamanların en ucuz ve en kaliteli servisi türksattı bu yeni yasadan sonra kotaları ve hızları düşse de bulundukları bölgede sıkıntı olmadığı taktirde verebildikleri hızın haddi hesabı yok. Çok daha fazla veriyi kaldıra bilecek bir kablo üzerinden evinize bağlandığı ve adsl, vdsl gibi bakır ince bir kablodan geçmediğinden dolayı çok daha verimli. Ayrıca sistamatik bir şekilde müşteri ile ilgilenmeleri de güzel 4 saat içinde kapınıza kadar gelen ekipleri ttnet yada başka firmada göremezken türksatta bunu görebiliyorsunuz. Alt yapısı neden eksik kalıyor bilmiyorum ama asıl yaygınlaşması gerekenin kablo internet olduğuna inanıyorum.

TTnetden kurtulmak isteyenlerin fazla seçeneği yok. OAŞ kuruldumu bilmiyorum ama kurulması kullanıcılar için çok önemli. Bunu desteklemeyen tek firma ttnet. Şu an için yapılabilecek aşağıdaki şirketlere yönelmek.

Turkcell Superonline
Turksat Kablo İnternet
Vodafone

Vodafone kısıtlı bir bölgede sessiz sedasız fiberlerini döşüyor daha çok yeni ama güzel bir gelişme muhtemelen kendi gsm hatlarını desteklemek için yatırım yapması gerekiyordu fakat bu bize yansıyacaktır. Bütün operatörlerin kendi alt yapıları varken sadece vodafonun olmasa muhtemelen rekabet edemeyecekti.

Kolay Gelsin..

Can Pakalın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam ttnetin fiberinde problem yok , adsl veya vdsl ini kullanmayın direk çöp , TürkNET 'e gelicek olursak şimdiye kadar kötü bir yorum görmedim 250 kişilik yazılımcılar grubumuz var çoğu TürkNet kullanıyor kullanmayanlarda geçmeye başladı :)

hknorl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TÜRKNET'e birkaç ay önce TTNET'den yalın internet kullanırken taahhütümün bitmesine 5 gün kala başvurdum. Taahhüdümün bittiği gün geçiş işlemlerini yaptılar internetim hiç kesilmeden geçişim sağlandı portum da değişmedi ve hattımın alabileceği en yüksek hızı aldım o kadar olumsuz yorumdan sonra kararsızdım fakat ben çok memnun kaldım arkadaşlar. Mevcut hattından memnun olan arkadaşlar hiç düşünmeden başvurabilirler.
Yeni üyelikte ücretsiz bir ay kullanım kampanyasına katılmak isteyen arkadaşlar
Beni referans göster, bir ay ücretsiz internet kazan!

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Hızlı diyorlar herkes kullammaya başlamış zorunlu sözleşme yok istediğin zaman aboneliğinizi başlatıp sonlandırıyorsunuz 100 mhps e kadar destek var altyapısı oldukça iyi kesilmeler olacağını sanmıyorum Bende geçiş yapacam ama TTNET teki sözleşme yüzünden 2018 ayının sonlarına doğru geçerli olduğu için iptal ettirmem için 300 tl ödeme yapmam gerekiyormuş seneye 100 tl ye düştüğü zaman ya da ne kadar vermem gerekiyorsa verip iptal ettircem yok böyle dünya ya zorla kullanıyoruz servisleri rezalet teknik arıza oluyor ekip 2 hafta sonra geliyor ya da hiç gelmiyor şikayet edince peşimizde bi güzel koşuyorlar :)

resmiplaka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba. Belki bu başlık doğru yer değil ama bulamadım ilgili bölümü..

Bi soru sormak istiyorum.turknet abonesi oldum. İlk kez tel ve internet bağlanacak.Ttnet Ankastreye hattı verip üzerine ismimi yazmışlar. Ama iç tesisat baglayacak arkadaş geldi , biraz inceledi, 'bunu niye buraya çakmışlar' diyerek TTNet in çaktığı kroneden hattı çıkardı başka kroneye çaktı ve iç tesisat bağlantısını yaptı. Beni aradı, ekrana çıkan no benim sabit abone numarası idi. Yani evdeki tel açıldı (doğru abone no ile)..

