Samsung Galaxy S7 EDGE vs iPhone 7 PLUS

Bu konuyu okuyanlar

AksakalGandalf20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İki telefon arasında gidip geliyorum. Öncelikle şunları söylemeliyim beklentilerim kamera tasarım ve oyun performansı. Her iki telefonunda tasarımı da oyun performansı da müthiş benim sorum şu, kamera. Kamerası hangisinin daha iyi. Duyduğum kadarıyla 7 plus un ön kamerası daha kötüymüş hatta bazılarına göre berbatmış. Sizin düşünceleriniz nelerdir?

M

Murat Burç

SDN Okuru
S7 Edgenin kamerası daha iyi de 7 Plus icin paran varsa niye s8 almıyorsun ?

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Başka bir durum mu var bilmiyorum ama 7 Plus alacağın parayla S8 alabiliyorsun :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
7 plusun oyun performansı daha iyi (60 Hz ekranda ne kadar hissedersin ? Zaten S7 edgede 60 fpsi zorluyor cogu zaman )
Kamerası daha iyi S7 edgenin

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Telefonu bir operatörden alıyorum ve s8 kampanyalarda yok. Olsaydı da almazdım açıkçası çünkü sonsuz ekran bana hitap eden bişey değil gözüme hoş gelmiyor
Bu mesajı şimdi gördüm muhtemelen ben yazarken yazdınız :D

Bilmiyorum S8 daha mantıklı daha futuristik gözüküyor , ayrıca 2 sininde yanları kavisli sadece üst alt çerçeve farkı var neresini sevmediniz S8'in :D

18.5/9 en boy oranını sevmiyorum dersen anlarım.

Bu arada birde Note 7 var eğer bekleyebilirseniz ve TR ye gelirse tam almanız gereken telefon S7 edge ile S8 arasında bir fiyat olur zaten. S7 edge deki kavisler tam ele oturmuyor Note 7 yi denemiştim 1 kez gayet ele oturuyor S7 edge'in düzeltilmiş hali gibi hem ekranı büyük ve kalemi de var .

HDR vs vs , Iris tarayıcı da var zaten S8'in S7 edge versiyonu .

AksakalGandalf20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Bilmiyorum S8 daha mantıklı daha futuristik gözüküyor , ayrıca 2 sininde yanları kavisli sadece üst alt çerçeve farkı var neresini sevmediniz S8'in :D

Bu arada birde Note 7 var eğer bekleyebilirseniz ve TR ye gelirse tam almanız gereken telefon S7 edge ile S8 arasında bir fiyat olur zaten. S7 edge deki kavisler tam ele oturmuyor Note 7 yi denemiştim 1 kez gayet ele oturuyor S7 edge'in düzeltilmiş hali gibi hem ekranı büyük ve kalemi de var .

Ne zaman geliyor note 7.Sadece merakımdan soruyorum eğer operatörüm kampanya yapmazsa alamam
--- Gönderi Güncellendi ---

Normalde ben edge ekran sevmiyorum zaten ama kuru s7 de küçük biraz artık. Ve de evet s8 ince uzun biraz hoş gözükmüyor bana. İPhone 7 plus alırdım ama özellikle kanalın incelemelerinde ön kameranın aşırı kötü olduğu söyleniyor.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Ön kamerası kötü değil ama çok dar açılı görüntü kalitesi iyi ama açısı çok kötü. Onun dışında ben kesinle 7 Plus derim daha iyi bir telefon ama 7 deseydin o zaman seçimim değişir s7 edge derim ama Plus olunca seçimim değişiyor

AksakalGandalf20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ön kamerası kötü değil ama çok dar açılı görüntü kalitesi iyi ama açısı çok kötü. Onun dışında ben kesinle 7 Plus derim daha iyi bir telefon ama 7 deseydin o zaman seçimim değişir s7 edge derim ama Plus olunca seçimim değişiyor
Bazıları açı konusunda panaroma ya alınca düzeliyor daha geniş açılı oluyor diyor ama? He bir de selfie kamerasının düşük ışık çekimi de kötü diyorlar onun hakkında bi bilginiz var mı?

