Donma Problemi

Bu konuyu okuyanlar

Halx105d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi geceler herkese. Geçen sene ASUS ROG STRIX GL502VT-DS74 satın almıştım. İşletim sistemi : 64 bit , Win10 , i7 6700HQ , 2.6 GHz , 16 GB RAM . Ekran: Intel(R) HD Graphics 530 ve NVIDIA GeForce GTX 970M mevcut. Ama oyunlarda 2-3 saniyelik donma problemlerim oluyor. HD Graphics i devre dışı bıraktım fakat bilgisayarın arayüzünde problem olunca oyuna girip denemeden geri eski haline getirdim. Driverları güncelledim , eski sürümleri yükledim denedim fakat sorunum çözülmedi. Bu arada işlemci sıcaklığı normal seviyede oluyor oyunda bile. Oynayış deneyimini çok etkiliyor bu sıkıntı. Yardımlarınızı bekliyorum.

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Disk kullanımın %100 mü gözüküyor peki oyundayken
Edit : Veya oyunda değilken de %100 mü gözüküyor

Halx105d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuan oyundayım son durum bu
Adaaaaaaaaaaaaaaaaasız.png

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
görev yöneticisin bi resmini atsan

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Normal gözüküyor anlayamadım. Yeni yeni mi böyle olmaya başladı yoksa en baştan beri mi böyleydi

Halx105d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni böyle olmaya başladı. Herşey normal fakat öyle bir problem oluşuyor. Virüs dediler tarama yaptım bugün bir tane bile tehdit yok. Görüntü bağdaştırıcı ayarlarında ya da kullanımında bir sorun olabilir mi ?

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Valla ben de bir anlam veremedim yani sonradan olunca insanın aklına direkt virüs geliyor tabi. Görüntü bağdaştırıcı ayarlarıyla ilgili olsa neden böyle durduk yere olsun

Halx105d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bi ara internet siz kaldım 3 hafta superonline yüzünden . Bu olay 1 ay önce oluyo . Ekran parlaklığım degismiyo du . İnternette inteli eski sürümem cevirmem soyleneiyodu oyle yaptım oldu .
Daha onceden elledım o ayarlara yanı

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Bi ara internet siz kaldım 3 hafta superonline yüzünden . Bu olay 1 ay önce oluyo . Ekran parlaklığım degismiyo du . İnternette inteli eski sürümem cevirmem soyleneiyodu oyle yaptım oldu .
Daha onceden elledım o ayarlara yanı
O zaman bi tekrar inteli güncelleyip dene donma geçerse parlaklık için başka bir yol bulursun

Halx105d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O zaman bi tekrar inteli güncelleyip dene donma geçerse parlaklık için başka bir yol bulursun

O yolu da denedim fakar bir sonuca ulaşamadım . birkaç yöntem daha arayacağım çözülürse dönüş yaparım

Halx105d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunu çözdüm sanırım . İlk oyunda problem çıkmadı 1-2 hafta önce access point almıştım (wifi sinyal arttırıcı) üst kattan çekmediği için. Witcher 3 internet istemiyodu ve kasma da olmuyodu . Ama cs ve lol gibi online oyunlarda kasıyordu . Bunu fark edince accespoint ten bağlantıyı kesip modeme bağlandım tekrardan ve ilk oyunda sıkıntı çıkmadı. İlerleyen zamanlarda çözülüp çözülmediğini ve access pointin marka ve modelini sizlerle paylaşacağım . Teşekkür ederim.

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Sorunu çözdüm sanırım . İlk oyunda problem çıkmadı 1-2 hafta önce access point almıştım (wifi sinyal arttırıcı) üst kattan çekmediği için. Witcher 3 internet istemiyodu ve kasma da olmuyodu . Ama cs ve lol gibi online oyunlarda kasıyordu . Bunu fark edince accespoint ten bağlantıyı kesip modeme bağlandım tekrardan ve ilk oyunda sıkıntı çıkmadı. İlerleyen zamanlarda çözülüp çözülmediğini ve access pointin marka ve modelini sizlerle paylaşacağım . Teşekkür ederim.
Yani sıkıntı internet bağlantısı mı diyorsunuz