Benim aklıma takılan şu; hattım VDSL destekliyor, VDSL hizmeti alacağım, acaba Krone değiştirdiği için bu sistem karışmış olabilirmi? Yani adsl ve VDSL hatları için kroneler farklılık gösterir mi?

kerimcelik1717

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Belki bu başlık doğru yer değil ama bulamadım ilgili bölümü..

Bi soru sormak istiyorum.turknet abonesi oldum. İlk kez tel ve internet bağlanacak.Ttnet Ankastreye hattı verip üzerine ismimi yazmışlar. Ama iç tesisat baglayacak arkadaş geldi , biraz inceledi, 'bunu niye buraya çakmışlar' diyerek TTNet in çaktığı kroneden hattı çıkardı başka kroneye çaktı ve iç tesisat bağlantısını yaptı. Beni aradı, ekrana çıkan no benim sabit abone numarası idi. Yani evdeki tel açıldı (doğru abone no ile)..

Benim aklıma takılan şu; hattım VDSL destekliyor, VDSL hizmeti alacağım, acaba Krone değiştirdiği için bu sistem karışmış olabilirmi? Yani adsl ve VDSL hatları için kroneler farklılık gösterir mi?

Krone yi bağlantı klemensi olarak düşünün. İki kabloyu birbirine bağlamaktan başka bir fonksiyonu yoktur.

Krone yani bağlantı kutusu ile modem arası kablonun kalitesi vdsl hızını olumsuz yönde etkileyebilir. Bina içi tesisat iyidir inşallah.

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
Kuruluma gelen ekip sıkıntılı deniliyordu. Birde problem olduğunda Turktelekom'la çalıştıklarından gecikmeli oluyor hızlı bir servis yok deniliyor. Alternatif netSpeed var. Fiber desteklemiyorsa netSpeed geçilir bence. 16 MBPS AKK'siz Limitsiz 49 Tl.

reyuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5 aydır kullanılıyorum. çok tereddüt ederek bağlattım. herhangi bir aksaklık yok telekom ekipleri gelip bağladı. sorun olmadı. önceden vodafonede kota bitmeden önce bile çok verimli değildi. kota bittiğinde internet felç. şuan öyle bir sorunum yok ve vdsl kullanıyorum. tebrik ederim bu firmayı.

gplaces

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
576BCBE3-EFDE-4AA4-9A6F-88CEBFE114D9.png
576BCBE3-EFDE-4AA4-9A6F-88CEBFE114D9.png
Valla akn yok tahüütte yok hızım kırsal alan olduğu için ve fiber altyapı olmadığı için alabileceğim en yüksek hız daha ne olabilir ki ve fiyatı normalde 60 lira ama ben engelli tarifesinden kulandığım için 45 lira ödüyorum daha ne isteyebilirim ki

5873801adsl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türknet'i tüketiciler mahkemesine vereceğim evime gelip kurulum yapmadıkları halde bana 100 TL fatura çıkartıyorlar kimseye tavsiye etmiyorum müşteri hizmetlerine bile bağlanılmıyor

gezgin55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
13 temmuz 2018 de sözleşmemi yaptım, evraklarımı gönderdim . evrakların ve başvurumun sorunsuz olduğu ve internetimin bağlanmasımın beklemem gerektiğini içeren mesaj geldi. 2-6 günde bağlantının gerçekleşeceği tahvüt edildiği halde 7 gün geçmesine rağmen bağlantının gerçekleşmediğinden
bana bu gün içinde geri dönüş yapılmadığı taktirde cayma hakkını kullanacağımı, uğradığım haksızlıktan dolayı tüketici mahkemesine başvuracağımı tarafınıza bildiririm. ama ne cevap veren var, nede arayan. olmayan internet için destek mesaj gönderin diye auto mesaj geliyor. benim sorunum ile ilgili destek mesaj başlığı bile yok. olmayan internetin sorununu bildirdim aptalca. mahkemeye düşsek hakim soracak internet kullanmadım diyosun ama bak oğlum sorun bildirmişsin. ver adamların parasını derse ben ne derim?
63 yaşındayım şimdiye kadar hiç sakat işler yapıp aptal konumuna düşmedim.belki çok defa kandırılmış olabilirim ama ilk defa aptal konumuna düştüm. size tavsiyem aman bu gibi firmalardan uzak durun.
22.png