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Birincisini denemedim ikincisi olurmu öyle şey Applenin ekranı flaşh olarak kullanma özelliği var ve süper işe yarıyor gayet net çekiyor kulaktan duyma yorumları boşver

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Ne zaman geliyor note 7.Sadece merakımdan soruyorum eğer operatörüm kampanya yapmazsa alamam

Normalde ben edge ekran sevmiyorum zaten ama kuru s7 de küçük biraz artık. Ve de evet s8 ince uzun biraz hoş gözükmüyor bana. İPhone 7 plus alırdım ama özellikle kanalın incelemelerinde ön kameranın aşırı kötü olduğu söyleniyor.
Note 7 ne zaman gelir bilemeyiz , gelmeyedebilir küçük bir ihtimalle ama Samsung Türkiyeye getirir bence.

S8'e alışırsınız bence ama dediğim ihtimaller olmassa S7 edge ile devam edin yola .

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Şuanda denedim de ben ön kamerada alınmıyor o moda ben yapamadım arka kamera açılıyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
7 Plusun ön kamerası düşük ışıkta REZALET flaş kullan istediğin kadar S7 edgede ekran flaşı yok sanki

AksakalGandalf20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
7 Plusun ön kamerası düşük ışıkta REZALET flaş kullan istediğin kadar S7 edgede ekran flaşı yok sanki
Edge ekran kullanım zorluğu çıkarıyor mu? Çünkü ben hiç 5.5 inç telefon kullanmadım hıc edge de kullanmadım. Parmaklarım uzundur ama yine de bilemiyorum. Ve de aradığım özellikleri karşılayan (kamera, tasarım, oyun performansı) başka onereceginiz telefon var mıdır?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Edge ekran kullanım zorluğu çıkarıyor mu? Çünkü ben hiç 5.5 inç telefon kullanmadım hıc edge de kullanmadım. Parmaklarım uzundur ama yine de bilemiyorum. Ve de aradığım özellikleri karşılayan (kamera, tasarım, oyun performansı) başka onereceginiz telefon var mıdır?
Git dene herkesin eli aynı değil
S7Eden daha iyisi s8 işte
U11 bekleyebilirsin belki Xz premium

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Selamunaleyküm usta ikisinide kullandım fazla uzatmadan artı veya eksi sayacak sadece önemli olanları

S7 edge artıları

1- iphoneden daha uygun fiyatlı
2- ekran kalitesi 7 plus'tan daha iyi
3- androidin özgürlüğü var
4- güncellemeleri mobil veri ile yapabiliyorsun
5- internetten istediğini indirebilirsin rahatça İphonede bunu yapman için evde WiFi olması Ve bilgisayarında iTunes yüklü olması gerekli.
6- kamerada ikiside iyi seçim senin S7 edge renkleri biraz daha canlı ama gerçekten biraz fazla canlı
7 - pilide iyi gidiyor
8- Micro SD kart desteği
9 görünümü daha güzel

S7 edge eksileri

1 - Dış yapısı çok kaygan kolay düşebilir
2- edge ekran tutarken sorun yaratabiliyor
3- Dokunmatik çok nadirde olsa geç algılayabiliyor
4- Bence servisinde sıkıntı var .Ben bir kamera camını bulamadım.
5- mono hoparlör( bence Samsung stereo hoparlöre geçmeli)

iPhone 7 Plus artıları

1- S7 edgeye göre dokunmatiği daha iyi ve hızlı
2- iOS sebebiyle telefon hızlı
3 - arkada çift kamera özelliği var.
4- kamerada portre modu var.
5- kamerada gerçeklik daha ön planda
6 - ios son derece stabil ve uzun ömürlü
7- pil konusunda iki telefon eşit
8- stereo hoparlör ile daha kaliteli bir hoparlör
9- Apple servislerinin daha iyi olduğu
10- dış yapısı daha dayanıklı Ve güven veriyor

iPhone 7 Plus eksileri

1- iOS çok kısıtlı bir sistem istediğin bazı şeylerden vazgeçmek zorunda kalacaksın
2-Micro SD kart desteği yok
3- internetten birşeyler indirmen için evinde WiFi olmalı Ve bilgisayarında iTunes yüklü olmalı
4- 100 MB üzeri güncellemeler için WiFi gerekli
5- LCD ekran (artık süper amoled ekran olmalı )
6- kendi kulaklığın haricinde bir kulaklık takman için ara kablo gerekli ( bu ara kablo kendi kutusunda birlikte geliyor )