MevlutOrhanTr

Asistan
Reaksiyon puanı
86
13 temmuz 2018 de sözleşmemi yaptım, evraklarımı gönderdim . evrakların ve başvurumun sorunsuz olduğu ve internetimin bağlanmasımın beklemem gerektiğini içeren mesaj geldi. 2-6 günde bağlantının gerçekleşeceği tahvüt edildiği halde 7 gün geçmesine rağmen bağlantının gerçekleşmediğinden
bana bu gün içinde geri dönüş yapılmadığı taktirde cayma hakkını kullanacağımı, uğradığım haksızlıktan dolayı tüketici mahkemesine başvuracağımı tarafınıza bildiririm. ama ne cevap veren var, nede arayan. olmayan internet için destek mesaj gönderin diye auto mesaj geliyor. benim sorunum ile ilgili destek mesaj başlığı bile yok. olmayan internetin sorununu bildirdim aptalca. mahkemeye düşsek hakim soracak internet kullanmadım diyosun ama bak oğlum sorun bildirmişsin. ver adamların parasını derse ben ne derim?
63 yaşındayım şimdiye kadar hiç sakat işler yapıp aptal konumuna düşmedim.belki çok defa kandırılmış olabilirim ama ilk defa aptal konumuna düştüm. size tavsiyem aman bu gibi firmalardan uzak durun.
Ekli dosyayı görüntüle 45650
Abi siz internetten mi başvurdunuz yoksa bayisinden mi ? Bende türk net e geçmeyi dünüşünüyorum hem kotasız hemde tahadütsüz diye de.Şuan dsmart kullanıyorum bana 150 gb kota 16 mb hız 24 ay kalma sözüne 78 tl diyorlar.

gogocu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Baglatan arkadaşlar varmi memnunmusunuz isleyiş surecinden digiturk u kapattim bi faturam eksildi internet alim diyorum

Denizli de olup turk.net kullanan var mı :) Dsmart 8 mbps hız 50 gb kotaya 60 tl vermek canımı yakıyor.Müşteri hizmetleri çok iyi ama 60 tl ye o hız o kata kazık gibi kazık :)
aman sakın çıkma yine fatura ödersin ben abonelik iptal başvurusu yaptıktan sonra 2 ay sonra 2 aylık ödenmemiş faturanız var diye mesaj geldi.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bizde başvurduk Türknete
iyi o başa iyi bak çıkarken patlatacak türknet

Bizde başvurduk Türknete
iyi o başa iyi bak çıkarken patlatacak türknet
Ekli dosyayı görüntüle 45650
üzülmeyin o kadar bağlantı gelmesede fatura gelir ay sonu

Son düzenleme:

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Yaklaşık 1 yıl olucak TurkNet e geçeli hatta bu sürede nakil işlemi bile yaptım hiç bir sorun yaşamadım 3 günde bağlandı 2 günde nakil işlemi oldu bi kaçkez arıza oldu ancak ttnet kaynaklıydi hemen düzeltildi kotasız 30 mbit İnternet kullanıyorum bundan iyisi samda kaysi

gezgin55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
13 temmuz 2018 de Sözleşme yaptım 27 temmuz 2018 da bağlandı hız yaklaşık 42 + 16 Civarında fena değil. 01.08.2018 tarihli iki ayrı fatura düzenlemişler 40tl modem kurulum + 64.99 tl net için. şu an için sorun yok ama netde okuduğum şikayetler benimde başıma heran gelebilir diye tedirginim.

SerhatAdn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
a

Bende türknet e başvurdum bu gün fakat tereddütlerim var. TTnet şu anda bana 23 up a 3 down veriyo sabit hiç değişmiyo veri trafiği falan yok. Modeme gelen bağlantı bant sınırı FTTC Fiber internet yani 70 mbps down a 41 mbps up. En azından 60 down a 10 up alabilirsem bu fiyata benim için velinimet olur sizce verirler mi ?

Bu da max veri hızı

Ekli dosyalar

• TTNET.png
    TTNET.png
    88.8 KB · Görüntüleme: 715
Son düzenleme:

Horizon rock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 ay ücretsiz internet için turknete abone olurken ...JLK73WI98CWU... bu kodu verin 1 ay fatura ödemeden arkadaşını getir kampanyasından faydalanın. Not. Engelli bir kardeşiniz..

hb_barak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha yeni şikayet ettimm.. Tam şikayet metni ona göre karar verin
Son zamanlarda yaygınlaşan nitelikli dolandırıcılık olarak gördüğüm bir çok insanında benim gibi etkilendiği süreç ile ilgili önlem ve mğduriyetimin giderilmesini talep ediyorum.Turk.Net Dsl firması müşteri temsilcisi ile iki kez telefon görüşmesi yaptım. ilkinde ben sonrasında onlar aradı.
Adrese dayalı hatta bina ve daire numarasına kadar kontrol ederek iki görüşmem de çok sanşlı olduğumu ve 100 Mb VDSLinternet sağlayacaklarını dile getirdiler bunun üzerine bir önceki DSL firmasına (Superonline) 320 TL ceza ve superonline ücretsiz verdikleri modemlerini aldıkları için 350 TL ücrete yeni bir modem almak zorunda kaldım ve Aylık Turk.Nete daha fazla para ödemeye razı oldum. Her şey daha hızlı (100 MB)internet vaadleri için.(Super online aylık ödeme 49 TL Türk.net 64 TL) Sonra sında Türk.Nete geçişim sağlandı ama internetim bir önceki DSL hızı ile aynı kaldı. Defalarca itirazda bulundum hem online işlemler ile hemde müşterihizmetlerini arayarak. En sonunda bu hafta içinde sokağımızda çalışma olduğunu ve 100 mb internet vereceklerini söylediler ve telefonuma mesaj yolladılar aradan haftalar geçti çalışmanın bittiğini portların açılması gerektiğini söylediler 2 güne kadar biter denildi yine günler sonra aradğımım da ve şikayette buluduğumda bu seferde çalışmanın olmadığını 100 mb veremeyeceklerini söylediler. Sonra süreç tekrar tkrar dönüldü Sonrasında aşka irim tekrar size hız kontrolü yapsın adrese dayalı tekrar kontrol etsin diyerek yeni bir süreç daha başlatılar. Tammamen kandırma ve oyalama taktiklerine giriştiler. Bir taraftan da veremedilkleri tahahütlerine uyamadıkları internetin faturalarını tarafıma düzenlemeye devam ediyorlar.
Satış temsilcileri müşteri hizmetleri aslında kendi alt yapılarında olmadığı halde insanları kandırarak diğer DSL firmaları ile haksız rekabet oluşturuyor ve insanları hem maddi hem manevi zararlara sürüklüyolar. Şikayetimin dikkate alınarak bir önceki DSL firmasına ödediğim cezanın ve modem ücretinin tarafıma ödenmesini. Diğer insanların benim gibi kanırılıp mağdur olmaması için gerekli önlemlerin alınmasını talep etmekteyim.

kadirsacu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar malum ülkemizde kota derdi kalmadı Ben superonline ADSL 8 mbps kullanıyorum Şubat ayında taahhütüm bitecek ve mersinde merkeze yakın bir yerde ikamet ediyorum Turknete geçen arkdaşlar varmı Kullananlar memnun mu Geçsem memnun mu pişman mı olurum Yorumlara bakıyorum memnun olanlar da var firmaya inanılmaz şekilde sövende var Sizde ricam sadece kullananlar ve kullanan arkadaşları olan varsa yorum yaparsa sevinirim ve türknetin internet sitesinden ne kadar hız alırım diye baktım ve 16 mbps olarak gösterdi bu hızı alırmıyım Superonlineden caymamın sebebi yalın ADSL pakete 89 TL demesi 8 mbps için bu çok ve zaten interneti kullan sayısı 6 kişilik bir aile olmamıza rağmen 2-3 kişiyiz.