Gerisi sana kalmış kardeşim

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Screenshot_20170613-000505.png
7 Plus 256dan S7 Edgeye geçen bir arkadaş

nights35

Asistan
Reaksiyon puanı
29
S7 edge'in kamerası daha iyi ve android çok gelişti s7 edge tavsiye ederim ben..

Wazzie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
İki telefon arasında gidip geliyorum. Öncelikle şunları söylemeliyim beklentilerim kamera tasarım ve oyun performansı. Her iki telefonunda tasarımı da oyun performansı da müthiş benim sorum şu, kamera. Kamerası hangisinin daha iyi. Duyduğum kadarıyla 7 plus un ön kamerası daha kötüymüş hatta bazılarına göre berbatmış. Sizin düşünceleriniz nelerdir?
7 plus evde işini görür çivi felan cakarsın kalas gibi telefon :D S8 al onu begenmediysen S7 edge al bu iki telefonun kameraları çok daha başarılı akşam çok ıyi foto cekilebiliyor

AksakalGandalf20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamunaleyküm usta ikisinide kullandım fazla uzatmadan artı veya eksi sayacak sadece önemli olanları

S7 edge artıları

1- iphoneden daha uygun fiyatlı
2- ekran kalitesi 7 plus'tan daha iyi
3- androidin özgürlüğü var
4- güncellemeleri mobil veri ile yapabiliyorsun
5- internetten istediğini indirebilirsin rahatça İphonede bunu yapman için evde WiFi olması Ve bilgisayarında iTunes yüklü olması gerekli.
6- kamerada ikiside iyi seçim senin S7 edge renkleri biraz daha canlı ama gerçekten biraz fazla canlı
7 - pilide iyi gidiyor
8- Micro SD kart desteği
9 görünümü daha güzel

S7 edge eksileri

1 - Dış yapısı çok kaygan kolay düşebilir
2- edge ekran tutarken sorun yaratabiliyor
3- Dokunmatik çok nadirde olsa geç algılayabiliyor
4- Bence servisinde sıkıntı var .Ben bir kamera camını bulamadım.
5- mono hoparlör( bence Samsung stereo hoparlöre geçmeli)

iPhone 7 Plus artıları

1- S7 edgeye göre dokunmatiği daha iyi ve hızlı
2- iOS sebebiyle telefon hızlı
3 - arkada çift kamera özelliği var.
4- kamerada portre modu var.
5- kamerada gerçeklik daha ön planda
6 - ios son derece stabil ve uzun ömürlü
7- pil konusunda iki telefon eşit
8- stereo hoparlör ile daha kaliteli bir hoparlör
9- Apple servislerinin daha iyi olduğu
10- dış yapısı daha dayanıklı Ve güven veriyor

iPhone 7 Plus eksileri

1- iOS çok kısıtlı bir sistem istediğin bazı şeylerden vazgeçmek zorunda kalacaksın
2-Micro SD kart desteği yok
3- internetten birşeyler indirmen için evinde WiFi olmalı Ve bilgisayarında iTunes yüklü olmalı
4- 100 MB üzeri güncellemeler için WiFi gerekli
5- LCD ekran (artık süper amoled ekran olmalı )
6- kendi kulaklığın haricinde bir kulaklık takman için ara kablo gerekli ( bu ara kablo kendi kutusunda birlikte geliyor )

Gerisi sana kalmış kardeşim
denildiği gibi iphone 7 plus un ön kamerası vasat mı?
Ekli dosyayı görüntüle 24243 7 Plus 256dan S7 Edgeye geçen bir arkadaş
benim bilmek istediğim tek şey 7 plus un ön kamerası vasat mı?değilse alıcam ama öyleyse de almam açıkçası
Samsung yetkilileri gelmeyecek gibi diyormuş
p 10 a ne dersiniz?